Vajon mik és hogyan befolyásolják az ízeket?

Szerintem az ízre leginkább a kazán kialakítása hat,kicsi kazántér köztudottan jobb ízeket ad,észrevételem szerint az oldalról érkező levegő is jobb ízt eredményez mintha a tekercs alól jönne a levegő,ha túl hosszú a kémény tehát nagyon lehül a gőz az izvesztést okoz és fordítva is ha túl meleg.

Vatta tipusa-lészállitási képessége nagyon nagyba befolyásolja az ízeket ha útóíz van legtöbb esetben a rossz vatta miatt van,ha pedig nem tud elég levest felszívni egyszerűen íztelen lesz.

Tekercs elhelyezése a levegőzéshez képest: ha nincs jól pozicionálva és a levegő nem tudja körbejárni az drasztikusan rontja az ízeket.
Magasság kevésbé én ott nem vettem észre nagy különbséget,persze normális határok között nem az égig emelve :smile:

Szerintem ezek a legfontosabbak,többi elhanyagolható tényező nem jelent sokat, huzal anyagok között én pl nem sok különbséget érzek ízre,én a ni80at szeretem legjobban mert hamar ízzik.
A levegő mennyiségének nem szabadna az íz rovására mennie jó dl kazánba is van olyan íz mint mtl-be szóval ez szerintem nem hat rá jelentős mértékben,ha a sok levegő miatt gondolod íztelennek szerintem más a megoldás.

2 kedvelés