By-ka V8 tapasztalatok

Sziasztok!

Az IEH (idő - energia - hányados) szintem csak elérte azt az állapotot, hogy végre meg tudjam írni ezt a posztot. :slight_smile: (igaz, ehhez kellett egy nyugis melós éjszaka is :))
Napra pontosan 2 hete vehettem magamhoz a címben említett RTA-t, amelyről szerettem volna egy rövid bemutató videót is készíteni, de sajnos technikai okok miatt (telefon hiba) ez meghiúsult, úgyhogy egy kis össze foglaló írást tudok csak prezentálni. :slight_smile:

A tank már első ránézésre is nagyon szimpatikus volt számomra (bár inkább DL felhasználó vagyok), nagyon jól néz ki, és számomra kicsit titokzatos, futurisztikus külsővel rendelkezik. :slight_smile:

Amint megkaptam Szabolcstól, és ott egy kis időm, az első dolgom az volt, hogy eltávolítottam az AFC-t, ami a tankban volt. :slight_smile: Ezt követően gyorsan be is üzemeltem egy jó MTL clapton huzallal. Az eredmény egy jó kis szűk DL kazán lett, jó ízekkel, és szép gőzökkel. :slight_smile:
Bevallom őszintén, hogy az első beüzemelés előtt nem is ismerkedtem sokat a tankkal, mert annyira elkapott a lendület, hogy szerettem volna mihamarabb kipróbálni! :slight_smile:
Egy-két nap használat után jutottam el oda, hogy na, akkor szedjük szét, és nézzük meg alaposabban :slight_smile:

Bizony-bizony, ahogy jobban szét szedtem a tankocskát, találtam egy-két érdekes megoldást. :slight_smile:
Az első ilyen érdekes megoldás, amelyre a Szabolcs már a tank átadásakor felhívta a figyelmemet, az volt, hogy a liquid tartály záró kupak (nem hívnám top capnek :slight_smile: ) fordított menetes. Ez igencsak meg tudja tréfálni a Vaperina/Vaper társakat egy-egy kómás hajnali feltöltés esetén :slight_smile: A következő, ami szintén meg tud tréfálni egy-egy álmos felhasználót, egy nagyon hasznos része a tanknak, mégpedig a kémény. Ebben az esetben ugyanis nem csak egy egyszerű kéményről, hanem egy liquid átfolyás szabályozó kéményről van szó. Sajnos külön fényképen ezt nem tudom nektek prezentálni, de remélem az utánam következő @altair81 majd csinál róla képet/videót. :slight_smile: Ugyanis attól függően, hogy a kéményt jobban vagy kevésbé tekerjük rá a bázisunkra, egy kis lyukat nyitunk/zárunk a bázis részen, ezzel szabályozva mennyi liquid jusson a tekerésünkre. Ezek a kis trükkös megoldásai teszik számomra még inkább jövőbe mutatóvá ezt a kis játékszert. :slight_smile:
Kicsi a bors, de erős, szokták mondani, nos szerintem kicsi a By-Ka, de gőzös! Kis mérete ellenére azért egy eléggé nagy gőz felhők létre hozására képes tankocska járt a kezemben, melyet ezúton is szeretnék megköszönni @Szabolcs_Sebestyen Vapertársunknak!
Ízben gőzben remek kis szerkezet ez a By-Ka, és nagyon örülök annak, hogy őt is kipróbálhattam! :slight_smile:
A tegnapi nap folyamán (péntek), a tankocskát átadtam szállításra a postának, és remélem jövő hét elején már @altair81 tesztelgetheti eme Gőzlér eszközt. :slight_smile:

20 kedvelés

Szuper lett Zoli. Köszönjük. :blush:

3 kedvelés

Gratula Zoli,frankó lett a beszámoló:grin:

2 kedvelés

Köszi már várom bár félek a beszámolo készitéstöl mivel nem igazán forgok ezen a téren igy max képekkel lessz meg oldva :slight_smile:

2 kedvelés

Köszi Srácok a lehetőséget! :slight_smile: Ha minden jól megy, a kövi már videós lesz. :slight_smile:

4 kedvelés

sikeresen meg érkezett egy gyors vattázás után tesztelem azzal a huzallal amit benne hagyott zoli hogy azt is ki lehessen probálni nála milyen volt ahogy ki szipákoltam ugy kezdem majd a meg épitését általam és ha kérik akkor benne fogom hagyni én is

7 kedvelés

Köszönjük!
@anon31274546, profi lett, ismét!

2 kedvelés

A folyadék szabályozós kéménnyel én jól elbántam. Tettem bele egy műanyag közbetétet, hogy ne lehessen teljesen bezárni. Az az ember, aki ezt tervezte, nem volt normális. 3 x szenvedtem miatta dryhitet. Szívjon ő egész életében égett vattát, aki kitalálta, hogy zárható legyen a folyadékszabályzó! Attól függetlenül egy jó ízű kazán. Ha a teteje nem a palásthoz záródna, akkor az idióta menetes polikarbonát palást helyett lehetne az kvarcüvegből is.

4 kedvelés

Szerintem nagyon jó,hogy szabályozható a lé ellátás.És eredetileg van hozzá fém végű palást igy fémre zár örök élet meg egy nap.

8 kedvelés

Osztom a véleményed szerintem is jó,ha állítható egy rta léellátása,hőmérséklet változásokat jól lehet velük követni,meg az ízek intenzitásának mértékét is,ezért is kedvenceim a Taifun Gtr meg a Kayfun Prime ami még preciziósabb,sajna By-Ka-hoz még nem volt szerencsém​:slightly_smiling_face:

7 kedvelés

Az eredeti ilyen a fém verzió szerintem így örök…

7 kedvelés

Ide rakom, legyen itt a helye tájékoztatásképpen! :wink:

3 kedvelés

Arról már nem is beszélve,hogy sokszor klónok között is mekkora minőségbeli különbségek vannak,sőt néha megoldás beliek is.
Pl ez a Gtr ami most jött hozzám,ennek a tavasszal rendeltekhez képest nem gravírozva vannak a feliratai,vagy ha gravír is nem érdes,a palastja a o gyűrűknél ki van slicelve,a topcap-je túl könnyen jár,a palást belsejében van egy plussz pici kúpolás,ennek vélem mintha jobb ízei lennének,de pl a top cap meg nagyon nem tetszik,meg a feliratai sem​:pensive:Jó-jó,de mivel ugyanonnan rendeltem,arra számítottam ugyanazt kapom,de nem egészen​:slightly_smiling_face:

7 kedvelés

Aki minimálbérből, nyugdíjból, segélyből él, annak elérhetetlen opció az eredeti. Még a gőzlérparasztnak is. legalábbis a videójában nagyon mondta hogy az eredeti Dvarw számára megfizethetetlen. Végül is a Dvarw -on semmi sem árulkodik arról, hogy eredeti, vagy klón? De az összes többiről is nehéz eldönteni. Az árán kívül mi az, ami árulkodik? Szerintem semmi. Esetleg, ha van valakinél mindkettő és tudja, mire kellene odafigyelni? A By- ka folyadékellátás szabályozását meg kérlek ne ragozzátok tovább. Annyit értek el vele, hogy végleg elmegy a kedvem ettől a kazántól. Így is már mindenfelé azt leírtam, hogy az icuripicuri Dvarw 16 nekem 100x jobb ízű. Ha így folytatjátok, a By -kát meg többé elő sem veszem. Amúgy is csak az egyiket szándékoztam megvenni. Csak kaptam egy ajánlatot, hogy ha elviszem mindkettőt 1500 Ft-al olcsóbban kapom.

2 kedvelés

Azért bizony azt kell mondanom, hogy van különbség a klón és az eredeti tankok között.

-anyag minőség: Pl. Kínai és Német acél közötti különbségek.
-megmunkálási minőség: a menetek illeszkedése a legtöbb esetben (nem mindig!) azért eltérő a klónok és az eredeti termékek között. Többnyire nem a klónok szoktak jobbak lenni.
-anyag használat: erre elő példát tudok mondani, egy dvarw képében. Az egyik jó barátomnál járt olyan klón, aminél nem lehetett kitekerni a csavart a build deckből, mert már teljesen szétment a gyenge minőségű csavar. Az eredetinél nincs ilyen probléma.

Arra szeretnélek megkérni, hogy ha neked van valamivel problémád, akkor ezt ne hozd ránk. Az a tiéd.
Az @Andras_Barton és a @Janos_Groszeibl is csak segíteni szeretne az írásaival/videóval. Úgy gondolom, ez egy tök jó dolog. Számomra nagyon jó érzés, hogy olvashatok ilyen segítő jellegű írásokat.

Köszönöm!

12 kedvelés

De mert engem érdekel, mert szeretnék egy clone-t! :thinking:

Evvel :100: egyetértek! :facepunch:

11 kedvelés

Szia! Ha ByKa a kiválasztott akkor javaslom a v9-et a v8 helyet annyival jobb íze van,hogy mióta megvan nem bírom le tenni. :wink: :grinning:

8 kedvelés

Odaadnám szívesen az enyémet, de az asszony megöl, ha megtudja, tegnap fizettem érte, ma meg elajándékoznám. Aludjunk rá, majd még kitalálunk valamit.

2 kedvelés

Látom Budapesti vagy ha gondolod nálam kiprobálhatod mind kettőt igy könnyebben döntesz melyik legyen.

11 kedvelés

Megnéztem egy pár videót a v9-ről, szerintem is jobb de a v8 sem olyan rossz! :+1:
Köszönöm a lehetőséget, te egy Úr vagy! :wink:

7 kedvelés