Vadász csoki recept

Kedves Feleim!

Örömmel jelenthetem, végre összeállt az általam is képviselt idősebb korosztály kedvenc csokijának, a Vadász szeletnek a “helyettesítő” receptje:
7 % DiY Cerise
3-4 % DiY Cookie
5 % DiY ethil vanillie
Alaplé: 70/30 PG/VG
Természetesen nem adja tökéletesen vissza a Vadászt, de az önszuggesszió már kompenzál annyit, hogy legalább a nevezett csoki felé ne legyenek elvonási tünetek, hasonló szájízt ad. Mert bizony nekem voltak, de aránylag el is múltak, ill. múlandónak tűnnek ettől. Kicsit már csak hobbiból is finomítok rajta. Valami finomabb és élethűbb csokit keresek…

12 kedvelés

Közben tagtársak segítségével nagyon úgy tűnik, megérkezett a csoki, ami jelentős valószínűséggel ki fogja küszöbölni azt, amit nem igazán találtam tökéletesnek. Most még ismerkedem vele, az eddigi eredmények róppant kedvezőek, de nem feledkezem el a folytatásról, mert azért Hajrá Vadász!

5 kedvelés

10 nap után egészen kifinomult a dolog. Aki szereti az igazi csokis ízt, annak ajánlom a következőt:
A 70/30 PG/VG-hez összesen 10 % aroma megy, aminek az összetétele 2/5 rész Bakers csoki, 2/5 Bakers rum-vanília, 1/5 rész fekete cseresznye. Érlelés 3-4 nap.

4 kedvelés