Intenzív ízeket szeretnék

Sziasztok,
Annó egy időben vype e cigivel kezdtem, vivo liquidekkel, majd egy barátommal elkezdtük keverni a liquideket ezután abbahagytam kB 3 évre, majd megvásároltam a smok morph 219 es kitet, de az a gyári tank nem adta úgy az ízeket ezért vettem egy kilyn m-et, de próbáltam zeus x-et és a dwarv dl-t is, de a kilyn m volt a legjobb a három közül számomra, de a cigarettát nem tudtam kiváltani (ekkor még nikotin mentesen kevertem), ezért elkezdtem újra dohányozni. Majd c.a. fél év után újra elkezdtem vapelni. A cigatettárol való át állás nagyon zökkenőmentesen ment halistennek, néha elszívok (heti) igaz 1-2 szálat de már főként vapelek.
Szeretnék egy kis segítséget kérni. Jelen pillanatban kilyn m tankot használok, és magam keverem a liquideket. Lehet velem van a gond de nem érzem annyira intenzíven a liquidek ízét, 30 tol 60 wattig bárhogy csavargatom nem adja azt az ízt amire vágyom. A példa kedvéért 80/20-as ultrabio alapot használok, 1,5 mg/ml re keverve a nikotint, ami ugyancsak ultrabio 80/20, ezen alapokkal kevertem egy régi kedvencet Mr Heisenberget, 10% ban, illetve egy pár copy cat aromát 8% és egy liquid labor ry4 5%-ban. Lehet hogy velem van a gond? Esetleg a tankkal? Gyári Mesh lapot használok hozzá (A1 0.2 ohm) és wotofo illetve vandy Vape vattát 6mm-eset.
Meg köszönöm ha el olvasod és tudsz nekem segíteni.
Köszönöm, János.

3 kedvelés

A heisenberget mtlben 12-15% között keverem. Mindenkinek más az ízlelése, nincsenek univerzális szabályok. Keverd kicsit nagyobb %-ban. Ráadásul dl-ben gyengébbek az ízek. Na meg az analóg, az rombolja az ízlelőbimbókat.

2 kedvelés

Köszönöm a tippet rá is próbálokm. Most csináltam egy olyat, hogy 15 és 20%-ban is kevertem Heisenberget, majd meglátjuk mit mutat.

2 kedvelés

Köszönöm, meg is próbálom. Az analógot igazából az íze végett kívánom lehet hülyeségnek hangzik. Az a jó kis dohány íz, meg az az erős érzés, nem tudom kifejezni magam, de lehet érted mire gondolok. :rofl:

3 kedvelés

Szia!
Mindenképpen töményebben keverj, ahogy a többiek is írták. Ráadásul egy egy szàl cigaretta is képes jelentősen csökkenteni az ízérzékelést.

3 kedvelés

Szia, nagyon szépen köszönöm. Akkor innentől kezdve meg kell állnom, hogy érezzem az ízeket jobban. :grin::grin:

3 kedvelés

Emelj a nicen. Utána nem fog kelleni az analóg. Azért kívánod, mert gyenge amit használsz.

6 kedvelés

Nem muszàj, csak tud segíteni az ízeken. Csak azt csinàld, ami jólesik ez a vape lényege​:smiley:! Ha még kell egy két szál, akkor hadd szaladjon! Inkább picit kevesebb íz, mint a nikotinhiány. De észben kell tartani, hogy valamit valamiért. Illetve a mentolos cuccok segítenek, cigi utàn fogmosás, szàjvíz, rágó, cukorka és a jó öreg víz.:wink:

3 kedvelés

És ahogy Istvàn írta, picit emelj a nikotintartalmon. :wink:

4 kedvelés

Elnézést! Dl-ben gyengébb ízek? Nem tudom én 5 évig mtl- ben toltam és legalább annyi éve dl és nekem dl ízesebb és tömörebb​:slightly_smiling_face:

Semmi baj :+1: :rofl:

Alapvetően a dl tankok gyorsan szállítanak nagy mennyiségű levegőt, ezért a gyengébb íz. A legjobb ízeket a kis kazánterű tankok adják szűk levegővel. Ez még nem jelenti azt, hogy nem igaz amit állítasz, ezek inkább általános tapasztalatok. Ezért is szoktak dl-ben nagyobb arányba aromázni.

Egyébként meg az ízlés teljesen szubjektív, mindenkinek más a jó íz. Szóval aki dlezni akar, az ott is tud kellemes élményt szerezni. Max egy kicsit jobban kell aromázni.

És mtl tankkal is lehet gyengébb ízeket alkotni, ezek inkább általános jellegű megállapítások, rengetek tank van, mindenféle tulajdonsággal és rengetek építési lehetőséggel, ki kell tapasztalni.

2 kedvelés

Látom, jó régi poszt, automatikusan előresorolva. De azért a probléma, amiről ír, azt hiszem a kezdők jellegzetes első gondjai közt szokott lenni. Én is az elején azt gongoltam, hogy minél hamarabb megszabadulni a nikotintól, az úgy jó lesz. Azután pár hónap, és elindultam a trafikba dohányért. A nikotin így a liquidben talán csíp egy kicsit, ellene dolgozik az ízeknek, de az adja meg a th.-t és azt az érzést, amitől lenyugszol, ha elszívtad. Tehát kell, nem lehet megkerülni. Lehet próbálkozni a niksóval, de azt még töményebben szokták, azt hiszem. Valami mindenképp kell bele, nem csak az aroma, mert az úgy sosem lesz az igazi. Próbálgatni kell. Azt hiszem, a legtöbbünknek évek kellettek ahhoz, amíg valami beállt, és teljessé vált az átszokás. Ugye ez így van? @Vaperina_Kinga ?

3 kedvelés

Kipróbáltam a nic sót, semmi különbséget nem érzek (mtl), lehet ez csak dl-ben jó?! :thinking:

Közel 2 évig párhuzamosan szivtam az analógot és a nullás ecigit.
Majd gondoltam egyet, és az analógot egyik percről a másikra letettem, a nic mentes liquid maradt.
Azóta is nullásan szivom, és soha, egyetlen percre sem hiányzott a nikotin, tehát igenis el lehet vonni azonnal a nikotint a szervezettől.

2 kedvelés

Egyén függő. De te tk. leszoktál. :grinning: Én már a 6-os levest sem bírnál sokáig, ha levegőt akarok venni, ahhoz nem kell ecigi.

Én annó 11 év cigi után úgy szoktam le, hogy kibobtam és nem szívtam…10 évig. Utána meg úgy folytattam, mintha le sem raktam volna.

3 kedvelés

Ez így van. Az erős nikotin ront az ízen, csorbítja, mivel érezni az erejét. Ahogy karcol, kapar azt az ízlelőbimbók is érzik mivel csípi őket. Ez pontosan, ahogy írtad, az íz rovására megy. Nekem kb. 5.5 év kellett, hogy lemenjek egy olyan minimális szintre ami kevés ugyan, de még igényli a szervezetem. Próbálkoztam ugyan nullással, mondhatom, hogy bírtam is, de a sóvárgás azért megvolt, viszont nem volt olyan erős mint mikor pl. 9mg-osat szívtam. Ez a jelenlegi 1.5mg pedig (számomra) arra jó, hogy az általam cigivel szétcseszett nikitinreceptoraimnak enni adjak! Ugyanis hiába szokik le valaki a cigiről, a nikotinéhség akkor is ott van. Csak másban is kitud teljesedni aminek az eredménye ugyan az mint mikor cigiztünk. Ami nem más mint a “potya” dopamin. Általában az étkezés áll az első helyen és főként az édességek. Szerintem teljes leszokás nincs. Elhagyhatjuk az e-cigit is idővel. Hihetjük azt, hogy leszoktunk mindenről. De a szervezetnek kell az a plusz dopamin. És ilyenkor észrevétlenül olyan élelmiszerekre is rászokhatunk ami nikotint tartalmaz. Ilyen pl. a krumpli, paradicsom, padlizsán, paprika.

6 kedvelés

Attól függ hány mg-os liquidet szívsz és a niksó hány mg-os volt. Lehet olyat próbáltál aminek a TH-ja közel egyezik. :thinking:

1 kedvelés