Vandy Vape Berserker V3 (B3) vagy Innokin Ares 2 MTL

Sziasztok!

Hosszú mérlegelés után úgy határoztam, hogy kipróbálom a 6 évnyi DL-ezés után az MTL-ezést is. A kérdésem az lenne, hogy ti melyik tankot javasoljátok.
Vandy Vape Berserker V3 (B3) vagy Innokin Ares 2 MTL
Jöhet hideg, meleg.

Köszönöm előre is a segítségeteket!

2 kedvelés

Hmmmm, hogy te ezért mit fogsz itt kapni…:smiley:
Szigorúan személyes preferencia miatt V3. Én kifejezetten szeretem a fix levegőbetétes tankokat, ha azt egyszer kitapasztalod, hogy adott beállítások mellett milyen, mit tudsz belőle kihajtani, akkor az onnantól stabilan ugyanazt adja. Na ez a legnagyobb hátránya részedről, mivel még a kipróbálásnál tartasz. A v3 ilyen téren azért már öszvér tank, tudsz cserélni levegőbetétet szétszedés nélkül.
Mivel úgyis kb 10000 különböző javaslatot fogsz kapni délutánig, elkezdem én: Steam Crave Aromamizer Classic mtl. Vagy Dvarw :smiley:

5 kedvelés

Én csak annyit, hogy az ares 2-re ha rákeresel itt a fórumon sok íz probléma jön fel. Illetve a bersekerek mindig is a nehzebben kezelhető, vattázható tankok közé tartoztak, nekem v1 volt, szívtam is vele, v2 tulajok szerint sem a legkönnyebb a vattázása, nem tudom ez a v3 esetén is fenn áll-e még.

Részemről byak v9 klón, byka se klón, ataman v2, v3 klón és ambition mods bishop, ezek vannak, ezekkel könnyű bánni. A dvarw nálam határeset, működik, szeretem is, mert faék, de nálam nem a best.

De minden tanknak vannak jó oldalai és rossz oldalai, szóval nem kell félni, mindegyikkel lehet szívni. :rofl: Meg kell venni az egyiket, kitapasztalni, aztán vagy marad vagy megy. Előre nehéz megmondani kinek mi fog bejönni, elég szubjektív dolog ez szerintem. Kezdésnek a bykák az egyszerűbb tankok közé tartoznak.

Amik a szempontok lehetnek: alsó vagy felső töltés, alsó vagy felső levegőzés, rta vagy rdta, deck kialakítása, lékontroll legyen-e vagy sem, afc fix vagy cserélhető, fix levegő gyűrű vagy állítható, deck hozzáférhetősége, menetes vagy lehúztaó és ezeknek van mindenfjata permutációja.

A fev és a bishop ilyen csepegtetős megoldással megy, vannak taifun és vannak kaifun rendszerű deckek stb, szóval elég tág a téma. :grin:

Ha rtad volt eddig, akkor én olyan tankot választanék, ami hasonló tulajdonságokkal bír, mint a mostani tankod, csak mtles.

6 kedvelés

Szia.

Nekem mind a kettő van. Én az ares 2 -re teszem a voksom, egyetlen tankom ami megvan mióta megvettem , nem adtam el nem cseréltem le sőt most rendeltem még egyet tartalékba :smiley:

Berserker V3 : nem rossz ízre bár nekem az Ares 2 ízesebb, egy probléma van vele a megfolyás , már egy párszor kifolyt a teljes tartalma.
És a legérdekesebb hogy nem egyből folyik meg megvattázom rendesen ahogy kell feltöltöm megy szépen , már fogyóban a lötyi , töltök rá , 2 perc múlva már szinte minden kifolyt. Van hogy 3 újra töltésig nem folyik meg a 4. nél meg ömlik belőle.

3 kedvelés

V3- nál változott a deck, kicsit olyan…dvarwos​:smiley:. Mint v2 tulaj, mondhatom, hogy a vattázás ott sem egy agysebészet, lyukba tömöd, ha nincs túlságosan megtömve, nem nagyon van vele gond. Coil lefogatásban az Ares kicsit utálatosabb, Ares 2 pont nem járt nálam soha, az első volt(van); az inkább a levegősebb mtl oldalon tudott villantani, a gyümis- desszert vonalat szerette. A topcap megoldását meg tiszta szívből gyűlöltem​:grin:.
A többi javaslattal meg beindult a bőség zavara, elég sok jó darab van a piacon, a bejáratottakkal nem lehet igazán mellényúlni.

(Ugyanitt leselejtezett Innokin Ares I kissé lelakott állapotban, üvegpalást-tömitésklt. tartozékokkal ingyen átvehető:grin::grin::grin::grin:)

2 kedvelés

Szerintem a vatta kezd összeesni és már nem működik rendesen a gát funkciója. Érdemes megpróbálni ilyenkor azt, hogy töltéskor nem zárod teljesen a topcapet be, csak annyira, hogy ne folyjon ki a leves, fejjel lefelé állítod és úgy zárod teljesen. Így nem préseled rá az összes levest az elhasználódott vattára. Vagy ha ez sem segít, akkor nem szabad csurig tölteni, csak 3/4-ig és úgy fejjel lefelé zárni. Hátha.

2 kedvelés

Igen, ezt ismerem, volt már pár tankkal harcom emiatt, mert csak belerakod azt kész. :rofl: Csak a mennyit és a hogyant kell kitapasztalni, mert az nagyban befolyásolja a végredményt.

1 kedvelés

Bocs, benéztem elsőre. Nem megy ma ez az értő olvasás. Valószínűleg vattázási probléma

De akkor is lehet azt csinálni, hogy nem tolod rá teljesen kattanásig, csak félig, eldöntöd, amennyire lehet majd úgy zárod. Vagy nem? :grin:

Már ezeket is végig próbáltam :smiley:
Megnéztem én is direkt hogy a vatta össze esett-e és azért folyik esetleg igazítok rajta de nem volt gond vele .
Próbáltam fejjel lefele is az se jött be.
Mos nem akarom elkiabálni már az 5. utántöltésnél vagyok és eddig jó :smiley:

1 kedvelés

Pedig tuti a vattával van a gond, esetleg nem elég tömör hozzá, lehet kicsit többet kell belőle használni. Én is végigjártam ezt az utát, csak nálam a dvarw volt a főszereplő. :grin:

Még én is kísérletezek vele nem is válok meg tőle egy darabig, és legalább mérföldekkel jobb nekem mint a v2 volt.

1 kedvelés

Egyébként a vattában az a legszarabb, hogy szemmel nem is látod, hogy gond lenne, de amikor tele töltöd és lezárod, akkor rápréseled a levest, az meg utat talál magának. Érdemes másik vattára váltani, ha már többet nem tudsz belerakni, nem tudom most mit használsz hozzá.

Ezért szeretem a lékontrolos tankokat, ott elzárod csutkára és nincs préselés. Vagy az alul töltőset, ott sincs ilyen gond.

2 kedvelés

Én csak arra lennék kíváncsi hogy 6 évig hogy bírtad ki? :grinning: Nekem az oldalra való regisztrálás után már azzal meghozták a kedvem az mtl-hez hogy csak olvastam mások tapasztalatát :slightly_smiling_face:
Sok sikert és ízes gőzöket hozzá!

6 kedvelés