Vandy vape BSKR V1.5 tekerés

Sziasztok! Nagyon köszönöm. Elolvastam, de valóban nem lettem sokkal bentebb a dologban, (a v1,5 kicsit más) ezért részletesen megpróbálom -immár asztali gépről- kifejteni mik a gondjaim:

  • A levegő szabályozó rettenetesen szoros. Liquidesen is… de ezzel gondolom nem tudok mit kezdeni, viszont érthetetlen, hogy a legnagyobb lyuk is túl szűk. (fotózva) Kb. , ha leveszem a levegő szabályozó karikát, (és így az összes lyuk szabad lesz) akkor elégséges a levegőzésem. Én azt gyanítom, hogy a tekerés alatti beömlő szűkíti le már alapból túlságosan. Másik, nagyobb lyukú nem volt a dobozomban.
    A fentiek folyományaként viszont ahhoz, hogy elgséges ízt és gőzt kapjak az MTL-ben nagyon óvatosan tudom próbálgatni, mert nincs meg szerintem a kellő hűtés. Erre vonatkozik a “bármit csinálok” rész.
    Próbáltam kisebb átmérőjű tekerést, hátha maga a tekerés fogja el a levegőzést túlságosan. Lentebb és fentebb emeltem a tekerést… Spaced megoldással is… De pl. egy 1,6 ellenállású 2,5-es tekerés 10 watton még éppen, hogy adja, 12-14 watton meg már beég ha kicsit sűrűbben szipákolom. (az egyik képen most ez látszik, nyilván éppen csere előtt)
    A spektrum széles. Próbáltam eltérő sűrűségű liquiddel, eltérő vattákkal, huzalokkal stb. Van mindenből bőven és van ami más kazánban tökéletesen teszi a dolgát. Itt nem… Na hát kb.
    ennyi.



1 kedvelés