Valóban növelhető a th desztilállt vízel?

Aki kevert már deszt.vízel alaplevet,ahhoz szólna a kérdésem,hogy valóban növelhető e a th a deszt.víz hozzáadásával,teljes nik.elhagyás lenne a célom,viszont a dohányos ízek valahogy igényelnek némi th-t az összhatás érdekében,ezért is érdekel a dolog!

4 kedvelés

Én próbáltam, nem vettem észre, hogy TH-sabb lett. Inkább az ellenkezőjét tapasztaltam. Az ízvisszaadás jobb lett. Viszont pattogott nagyon. Megpróbálhatod, mert lehet csak az ízlésünk nem egyezik. A higitási aránya a desztvíznek 3.5%! Ennyivel higitották az alapokat anno a gyártók is (2015-ig szokás volt gyárilag desztvizet tenni az alapba). De én inkább arra buzdítanálak, hogy kicsit emeld meg a tekerést. Távolabb legyen a levegőzőtől. Az tényleg TH növelő. :slightly_smiling_face:

6 kedvelés

Szóba került már nálunk is. A pletyka mellett ennek a leírásnak köszönhetően: “A víz higításra, állagjavításra szolgál. Mivel oldószer is és hő hatására gőzzé válik, kismértékben a PG tulajdonságait fokozza.” Egy gyenge pillanatomban kipróbáltam. A leírásban szereplő kismértékben szó teljesen igaz, esetemben olyan kicsi volt a mérték ami érzékelhetetlen. TH nem növekedett, az ízre viszont mintha pozitív hatással lett volna.

3 kedvelés

Tekeréssel való játszadozásokon már régen túlvagyok,akkor meg az ízeim karcsúsodnak nagy th különbséget azzal sem éreztem,hacsak nem a lánc slukkolással a forróvá válló gőzt esetlegesen th növelésnek értenénk,az a bajom,hogy kb 0.9mg al működik a dolog ami édes kevés,de ha 0-ra megyek akkor meg hiányzik az összképből és most nem a nikotin függőségre értem.

4 kedvelés

Megértem, még esetleg a chili aroma ami okoz olyan hatást. :thinking:

2 kedvelés

Puding próbája az evés,munkáim végeztével bele próbáltam a dolgokba,0-nál sajna semmiféle th növelést nem okozott a deszt.víz,talán egy pict tett az ízhez,viszont 0.9es niknél,mintha előzőekben mikor még 1.8-at pöffékeltem hatáshoz tudnám hasonlítani szóval adott egy enyhe th-t és úgyszintén adott picit az ízhez,persze nem használtam ki a 3.5%-os határt,10ml-hez adtam 5csepp vizet (10ml-esből csepegtetve),arra jutottam,hogy valszeg csak a nikotinos levesnél képes egy enyhe th növelésre valszeg felerősítve a nikotin érzetét.
Köszönöm mindenkinek a hozzászólást,remek és gyors csapat jött itt össze a csoportba​:+1:

5 kedvelés