Utazó Tankok: Origen Genesis V2 Teszt

Sziasztok!
Ismét @Tibor_Varga által felajánlott (ismételten köszönjük a lehetőséget Tibi,) " klasszikus kazán" élmenyeim szeretném megosztani veletek.


Ahogy a képen is látszik ez a kazán is akár az Ud Aga, nagyon jó állapotban van a “kora” ellenére.

Elöljáróban: nagyon vártam ezt a kazánt, de ezt hagytam utoljára a Tibi kazánjai közül.
Az oka! Bár hallottam már korábban a Genesis rendszerű kazánokról, de kézben még soha nem tartottam eddig. (Mivel az @Andras_Barton már előttem megépítette fémszövettel, én úgy gondoltam vattára építem meg).
Egy kicsit elbizakodottan, gondoltam magamban ez sem fog túl nagy gondot okozni nekem. Hát sokkoló volt. ( Kézbe véve forgattam, mint beteg a paplant :sweat_smile:). Lövésem sem volt, első ránézésére, hogy kezdjek az építéshez. :thinking:.

De az idő kevés és haladni kell, hát inkább a végére hagytam! :upside_down_face:
Elsőre szét szedtem teljesen:


Nézegettem egy darabig az alkatrészeket, majd némi YouTube-s segítséggel:

Összejön ez! Már volt némi elképzelésem.
Setup:

  • Huzal: Ni80 28 Ga, 2x7 menet, 2.5 mm magátmérő hézagosan 0,5-0,6 Ohm.
  • Vatta: Cotton Bacon Prime

Az eredeti elképzeléshez képest, (miszerint úgy építem meg vattával, ahogy azt a tervezők kitalálták), na az, az nem jött össze! :sweat_smile: Mert mikor összeszereltem nem akart a feltöltő nyílás zárócsavarja a “Deck furatán” átmenni, erőltetni meg nem szerettem volna. (Gondolom már párszor betekerték és kikopott a műanyag elem felső része, és túlnyúlt a csavar az alsó résznél).
Hát ez okozott némi fejtörést, de “Heureka” akkor megépítem a fémszövethez, csak vattával:


Azaz a fémszövet számára kialakított furatokba húzom be a vattát.
(Ez elsőre jó ötletnek tűnt, de ugye a Deck alatt, lejjebb van még egy tartóelem két furattal, azon is át kell fűzni a vattát. Ez már összeszerelt tankszekcióval nem egy könnyű mutatvány.)
Lényeg, szétszedtem újra a tankszekciót, alulról fűztem fel a vattát:
És íme az eredmény:

Csak hogy videó is legyen. :sweat_smile:

https://vimeo.com/527021060

Egy kicsit büszke vagyok magamra! Egy kicsit másképp, mint ahogy kitalálták, de sikerült megépíteni ezt a tankot is. :upside_down_face:

A felső résszel (Kupakkal, Topcap, BellCap, nem is tudom jelen esetben, hogy nevezzem :thinking:) kicsit elégedetlen voltam, ugyan is könnyen elfordult a tankon, és mivel a levegő bevezető furatok is ezen helyezkednek el, azok is fordultak a kupakkal együtt, és máris nem közvetlen a tekercsekre áramlott a beszívott levegő! (Pedig a levegő állító gyűrűt, lehet rögzíteni.) Bár lehet, hogy új O-gyűrűk segítenének a problémán. (Vagy a Kinga cérnás módszere :slight_smile: )
De ha minden a helyén volt, fantasztikusan jó ízeket adott vissza ez a tank is, gőz is volt bőven.
2 tank levest szívtam el belőle, nem tudom mennyi a kapacitása, sajnos ezt nem figyeltem meg.
Melegedés ennél a tanknál is kicsit nagyobb volt az általam megszokottnál, de itt sem tapasztaltam nagyobb mértékű kokszosodást.
Számomra ez a tank is még elég levegős, de az UD Aga-nál talán egy hangyányit szűkebb.
Jó kis tank ez mindent összevetve.
Egy újabb tapasztalattal gazdagodhattam, újfent, hálás vagyok a lehetőségért!

Köszönöm.
Derűs Napot!

18 kedvelés

Parádés “vapeLEGO” lett Szabi! Mint általában mindent, repítem a gyűjteménybe! Ámulok-bámulok, azt hiszem Tibink is büszke lesz Rád! Én az vagyok!
Köszi a beszámolót, óóó tekerések arkangyala! :wink: :heart_eyes: Ötletek lopva, technika nyúlva, mi baj lehet? :rofl:

7 kedvelés

Gratula,nagyon faxa lett a beszámoló,ügyes vagy​:grin:

5 kedvelés

Nagyon király lett @Szabolcs_Sebestyen ! :slightly_smiling_face:

6 kedvelés

Sziasztok,

Köszönöm szépen!

6 kedvelés

Sziasztok,

Bocsánat, tegnapi nap kicsit nehezebb volt, mint szokott.
Köszönöm az elismeréseket!
A DON-októl :sweat_smile:, ez különösen jól esett! :blush:
Derűs Napot!

6 kedvelés