Vape a családban? Hát ez totál szívás 2

Hát mi jöhet még?

Annak, hogy zöld utat kapott a vape a fiatalságnál, az lett a következménye, hogy megjelent az ingatlanban a „horda”, és ahol eddig kamaszokat láttam, ott most „füsthegyek” álltak (szó sem volt akkor még gőzről). Színre léptek a ki kellene szellőztetni jellegű viták és ugyan mivel tudtam volna kifejezni a saját fontosságom és ellenérzéseim, ha nem azzal, hogy időnként odaszúrom: már levegőt sem kaptok vagy épp, hát nem néztek ki jól. Aggódva és be kell vallanom, dühösen hallgattam azt a jellemző köhögést, amit a gőzkortyolás okozott, aggódva figyeltem, ahogy a konyhaasztalnál épült a tank, behúzták a vattát és örültek, ha sikerült. Hiába láttam már, hiába mondták el, hiába tudtam… Akkor sem bírtam elfogadni a tényt, végképp beköltözött az életünkbe valami új.

Van egy eladó e-cigi, megvenném

Azt már sikerült valamennyire rendbe tenni magunkban/magamban, hogy féltett kincsünket a szemünk előtt rántja be az új hóbort, azért erre a bejelentésre nem voltunk felkészülve. Persze, sejtettük, sőt valahol tudtuk is, hogy eljön ez az idő. Akkor titkon abban bíztunk, hogy ez csak egy divatmánia marad… Most már tudom, ezzel a mondattal kezdődik a közös szenvedély… Akkor annyit tudtam róla, hogy na még csak ez hiányzik!

Saját gép? Hogy itt legyen non-stop? Hogy agyig füstben állva kelljen eltölteni a mindennapjainkat? Hogy ellenőrizetlenül, bármikor elővehető módon saját „cigije” legyen a gyerekünknek? Na neeeeem! Pedig de. Összejött az Anya-Apa tanács és egyelőre titokban próbáltunk dűlőre jutni, megengedhetjük-e azt, hogy az üzlet létrejöjjön. Használt gép, és ha felrobban? Átvernek, valami sza@rt adnak el. Kéz alól venni ilyesmit? Életveszély! De úgysem fog lemondani róla. Napokig emésztettük magunkat és mindeközben napokig emésztettük a Gyermeket is. Annak ellenére, hogy tőle kértünk néhány napot, amíg ezt megrágjuk.

Végül megszületett a döntés, beadtuk a derekunkat, jöjjön, aminek jönnie kell! Majd én kézben tartom a dolgokat! És megjött. Egy Smok Al85-Zeus kombó. Mit tudtam én, mi az a Zeus! Szép, meg kék, meg olyan gépforma, meg van rajta üveg és a ott a tank, ami akkor még inkább csak léhenger volt. A kamasz ezerrel mondta és mutatta a dolgokat, én néztem és annyit sikerült elérnem, hogy napok múltán is fetrengve röhögött rajtam, mert folyamatosan kevertem a gép részeit, nekem az a „doboz” volt a tank és a léhenger a mod. Hát mindent én sem tudhatok!

Sokan kérdezik viccesen, miért ezt az ütött-kopott, láthatóan meggyötört, kék masinát használom a legtöbbször? Nem telik jobbra? Nem fogom elmagyarázni, hogy ez az a bizonyos Smok. A gyermektől „örököltem”, és ugyan van szebb, jobb, csillogóbb, de ez a kis „valami” marad a kedvenc, amíg világ a világ.

Szóval lett saját gép, lett saját füst és lett további problémahalmaz is. Szerintem jogos volt a kérdés: Fiam itt van ez az izé, de ki fogja ezt karbantartani? Ki csinálja bele azt a rugót? Honnan lesz bele üzemanyag? És egyáltalán mivel megy ez? Szerintetek tudtam, hogy ez akkuval működik? Ne kérdezzétek, mindez miért nem a vásárlás előtt jutott eszembe… Akkor ezeket a kérdéseket letudtuk annyival, hogy a „dógokat” majd a Ricsi megcsinálja. Ő az eladó, ő a szakértő, jön, intéz, csinál, elintéz, megold. Nab@zmeg, ennyi volt, amit hozzá tudtam tenni magamban…

A csapda bezárul

Teltek a napok, és még mindig gyanakodva, de már lényegesen elfogadóbban figyeltük árgus szemekkel, látunk-e valami változást a csemetén. Életben maradt, nem jött elő az asztma, nem kapott tüdőembóliát, drogos sem lett, és a pénztárcánk sincs kifosztva, ahogy a családi ékszerek sem vándoroltak a zaciba. Ellenben bebizonyították, a „garancia” érvényes. A barátok jöttek, szereltek, építettek, javítottak, töltöttek, a szemünk előtt, sőt velünk együtt. Szerettek nálunk-velünk lenni. Később jöttünk rá, ezt is annak köszönhetjük, hogy nem vált tiltott gyümölccsé a közös szenvedélyük.

Majd érkeztek az első igények: kellene két akksi, tiszta ciki, hogy Ricsi adja a vattát, a tekerést, a liquidet (milyen szavakat tanultam mi?). Ok, vegyük meg ami kell. És megvettük. Akkor a fejemet fogtam a szégyentelen összegek láttán, ki látott már olyat, hogy pár centi “kötöződrót” ezer forint, meg egy “cerkaelem” kétezer, egy ilyen sütikészítéshez használt rumaroma meg tricsilliárd dollár, nem beszélve az aranyáron mért egzotikus nevű japán vattáról (ott van a szekrényben másfél kiló, mif@szér drágább a japán? Tán a Fuji árnyékos lankáin szedik a gyapotot vagy mi? :wink:) De amikor megérkezett az első közös rendelésük, akkor az a bizonyos mosoly és az öröm az arcukon, mindenért kárpótolt…

Továbbra sem fenyegetés, de távolról sincs még vége… :grinning_face_with_smiling_eyes:

9 kedvelés

Van egy speciális “szülői” lexikon a vape cuccokhoz, ez nálunk tulajdonképpen így nézett ki anno (bocsánatot kérek a vulgaritásért):
Speciális: drága
Enélkül nem működik: k@&a drága
Vapeléshez ajánlott: kiba@&#tt drága
Az élményhez nélkülözhetetlen: ha megveszed, eláslak
:grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:

9 kedvelés

Nagyon jó a sztori, gratula! kíváncsian várom a folytatást. :grin:
Kb. Így éreztem magam mikor tesómékhoz mentünk nyaralni Dániába, és ott az egyik ismerőse mutatta meg mi is az a bizonyos e-cigi. :slightly_smiling_face:

3 kedvelés

Gratula a leíráshoz Viktor! Várom a folytatást! :slight_smile:
Ha ez most történne, akkor azt mondanám, hogy üdv a Vaperinák/Vaperek világában! :slight_smile: Most azért már szerintem elő - elő fordul, hogy nem a csemete néz ki magának egy-egy “vapeléshez ajánlott” terméket! :rofl::rofl::rofl:

3 kedvelés

Jó, jó… “Időnként” bűnbe esem mindig… :grinning: :grinning: :grinning:

2 kedvelés

Köszönöm!!! Örülök, hogy a teljes Mauglisággal nem voltam egyedül. :grinning:

2 kedvelés

Az elején szerintem mindenki bénázik! :slight_smile:
Még 2012 környékén, amikor először találkoztam e-cigarettával, én is nagyon béna voltam, és emiatt sem lett belőlem akkoriban Vaper. Ha akkor lett volna egy mellettem egy olyan Vaper, aki meg tudja mutatni, mit rontok el, akkor valószínűleg azóta vapelnék. :slight_smile: De mivel akkor béna voltam, és nem volt bennem kitartás, hogy utána nézzek, ezért csak később fedeztem fel a Vapelés élményeit. :slight_smile:

2 kedvelés

:grinning: A bénaság, ha szabad ezt a szót használnom, hatványozottan igaz azokra, akik teljesen kívülállóként találkoznak először a vapeléssel, mint olyannal. Pl a szülők többsége. Álltunk és néztünk meglepetten, mint a vett malac. Próbálták elmondani többször is mi ez, továbbképzés továbbképzés hátán. A képzés ugyan ment tovább csak én maradtam ott ahol voltam. Egy ideig. :wink:

3 kedvelés

Szia Viktor :slight_smile:

Öröm olvasni az írásaid. Komolyan le a kalappal a srácok, de legfőképp előttetek. :slight_smile: Példaértékű ahogy kezeltétek a helyzetet. Az ismeretlentől nem félni kell hanem közel kell engedni és meg kell ismerni. Ez az amire sokan nem hajlandóak sajnos. De a Ti példátokból és felfogásotokból tanulhat minden szülő. Tiltással csak homokba dugják a fejüket mert pontosan tudják, hogy így is úgy is csinálja a gyermek, csak tiltással titokban, ha pedig engedik és belefolynak a dolgokba akkor csak közelebb kerülnek egymáshoz és ahogy a Ti példátok is mutatja, akár egy közös hobbi egy közös pont is lehet. (természetesen ez nem azt jelenti, hogy mindent meg kell engedni) :slight_smile: Nem utolsó sorban a haverok előtt is igen jó színben tüntetted fel magad ezzel a felfogással és ez a gyermeknek is csak jó :slight_smile:

Szinte előttem van, ahogy beszélik:

  • Te figyu… merre bandázzunk?
  • Menjünk hozzátok, faterod jó fej :smiley: Tanítsuk meg az öreget vattázni :smiley:

A haverokról vagy inkább barátokról meg csak annyit, hogy ászok! :smiley:

:clap:

7 kedvelés

Köszönjük! Mi magunk is meglepődtünk, hogy a korábban a felnőttektől elzárkózó srácok mennyire megváltoznak, ha találunk akár egyetlen közös “pontot” velük. Örömmel néztük, hogy basszus, akik otthon nem szólnak egy szót sem, itt beszélnek, pusztán azért, mert beszélhetnek. Nincs fejleharapás, nincs “perszeperszézés”, szabad a pálya, természetesen betartva bizonyos alapszabályokat. Az éremnek két oldala van, ez nélkülük nem ment volna sehogyan sem…

4 kedvelés

@Donat tökéletesen megfogalmazta az én gondolataimat és egy picit irigy vagyok a fiadra :smiley: Végig mosolyogva olvastam és várom a folytatást. Csak arra lennék kíváncsi hogy merre vannak ezek a srácok? Hol kell keresni a hatalmas gőzfelhőket? :smiley:

4 kedvelés