Üvegszál kisérletezés

Ma megérkezett a Zoli által küldött üvegszál,ha már ilyen csodás idő mutatkozott délutánra,gondoltam rápróbállok.Kerestem egy 0.9mm kiadó tűt és belefogtam a Taifun Gtr tekerésének megépítésébe.Némi méregetés után arra jutottam szétszedek 2db belőlük és megpróbállom 30ga ni80 huzallal.





Forróvizes mosás és némi huzaligazgatás után,megkapta eggyik kedvenc kivonatos levesem.


Hosszas slukkolgatások és wattálítgatások után arra jutottam valszeg vastag a huzal az üvegszálhoz,mert igaz tiszta ízeket hozott,de valahogy nem volt az igazi.
Tekerés ki és gondoltam rápróbállok az üvegszálhoz adott huzallal ugy komplett ahogy érkezett.

Könnyen és gyorsabban felizott nem kért annyi wattot sem mint a 30ga,összeségében ez hozta a vártat egy kis bibivel mivel apró a tekerés így csak eggyik levegőlyukat tudtam használni a Taifunon vele,azaz szűkebb pöfékelést eredményezett,viszont mindenféle watta mellé tömködés nélkül,szépen szívta a levest az üvegszál,egyedül ez zavart benne,hogy nem tudtam a nekem megszokott levegőzéssel használni,mert ha rányitotta a 2 levegőzést akkor gyengültek az ízeim.
Következett az utolsó próba,az üvegszál saját huzalával 2 gyári tekerésnyi mennyiségű üvegszál köré tekerés,viszont ehhez nem akartam újakat szétszedni,így maradt az első körben használt üvegszál mennyiség,új tekerésel a hátán,sajna kicsit meggyepálódótt a sok egrecírozás hatására,ezért ez a tekerés mellé már kénytelen voltam a levesnyílásokhoz rayont tömködni,meg ugye az előzőleg már Ketuckyval átitatott üvegszál az izzítás során szépen be is kokszosodott,legnagyobb probléma vele,hogy kb 5 slukk után szépen elkezdett megfolyni.

Mivel idő hiány alakult ki pillanatok alatt és holnap már egésznapos használatba lessz a Gtr,így eggyenlőre elvetettem a további kisérletezgetést.
Egyéni véleményem,hogy jók ezek az üvegszálas tekerések,úgy jók ahogy vannak,valami szűk levegőzésű rta-ba szépen tudnak dolgozni,de azért még maradt 2db szűz tekerésem belőle további próbálgatásokra.
Eggyenlőre ezúton is köszönöm Zolinak a nemes gesztust és lehetőséget!

10 kedvelés

@blini80 Köszi a Beszámolót! :slight_smile: Használd egészséggel! :slight_smile:

4 kedvelés

Még elképzelehető,hogy ha majd idő is engedi és lessz szabad napja a tanknak,rászoktatom vissza magam vele a szűkebb mtl-re,arra tökéletes volt.:slightly_smiling_face:

7 kedvelés

Köszi Szilárd!!! Megjegyzem az infókat! Megkíméltél több órányi “fenékföldhözveréstől”! :man_kneeling: Mesteri voltál, mint mindig!!! :wave:

6 kedvelés

A gyári üvegszálon 2 ohm van feltuntetve, gondolom annyinak kellene lennie az ellenállásának. :slight_smile:
Pont tegnap rendeltem 36,38,40 AWG huzalokat. Nem sok asszem 300 láb/tekercs. Ha kell, akkor majd kb 1 hónap múlva, mikor ide érnek, tudok küldeni mintát, az üvegszálakohoz. :slight_smile:

5 kedvelés

Azt hiszem, kicsit eltérően értelmezzük a “nem sok” kifejezést. :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :heart_eyes: :heart_eyes: :heart_eyes:

3 kedvelés

Köszi,nem vagyok én mesteri,csak próbállom saját középszintű tudásomhoz mérten és az éppen aktuális saját szájízemhez képest kihozni a tekeréseim.

7 kedvelés

Én láttam múltkor valahol alapból 2.5 ill 3mm es üvegszálat valszeg én meg arra fogok majd beruházni.

4 kedvelés

Ha még van a forrás, akkor engem is érdekelne, fasttechen csak ezt találtam sajnos. :frowning:

4 kedvelés

Szuper beszámoló @blini80 :blush:

Ha megengeditek, nekem is van tapasztalatom üvegszállal. Igaz nem most volt, de mikor volt nagyon is jó volt az. Szűk levegőzésű takokba ajánlanám. Nekem Taifun GT-ben volt. (A sima GT1-ben.) 2mm-es kanthal huzal 2es magra. Isteni volt. A maga idejében. :blush: 1.8-2.2 ohm között volt ha jól emlékszem. :blush: Hátha hasznos lesz az infó.

A beszámoló tökéletes, a felhasználás módját tekintve. :heart_eyes:

6 kedvelés

@Vaperina_Kinga ha újra kedvet kapnál hozzá, csak szólj! :wink:

1 kedvelés


4 kedvelés

Köszönöm​:smirk:Volt egy idegbajos korszakom,de talán mostmár minden kezd a régi mederbe haladni felénk,ezt a virus helyzetet nem egyszerű átvészelnünk,próbállok újra hasznos és nem bunkó tagja lenni a közösségnek és elmaradt egy elnézést kérés feléd,szval elnézést!

7 kedvelés

Köszi! :slight_smile: :heart_eyes::smiling_face_with_three_hearts::kissing_heart::dash:

2 kedvelés

Neked sikerül, én meg jegyzetelek! :grinning: :wink:

1 kedvelés

Egy Lite méretű rta-ba remekül fog muzsikálni,max a Lite-ba picit bejebb tekered a center pinbe a csavarkát​:smirk:

2 kedvelés

Köszönöm Zoli. Már nincs olyan tankom amibe passzolna sajna. :slight_smile:

2 kedvelés

Azt is meg tudjuk oldani! :rofl: Úgyis megy hozzád is néhány tank a közeljövőben. :slight_smile:

2 kedvelés

Nem kukacoskodni akarok, de észrevettem. De mindenkinek lehet rossz napja. Részemről no para. :blush: Örülök, hogy ismét itt vagy. :heart:

3 kedvelés

UUUUUUUhhhhh, vazze tényleg. :smiley: Tele leszek vássál!!! :rofl:

4 kedvelés