Használ még valaki üvegszálat?

Egy kayfun lite plus-ra próbálok építeni egy jól működő üvegszálas tekerést, viszont bonyodalmat okoz a megfelelő hossz megtalálása. Ha túl hosszú a kanóc akkor eltömíti a wicking portot és száraz lesz, ha túl rövid akkor nem tölti ki rendesen és spitbackel. Valahol érthető hogy manapság szinte mindenki csak vattát használ, de óriási előny lenne ha nem kéne minden egyes alkalommal cserélni a kanócot mikor kiégetem a tekercset, csak egy az egyben a csap alá lógatni úgy ahogy van. Tapasztalataim szerint az íze is jobb dohányos lével mtl-ben. A megfelelő paraméterek megtalálásában kérnék segítséget.

5 kedvelés

Én csak annyit tudok mondani: nemhogy még, hanem sosem használtam ezt a csodát.

Szia @Cornholio üdv köztünk!

Attól is függ milyen üvegszálat használsz. Van amelyik kissé megdagad, van amelyik sprőd marad. Én a német üvegszálat próbáltam, az kissé megdagadt, de csak pont annyira amennyire kellett. Csak simán leért a bemarás aljáig (Kayfun V4), bár nem volt vele gond, de negyed tank után feldagadt, akkor voltam igazán nyugodt, mert esély sem volt folyásra. Nem volt rossz ez amúgy, viszont a gagyibbak úgy meg tudtak égni, hogy olyan íze volt mint az égett gumi szaga. A másik ami még jó volt asszem a holland volt. Bár már ködösek az emlékek. Sokan ki is főzték használat előtt, mert volt egy kis zsír szerű anyag rajta, illetve előre “feldagasztották”, így a liquidet is jobban vette. Mindenesetre, hogy a kérdésedre válaszoljak, ha a Tiéd is olyan, ami hajlamos megdagadni, akkor véleményem szerint elég lesz, ha pont az aljáig ér, de ne legyen azért túl laza sem, feküdjön el rendesen. Illetve úgy vezesd le, hogy ahol elvágtad az nézzen szálirányban lefelé, úgy még könnyebben veszi a liquidet.

3 kedvelés

Prime-ben próbálgattam régebben több félét, meg Dvarw-ban is. Nem tetszett igazán,.lehet hogy én voltam a béna. Hajlamos volt hamar száradni, ekkor kellemetlenebb lett az íze. Illetve az én th igényeimet nem hozta MTL-ben sem. 12 watt felett csupa probléma jött. Úgyhogy hanyagoltam inkább…

2 kedvelés