Utazó Tankok: Asvape Zeta

Sziasztok!
Előjáróban, nagyon nem tudtam, hogy kezdjek neki eme beszámolónak.

Magasra tették a mércét az Elődök, de hát én meg magas vagyok, :sweat_smile: !
Nos amiért (tollat :fountain_pen: ragadtam), mint tudjátok: @Tibor_Varga felajánlott egy Asvape Zeta MTL Rta Tankot is, az Utazó Tankok mozgalmunk részére, ez úton is nagyon köszönjük Tibi!

Már beszéltünk róla, a Live-ban, valamint @Andras_Barton társunk nagyon jó, és minden igényt kielégítő Videót készített a kazánról!
Nagyon nem tudnék + információkat hozzátenni az András videójához, nem is áll szándékomban. (Akkor meg minek pazarlom itt a bit-eket, gondolhatjátok joggal).
(Hát mert megtehetem! :rofl: )

Komolyabbra fordítva a szót.
Pár mondatban leírnám nektek mit szerencsétlenkedtem ezzel a precíziós kis szerkezettel. (sok esetben jól jött volna egy 3. kéz)
Az építésekhez Cotton Bacon Gold prime vattát használtam, és a Liquid is konstans volt: Journey / Discovery / Desert Ship.

A felső kerámia betét minden esetben a helyén volt.
Párszor újra építettem, sajnos mindegyikről nem készült kép. :face_with_hand_over_mouth: magával ragadott az alkotási vágy. :smile:

• Zeta 1.0:
    Alsó kerámia betét nélkül építettem meg, így sem volt egyszerű.
    Huzal: 0,28 mm Ni80 hézagosan, 2 mm magátmérő 6 ment 1, 1 ohm körül (ez utólag nem volt egy jó döntés, de a döntés megszületett, meg is kell csinálni! :grin:) ezt felejtsük is el, meg sem történt, (nem mindenben működik.)
    Ezt a kazánt nem vékony huzalhoz találták ki az biztos. Az ízek nem az elvárásaimnak megfelelők alakultak, valamint nagyon meleg gőze volt.

• Zeta 2.0:
    Szintén alsó kerámia betét nélkül.
    Huzal: Ni80 28 Ga, 2.5 mm mag átmérő 7 menet, 1.3 ohm hézagos tekerés, ez sem a nyerő, az ízek ismét elmaradnak.
    Itt már könnyebb volt az építés, de ezzel is elég sokat szöszöltem.

• Zeta 2.1
    Itt sem raktam be az alsó betétet.
    Huzal: Ni80 28 Ga 2.5 mm mag átmérő 7 menet, 1.3 ohm klasszikus tekerés, (Igazából csak összenyomtam az előző tekerést.)
    Határozott javulás mutatkozik, egyre több íz fedezhető fel, de nem az igazi.

• Zeta 3.0
    Még itt sincs alsó betét.
    Huzal: Ni80 MTL clapton (28/40Ga) 6 menet, 2.5 mm mag átmérő.
    Na ez igen, ehhez a tankhoz találták ki a Claptont. Az ízek sokkal harsányabbak, jól érezhetőek az aroma jellegzetes ízei, ha az ízek még fokozhatók a kerámia betéttel, akkor ez tank is csatlakozik a (Kell nekem egy ilyen kategóriához)!

• Zeta 3.1
    Ugyan az a Setup mint az előbb, csak be került az alsó kerámia betét.
    20210301_2224051
    20210301_2224551
    Hát szépnek nem merném mondani, de jól működik, bár ízekben nem hozott nagy változást, de még így is ízbajnoknak mondanám. (bár ugye tudjuk ez szubjektív, “kinek a Pap, kinek Papné…”)

• Zeta 4.0
    Ez már csak a határok feszegetése: Ni80 Superfine MTL Clapton (30/38Ga), 3-as mag 7 menet, 1.93 ohm, (Tudom ez már túlzás), ízben, erőteljes visszalépés, bár a nagyobb átmérőjű levegő betéttel (510-es érintkező), lehet jobban teljesített volna, de azt nem próbáltam
    20210307_1802141

Össze foglalva: minden nyűgjével és nehézségével, nekem nagyon bejött ez a kis kazán, odafigyelést és türelmet igényel (kemény tanár), viszont a jó dolgokért (esetünkben a jó ízekért) érdemes egy kicsit több időt áldozni :slightly_smiling_face:.
(Akit már betanított ez a kis kazán, szerintem már bármilyen kacifántos kazánnal könnyedén megbirkózik :grinning:)
Nálam egy esetben sem fordult elő könnyezés, vagy bármi hasonló, a kapacitása lehetne nagyobb, de a méretei alapján szerintem senki nem várt tőle csodát.

Köszönöm a lehetőséget újfent!

Ui.: Bocsánat Zoli, de a hiába mostam el forró vízzel, ill. fertőtlenítettem tiszta alkohollal a tankot (-kat), a Liquid markáns illatát nem sikerült teljes mértékben semlegesítenem.

Derűs Napot!

12 kedvelés

@Szabolcs_Sebestyen semmi gond! Majd el távozik belőle!:slightly_smiling_face:

2 kedvelés