Ub Max x1-2-3 coil

Sziasztok!
Az lenne a kérdésem, hogy lehet-e helyettesíteni az Ub Max coil-t valami másik,esetleg olcsóbb coillal,illetve meddig bírja egy x 3-as 44 w-on? Milyen sűrűn kellene cserélni?
Üdv Szegya

Szervusz. Sajnos ez gyártó saját tekercs tipusa . Nincs ami jó lenne bele . Ajánlom szerezz be egy másik tipusú tankot ammi modern smal coilt használ . Ebben a kategóriaban 15 gyártónak azonos a befogatása és magassága a tekercsek.

5 kedvelés

Szia.

Személyes tapasztalat, hogy a gyári olyan 600-800 puff volt édesebb gyümölcsös alappal. ( Lime - Áfonya - Gránátalma )

Az új rendelés 1600 puffnál jár és még mindig hibátlan. 2 hete hajtom.

45w-on hajtom , gyümölcsös alappal. VG irányba megyek, olyan 20-80 körüli. ( Chewing bubble )

Szerintem 1500-2000 puff van benne stabilan, ha olyan az alap.

Amik nem sötét színezett likvidek és túl édesek azokkal jobban fog menni.

Dohányossal nem teszteltem és sütissel sem de szerintem sütis vonalon is tud hozni ennyit. Ha a Zeusból indulok ki, sütis vonalon 1500 puff abban is van gond nélkül. És ez szerintem jobb mint a Zeus.

Csak az x3 hajtom, az ami nekem megfelelő.

Sajnos alternatíva nincs , de elég jó a készlet , nincs belőle hiány jelenleg.

Ha havi 2 porlasztót használsz el, akkor az éves kapacitás 24 max 26 ha esetleg hamarabb kotlik le vagy selejtes.

Az kintről kb 20-25e ft és 1 évre megvagy. Szerintem nem annyira vészes, aki szereti a subohmot bőven megéri.

De persze minden csak saját egyéni vélemény. :slight_smile:

Nekem a smok tfv9 tank és annak tekercsek 20k-25k közt bírta puff számban . Nem volt benne desszert de minden féle gyümis volt . Baby beast tekercsek dohányal 10k bírt. Hw tekercsek is kivállók élet tartamra .

:laughing: akkor porlasztó mágus vagy.

Azt hogy csináltad? Azért 10k nál nár íz , stb nem olyan. Vagy stabilan megvolt az íz, gőz?

Van ismerős aki még tfvzik és ő is 4-5k belerak… ami fura számomra. És nasi levessel. :sweat_smile:

A jó ebben a kentaurban hogy leveszem a driptipet és betudok lesni hogy kokszos-e a pamacsom :rofl: így figyelhető ha már haldoklik.

Mondjuk ha kibírna az ub max 4-5k puffot akkor kb havi 1 csere vagy 1,5 havonta :thinking:

Bár ha napi 500-600 megy bele akkor az más de nekem a plafon 100 puff / nap de akkor sokat használtam.

Na mindegy is, mágus vagy ennyi puffal :grin::handshake:

Tfv 8-9 széria ha nem clont vesz az ember a coilból és a max hoz képes min -5 wattal nyomja igen csak strapák. Hát a kox igen hamar meg jelenik ha olyan a leves de szemmel lehet tartani őket . A tfv 12 és széria na az betyár hol 1k hol 3-4 K amit bír . Arány szabály ne változtass ezekben a levesf sűrűn . Amire rá van írva 110 watt és azon hajtja az ember hát hogy is mondjam elég balga dolog . Ajánlott tartomány alja a releváns ezeknél.

Nekem az volt a bajom a tfv sorozattal hogy tök m1 milyen alap , alul elfolyt :joy:

Kipróbáltam anno belőle szinte az összes típust.

300-400 puff és ömlött :joy:

30 ból 1 szer folyt . :grin:

Akkor fixen mágus vagy :smiley:

Ajánlom az Rta szak irányt . Azon belül is a mesht.
Profile X vagy profile rdta . Zeus X mesh . Esetleg smok tfv 12 cluod beast de az már ritka és rda fejes ellenben akkor benne a hely mint egy sima Rta bán .

DL rta nekem nem. Volt zeus mesh es rabbit is.

Nekem a centaurus subohm hozza ami megfelelő. Ha nem muszáj nem rta-zok dl vonalon. :slight_smile:

Maximum egyszer ki próbálok valami tényleg jó single rta-t dl - ben , de dual az nekem nem való, nem jön át. :slight_smile:

Profile rdta az minden is és minden is jó .

hm… most belém rakod a bogarat és néznem kell videót, tesztet cikket róla :smiley: ennek a tárcám hogy fog örülni a végén … vagy nem :face_with_peeking_eye:

Köszönöm szépen az információkat! Szerintem egyenlőre maradok ennél a tanknál! Aztán majd később lehet változtatok… Annyi még,hogy nem szeretnék építgetni, régi porlasztó ki új be azt ennyi…

Szia!

Vagy ha van kedved szerelgetni akkor te is fel tudod újítani a porlasztót, az UB Max-ot ugyan úgy kell mint a Ultra Boost-ot, jobb lesz mit a gyári, azzal én nem voltam megelégedve, ezek a lapokkal 35w-55w-ig hűvös a gőz, és sokkal jobbak az ízek, nem kell hozzá túl sok minden, egy kis csípőfogó, egy kis szeg vagy tengely, egy kicsi téglalap alakú menetes alátét 4 menettel, és egy csavar akár imbusz is lehet, ami van otthon éppen 4mm átmérőjű, egy 4mm popszegecs és a végén egy kicsi ütő szerszám amivel a helyére kocogtatod a külső burkot.

Itt kapsz hozzá Mesh lapot és vattát, használhatsz más lapokat is csak a méretekre figyelj, a gyári lap ami benne van 15mm*8mm

2 kedvelés

Ennél azért egyszerűbb az rta nem? :thinking::joy: ez kissé túl sok lépésnek és bonyodalmasnak tűnik. :joy:

Szia!

Én nem használok RTA-t, nincs tapasztalatom benne, de kinek mi. Nem tűnik szerintem annak, vagy csak esetleg addig, amíg egyszer-kétszer nem csináltad.

5 kedvelés

hát most tapasztalom mennyire nem birja a ub max, 2066 puff nál járok és hetedik coil van benne, csak gyümiset szívok 5-10w al az ajánlott maximum alatt, ez tényleg ennyire grangya ? vagy csak kifogtam egy hibás szállitmányt ? kár lenne érte elgggé jó ize van.

2 kedvelés

Szia!

Szerintem alapból nem jók azok a porlasztók, volt nekem is, de én DL-felhasználásban, és nagyobb teljesítményen voltak jók, 60-70watt, míg más porlasztók futnak 40-50watt között. De ez az én véleményem.

1 kedvelés

2500 puffot bír kb… igaz x3-at használok 44W-on. Nem tudom mennyire számít, de csak bombo wailani ízeket használok.

1 kedvelés