Utazó Tankok: Asvape Zeta

Sziasztok!
Előjáróban, nagyon nem tudtam, hogy kezdjek neki eme beszámolónak.

Magasra tették a mércét az Elődök, de hát én meg magas vagyok, :sweat_smile: !
Nos amiért (tollat :fountain_pen: ragadtam), mint tudjátok: @Tibor_Varga felajánlott egy Asvape Zeta MTL Rta Tankot is, az Utazó Tankok mozgalmunk részére, ez úton is nagyon köszönjük Tibi!

Már beszéltünk róla, a Live-ban, valamint @Andras_Barton társunk nagyon jó, és minden igényt kielégítő Videót készített a kazánról!
Nagyon nem tudnék + információkat hozzátenni az András videójához, nem is áll szándékomban. (Akkor meg minek pazarlom itt a bit-eket, gondolhatjátok joggal).
(Hát mert megtehetem! :rofl: )

Komolyabbra fordítva a szót.
Pár mondatban leírnám nektek mit szerencsétlenkedtem ezzel a precíziós kis szerkezettel. (sok esetben jól jött volna egy 3. kéz)
Az építésekhez Cotton Bacon Gold prime vattát használtam, és a Liquid is konstans volt: Journey / Discovery / Desert Ship.


A felső kerámia betét minden esetben a helyén volt.
Párszor újra építettem, sajnos mindegyikről nem készült kép. :face_with_hand_over_mouth: magával ragadott az alkotási vágy. :smile:

  • Zeta 1.0:
    Alsó kerámia betét nélkül építettem meg, így sem volt egyszerű.
    Huzal: 0,28 mm Ni80 hézagosan, 2 mm magátmérő 6 ment 1, 1 ohm körül (ez utólag nem volt egy jó döntés, de a döntés megszületett, meg is kell csinálni! :grin:) ezt felejtsük is el, meg sem történt, (nem mindenben működik.)
    Ezt a kazánt nem vékony huzalhoz találták ki az biztos. Az ízek nem az elvárásaimnak megfelelők alakultak, valamint nagyon meleg gőze volt.

  • Zeta 2.0:
    Szintén alsó kerámia betét nélkül.
    Huzal: Ni80 28 Ga, 2.5 mm mag átmérő 7 menet, 1.3 ohm hézagos tekerés, ez sem a nyerő, az ízek ismét elmaradnak.
    Itt már könnyebb volt az építés, de ezzel is elég sokat szöszöltem.

  • Zeta 2.1
    Itt sem raktam be az alsó betétet.
    Huzal: Ni80 28 Ga 2.5 mm mag átmérő 7 menet, 1.3 ohm klasszikus tekerés, (Igazából csak összenyomtam az előző tekerést.)
    Határozott javulás mutatkozik, egyre több íz fedezhető fel, de nem az igazi.

  • Zeta 3.0
    Még itt sincs alsó betét.
    Huzal: Ni80 MTL clapton (28/40Ga) 6 menet, 2.5 mm mag átmérő.
    Na ez igen, ehhez a tankhoz találták ki a Claptont. Az ízek sokkal harsányabbak, jól érezhetőek az aroma jellegzetes ízei, ha az ízek még fokozhatók a kerámia betéttel, akkor ez tank is csatlakozik a (Kell nekem egy ilyen kategóriához)!

  • Zeta 3.1
    Ugyan az a Setup mint az előbb, csak be került az alsó kerámia betét.



    Hát szépnek nem merném mondani, de jól működik, bár ízekben nem hozott nagy változást, de még így is ízbajnoknak mondanám. (bár ugye tudjuk ez szubjektív, “kinek a Pap, kinek Papné…”)

  • Zeta 4.0
    Ez már csak a határok feszegetése: Ni80 Superfine MTL Clapton (30/38Ga), 3-as mag 7 menet, 1.93 ohm, (Tudom ez már túlzás), ízben, erőteljes visszalépés, bár a nagyobb átmérőjű levegő betéttel (510-es érintkező), lehet jobban teljesített volna, de azt nem próbáltam

Össze foglalva: minden nyűgjével és nehézségével, nekem nagyon bejött ez a kis kazán, odafigyelést és türelmet igényel (kemény tanár), viszont a jó dolgokért (esetünkben a jó ízekért) érdemes egy kicsit több időt áldozni :slightly_smiling_face:.
(Akit már betanított ez a kis kazán, szerintem már bármilyen kacifántos kazánnal könnyedén megbirkózik :grinning:)
Nálam egy esetben sem fordult elő könnyezés, vagy bármi hasonló, a kapacitása lehetne nagyobb, de a méretei alapján szerintem senki nem várt tőle csodát.

Köszönöm a lehetőséget újfent!

Ui.: Bocsánat Zoli, de a hiába mostam el forró vízzel, ill. fertőtlenítettem tiszta alkohollal a tankot (-kat), a Liquid markáns illatát nem sikerült teljes mértékben semlegesítenem.

Derűs Napot!

12 kedvelés

@Szabolcs_Sebestyen semmi gond! Majd el távozik belőle!:slightly_smiling_face:

2 kedvelés