Bázis = Vg + H2O

Csaknem hagy nyugodni a pg megkerülése. Van egy olyan rossz vagy jó tulajdonságom, hogy jön valami amit iszonyat megszeretek, hobbiakármi, abba a lehető legmélyebbre ásom magam és minden csinját-binját kitanulom alfától-omegáig. Mondhatjuk úgy is hogy a részletek teljes mértékű rabja is vagyok. Párom egy kisebb könyvet tudna írni erről. ( - főleg az anyagi oldaláról - ) :grin: Erről ennyit.

Kövezzetek meg de még mindig érdekel a víz jelenléte a bázisban. Amit gyakoroltam is magamon 95%vg és 5% természetesen ioncserélt vízzel úgy fél éve. Az aroma vampire vape tobacco volt. Az eredmény hatalmas gőz mtl-ben és brutál erős íz. És nem volt ezzel semmi gond. Viszont a társaságom hatással van rám, ők verbálisan jól megtoroltak érte és lebeszéltek róla.
De most újabb infókra bukkantam ezzel kapcsolatban amit megosztanék veletek hogy jól átrágjuk magunkat rajta.

Jelenleg a Revolute 50%mpvg - 50%vg cuccát tolom. És még mindig nehéz megszoknom hogy ez is szárít. És nyakalom a vizet.
Erősen gondolkodom hogy visszatérek a vizes glicerinre.

1 kedvelés

Pg az íz hordozó vg meg a gőz Hogy te milyen arányban akarod szívni arról te döntesz.Az,hogy brutál erős ízt kaptál nem hiszem.

1 kedvelés

Egészen 2015 tavaszáig nem is volt más, csak vizes alaplé. Jó párszor vettem amíg be nem vonták. Az nem ioncserélt víz volt, hanem desztillált, talán beszerezni is könnyebb lesz és olcsóbb is, ha kipróbálnád… Már akkor is az ízvisszaadást kívánták javítani vele. Mikor kivonták a vizet az alapból azonnal megéreztem, valahogy tompább ízeket kaptam, bár nem volt annyira vészes. Megjegyzem nem voltak olyan menő kazánok annak idején, Taifun GT1 és Subtank mini (RBA-val) voltak akkoriban nekem, a Taifunból annyira nem, de a Subtank miniben jobban érezni lehetett, hogy valami más. Ekkor néztem utána, hogy mi is van az alappal, mert féltem, hogy vissza kell küldenem. Amint felmentem az oldalra ahonnan vettem (ha jól dereng akkor EliquidVG) már ott figyelt alap leírásában a szöveg, miszerint 2015 első negyedévétől nem lesz vizes alap. Később otthon, az említett desztillált vízzel próbáltam reprodukálni, a gyártótól kapott 3.5%-os hígítási arányban. Működött! Király volt, ízes, gőzös, meg minden. Viszont úgy köpködött, mint hajdanán. Ismét a gyártót kérdeztem, és egy helyeslő válasz érkezett arra a kérdésemre, hogy a víznek a köpködéshez is közé volt? Nos, ezért nincs manapság már benne, amit őszintén szólva én nem bánok. Tényleg iszonyatosan köpködött. Bár az egyensúly alap volt. Igazából nem vesztesz vele, sőt, lehet tiszta VG-vel köpködni sem fog. :thinking:

7 kedvelés

Én a gondot abban látom, hogy az aromák elsősorban PG/VG-re készültek. Ha ehhez a rendszerhez vizet teszel, akkor az a továbbiakban úgy fog működni, mint a vízgőz desztilláció. A víz alacsonyabb forráspontja lévén nagy hatékonysággal elkezdi kihajtani az aromát a levesből és ezért érzed a tömény ízt. Ez azonban veszélyes is lehet, mert a szippantás elején jövő, aromában nagy koncentrációjú gőz beül a tüdődbe és akár gyulladást, vagy egyéb mérgezést is eredményezhet.

3 kedvelés

a víztől csak pattog ílyen volt régen a leves

3 kedvelés

Az is érthető, mert sokkal alacsonyabb a forráspontja, mint a pg-nek, vagy a vg-nek. A forró fűtőszálon azonnal igyekszik elsőként gőzzé alakulni. Hasonlóan, mintha a forró olajba öntesz egy kis vizet.

5 kedvelés

Egy kis érdekesség ehhez a témához.
A La tabaccheria oldalán jelenleg is lehet kapni olyan alapot amiben 10 egységnyi víz van…

Az 50PG:40VG:10H 2 O összetétel : véleményünk szerint a legjobb megoldás kivonataink hígítására. A víz használata fontos, mert kevésbé édeské teszi az alapot, és ezáltal a dohány ízét is szárazabbá teszi, mindent folyékonyabbá tesz, és csökkenti a keverékek párolgási hőmérsékletét, korlátozva a cukrok karamellizálódását és ezáltal a tekercsen lévő maradékokat.

3 kedvelés

Nekem úgy tűnik, bár nem tudok olaszul, hogy ezt azért még rendesen hígítani kell pg/vg-vel. Akkor a víztartalom is erősen le fog csökkenni.

1 kedvelés

És a kanthal tekercset is erősen rozsdásítja :smiling_face::grin:
Ti tudjátok,próba cseresznye,21.század van,már nem használja egyik forgalmazó sem vajon miért nem ? :smiling_face:

2 kedvelés

Páran már tudják rólam, hogy jó ideje 80pg/20vg alappal dolgozom télen-nyáron. Víz a közelébe sem került semmilyen levesemnek, és valahogy a fentebbi több elhangzott ok miatt nem is pártolom. Plusz szerintem korrodatív is. (Tekerés) Régen, első vape fénykoromban nem mélyedtem bele annyira. De nem kizárt, hogy néhány gondot a vizezés okozott :thinking: de már a sercegés, köpködési hajlam miatt sem pártolom.
Persze ha valakinek tetszik, vagy bevált, annak hajrá :+1: hiszen mindenki másképp csinálja (kicsit).

2 kedvelés

Én is kutakodtam azért. Be kell látni, hogy az aromák egy jelentős része, akár természetes, akár mesterséges, vízben nem jól oldódik, ellenben pg-ben jobb az oldhatóság. Ha a pg-ben feloldott ilyen aromához vizet adsz, előfordulhat hasonló jelenség, mint a motorbenzinnél. Szétesik az oldat. A benzin esetében víz hozzáadására elválik a benzin az alkoholtól, vagyis két fázisúvá válik a rendszer. Ha üvegbe teszed, jól látható a határfelület a két folyadék között.

2 kedvelés

Némely citrusos az olajos részek miatt pl. PG-ben is problémás, igazat is adok.

(A kedvenc citromosomnak már a lelkét kiráztam)

1 kedvelés

Talán segíthet rajta, hogy adsz egy kis vízmentes kalcium kloridot az üveghez. Nem tudom, hogy az mennyire oldódhat a pg-ben, reményeim szerint semennyire, ill. csak nagyon minimálisan. Nem találtam rá adatot, ki kell kísérletezni.

1 kedvelés