Vandy Vape Berserker V3 (B3) vagy Innokin Ares 2 MTL

Sziasztok!

Hosszú mérlegelés után úgy határoztam, hogy kipróbálom a 6 évnyi DL-ezés után az MTL-ezést is. A kérdésem az lenne, hogy ti melyik tankot javasoljátok.
Vandy Vape Berserker V3 (B3) vagy Innokin Ares 2 MTL
Jöhet hideg, meleg.

Köszönöm előre is a segítségeteket!

4 kedvelés

Hmmmm, hogy te ezért mit fogsz itt kapni…:smiley:
Szigorúan személyes preferencia miatt V3. Én kifejezetten szeretem a fix levegőbetétes tankokat, ha azt egyszer kitapasztalod, hogy adott beállítások mellett milyen, mit tudsz belőle kihajtani, akkor az onnantól stabilan ugyanazt adja. Na ez a legnagyobb hátránya részedről, mivel még a kipróbálásnál tartasz. A v3 ilyen téren azért már öszvér tank, tudsz cserélni levegőbetétet szétszedés nélkül.
Mivel úgyis kb 10000 különböző javaslatot fogsz kapni délutánig, elkezdem én: Steam Crave Aromamizer Classic mtl. Vagy Dvarw :smiley:

7 kedvelés

Én csak annyit, hogy az ares 2-re ha rákeresel itt a fórumon sok íz probléma jön fel. Illetve a bersekerek mindig is a nehzebben kezelhető, vattázható tankok közé tartoztak, nekem v1 volt, szívtam is vele, v2 tulajok szerint sem a legkönnyebb a vattázása, nem tudom ez a v3 esetén is fenn áll-e még.

Részemről byak v9 klón, byka se klón, ataman v2, v3 klón és ambition mods bishop, ezek vannak, ezekkel könnyű bánni. A dvarw nálam határeset, működik, szeretem is, mert faék, de nálam nem a best.

De minden tanknak vannak jó oldalai és rossz oldalai, szóval nem kell félni, mindegyikkel lehet szívni. :rofl: Meg kell venni az egyiket, kitapasztalni, aztán vagy marad vagy megy. Előre nehéz megmondani kinek mi fog bejönni, elég szubjektív dolog ez szerintem. Kezdésnek a bykák az egyszerűbb tankok közé tartoznak.

Amik a szempontok lehetnek: alsó vagy felső töltés, alsó vagy felső levegőzés, rta vagy rdta, deck kialakítása, lékontroll legyen-e vagy sem, afc fix vagy cserélhető, fix levegő gyűrű vagy állítható, deck hozzáférhetősége, menetes vagy lehúztaó és ezeknek van mindenfjata permutációja.

A fev és a bishop ilyen csepegtetős megoldással megy, vannak taifun és vannak kaifun rendszerű deckek stb, szóval elég tág a téma. :grin:

Ha rtad volt eddig, akkor én olyan tankot választanék, ami hasonló tulajdonságokkal bír, mint a mostani tankod, csak mtles.

9 kedvelés

Szia.

Nekem mind a kettő van. Én az ares 2 -re teszem a voksom, egyetlen tankom ami megvan mióta megvettem , nem adtam el nem cseréltem le sőt most rendeltem még egyet tartalékba :smiley:

Berserker V3 : nem rossz ízre bár nekem az Ares 2 ízesebb, egy probléma van vele a megfolyás , már egy párszor kifolyt a teljes tartalma.
És a legérdekesebb hogy nem egyből folyik meg megvattázom rendesen ahogy kell feltöltöm megy szépen , már fogyóban a lötyi , töltök rá , 2 perc múlva már szinte minden kifolyt. Van hogy 3 újra töltésig nem folyik meg a 4. nél meg ömlik belőle.

5 kedvelés

V3- nál változott a deck, kicsit olyan…dvarwos​:smiley:. Mint v2 tulaj, mondhatom, hogy a vattázás ott sem egy agysebészet, lyukba tömöd, ha nincs túlságosan megtömve, nem nagyon van vele gond. Coil lefogatásban az Ares kicsit utálatosabb, Ares 2 pont nem járt nálam soha, az első volt(van); az inkább a levegősebb mtl oldalon tudott villantani, a gyümis- desszert vonalat szerette. A topcap megoldását meg tiszta szívből gyűlöltem​:grin:.
A többi javaslattal meg beindult a bőség zavara, elég sok jó darab van a piacon, a bejáratottakkal nem lehet igazán mellényúlni.

(Ugyanitt leselejtezett Innokin Ares I kissé lelakott állapotban, üvegpalást-tömitésklt. tartozékokkal ingyen átvehető:grin::grin::grin::grin:)

2 kedvelés

Szerintem a vatta kezd összeesni és már nem működik rendesen a gát funkciója. Érdemes megpróbálni ilyenkor azt, hogy töltéskor nem zárod teljesen a topcapet be, csak annyira, hogy ne folyjon ki a leves, fejjel lefelé állítod és úgy zárod teljesen. Így nem préseled rá az összes levest az elhasználódott vattára. Vagy ha ez sem segít, akkor nem szabad csurig tölteni, csak 3/4-ig és úgy fejjel lefelé zárni. Hátha.

3 kedvelés

Igen, ezt ismerem, volt már pár tankkal harcom emiatt, mert csak belerakod azt kész. :rofl: Csak a mennyit és a hogyant kell kitapasztalni, mert az nagyban befolyásolja a végredményt.

1 kedvelés

Bocs, benéztem elsőre. Nem megy ma ez az értő olvasás. Valószínűleg vattázási probléma

3 kedvelés

De akkor is lehet azt csinálni, hogy nem tolod rá teljesen kattanásig, csak félig, eldöntöd, amennyire lehet majd úgy zárod. Vagy nem? :grin:

Már ezeket is végig próbáltam :smiley:
Megnéztem én is direkt hogy a vatta össze esett-e és azért folyik esetleg igazítok rajta de nem volt gond vele .
Próbáltam fejjel lefele is az se jött be.
Mos nem akarom elkiabálni már az 5. utántöltésnél vagyok és eddig jó :smiley:

2 kedvelés

Pedig tuti a vattával van a gond, esetleg nem elég tömör hozzá, lehet kicsit többet kell belőle használni. Én is végigjártam ezt az utát, csak nálam a dvarw volt a főszereplő. :grin:

Még én is kísérletezek vele nem is válok meg tőle egy darabig, és legalább mérföldekkel jobb nekem mint a v2 volt.

3 kedvelés

Egyébként a vattában az a legszarabb, hogy szemmel nem is látod, hogy gond lenne, de amikor tele töltöd és lezárod, akkor rápréseled a levest, az meg utat talál magának. Érdemes másik vattára váltani, ha már többet nem tudsz belerakni, nem tudom most mit használsz hozzá.

Ezért szeretem a lékontrolos tankokat, ott elzárod csutkára és nincs préselés. Vagy az alul töltőset, ott sincs ilyen gond.

2 kedvelés

Én csak arra lennék kíváncsi hogy 6 évig hogy bírtad ki? :grinning: Nekem az oldalra való regisztrálás után már azzal meghozták a kedvem az mtl-hez hogy csak olvastam mások tapasztalatát :slightly_smiling_face:
Sok sikert és ízes gőzöket hozzá!

6 kedvelés