Utazó Tankok: Ud Aga T7 teszt!

Sziasztok!
A mai teszt szereplője az Utazó Tankok közül, egy nem mai gyerek, ha szabad ilyet mondanom. Amit újfent @Tibor_Varga -nak köszönhetünk!
Annak ellenére, hogy már pár dolgot láthatott az életében, nagyon nem hagyott nyomot rajta az idő,
persze azért közelebbről megnézve itt-ott látszik rajta a használat, de ahogy az építőiparban mondják “Ami 2 méterről szórt fényben nem látszik, az nem hiba! :slightly_smiling_face:

Meg vallom őszintén eleinte annyira nem hozott lázba (tág Mtl, szűk Dl mi lehet ez Svájci bicska?), de azért kíváncsi is voltam rá. Úgy gondoltam, meg próbálom a DL felhasználásra megépíteni.
Első próbálkozás (setup: Ni80 28Ga 2 x 6 menet 2.5 mm mag átmérő) nem igazán jött össze, se nem szép,se nem jó, ráadásul Mtl felhasználásra kevert 8mg-os levessel követtem el az első próbát, annak ellenére, hogy külön erre a tesztre kevertem 0-ás levest, Hát emlékezetes élmény volt, egy darabig, valahogy nem kívántam a gőzölést! :joy:

,

Gőz volt, íz is, na meg TH (bár lehet ez nyomta el az ízeket), de nagyon elmarad a várakozásaimtól, azért ennél többet kell, hogy tudjon! :thinking:
Ehhez némi segítség kell! Rövid Meeting @Andras_Barton társunkkal. (Ez úton is köszönöm András!)
András tanácsát megfogadva, az oszlopok belső részénél vezetem el a huzal lábait.
Az NI80-as vezetéket Kanthal -ra cseréltem (mivel az András már Ni80-al megcsinálta,) ami szintén 28 Ga-s, 2 x 8 menet 2.5 mm mag átmérő eredménye 0,7 ohm körül. (Tudom DL-ben ez magas ellenállásnak számít.)


Na ez már jobban néz ki, bár lehetne szebb is. A vatta Cotton Bacon Prime ismételten.
Amint a képen is látszik próbáltam minél több szabad helyett hagyni a tekercsek mellett, hogy ne szűkítsem nagyon le a levegő útját, de azért legyen vatta a Liquid levezető hornyok mellett.
Összeszerelés, ellenőrzés, beleszívtam izzítás nélkül, mennyire sikerült a “szűk” DL-t megvalósítani. (Bár nagy tapasztalatom nincs DL téren, a Shisha-nál szűkebb volt, a teljesen nyitott Geek Vape MTL Ammit-nál levegősebb, de jó mélyet tudtam bele szívni.)

Az Ud AGA T7 számomra kellemes meglepetés volt az első élmények ellenére (az esetek 90%-ban a hiba oka a felhasználóban keresendő). :laughing:
Jól adta vissza számomra az aroma ízeit, gőz az volt bőven, nem vártam ilyen mértékű és ilyen széles skálájú íz vissza adást, biztos vagyok benne, hogy számos mai DL kazán jobban teljesít, de 35 watton olyan mennyiségű gőzöket szabadított fel, mint egy kisebb gőzmozdony. Bár a tartály tartalmát is hamar kiürítette. Szerintem egy hangyányit jobban melegedett a tank mint amit én megszoktam, mint Mtl felhasználó, de lehet, hogy csak a vékony huzal miatt, bár nem kokszolt a liquid úgy mint egy Mtl kazánban, 2 tank elszívása után sem látszott a tekercseken nagyobb mértékű kokszosodás, (gondolom a több levegő miatt).

Számomra levegős, de valakinek pont ez jöhat be. (Hála a Teremtőnek, nem vagyunk egyformák!)

Hálás vagyok mindenkinek a lehetőségért, hogy újabb tapasztalatokkal gazdagodhattam a címben szereplő kazán által.

Köszönöm, hogy időt szántál rám!
Derűs Napot!

9 kedvelés

Köszi Szabi! Ez is ment a gyűjteménybe! Egy kis klasszikus. :wink: :wave: :+1:

4 kedvelés

Köszi @Szabolcs_Sebestyen ! :slightly_smiling_face: Ha minden jól megy, ma beüzemelem én is. :slightly_smiling_face:

5 kedvelés