Épített kazán kerestetik

Üdv mindenkinek!
Már lassan egy éve GeekVape L200 kit tulajdonos vagyok, viszont már egy ideje érik a gondolat hogy kellene “fejet” cserélni :grin: Sokat nézelődtem jó pár oldalon már, sőt e miatt is csatlakoztam ide hozzátok, de egyenlőre nem találtam meg az igazit… Sokat agyaltam, hogy RDTA vagy RTA legyen, de miután ismerősöm vett egy Vapefly Brünhilde 1o3 RDTA és neki sehogy nem jött össze, mint a tekerés mint sem, hogy normális íze legyen, így félig meddig lemondtam az RDTA-ról.
Na most ami nekem számít:

  • Z MAX tankom 6 ml így 5,5 ml alá nem adok, viszont ha jól tudom a mod szélessége 30-33 mm így már is korlátozottak az esélyek méretben, mint pl.: Steam crave Titan V2 RDTA
  • nem baj, ha nem egyszínül. Modom fekete, így minden megy hozzá! (Is!)
  • minimum 2 tekerést tudjon. Nem hinném hogy kellene több, bár a 2 db 21700-as akku sok mindent kihajtana.
  • könnyen szerelhető legyen, jó kialakítású, strapabíró (nem szögelni akarok vele, meg kalapálni, de nekem még nincs ünneplős… :stuck_out_tongue_closed_eyes: :shushing_face:)
    Vagyunk itt egy jó páran és tudom, hogy mindenkinek van legalább 4 féle napi és ki tudja még mennyi használt kazánja, így mertem venni a bátorságot tanácsot kérni tőletek!
    Ha esetleg van valami, akkor nyugodtan írjatok alá, szívesen meghallgatok több félét is (ha lehet képekkel)!
    Köszönettel:
    Norbi

Geekvape Zeus X RTA

én a helyedben vennék egy Zeus-t eslő körben, nem tudok jobb “kezdő” dual coil RTA-t mondani, és a teljesítménye is kiválló tapasztalataim szerint, szerintem már lehet kapni 8000+pósta áron is ha elkapsz egy akciót… de magyar(szlovák) webshopokban 12-13 ezerért látom sajnos.

coilból 2x28, 3x28 vagy 2x26 “alapú” fused claptont (vagy alien) huzalokat tudom ajánlani minál kisebb külső huzallal (36-38), ha nincs alergiád rá akkor ni80 anyagút.
(ilyesmi legyen a huzalra írva: 2*26+36 vagy 2x26/36 - első számok hogy hány darab 2 mekkora “gauge”-ű huzal, és általában + vagy / után hogy mekkorával van körbetekerve… bocsi ha feleslegesen magyarázok, nem tudom mennyira vagy kezdő e témában)

természetesen kérdés hogy milyen ízeket szívsz, a zeus inkább gyümölcsös ízekben fényeskedik, dohány és deszzert nem az ő asztala

2 kedvelés

Ha esetleg gondolkodsz mesh RTA-ban akkor meg a Kylin szériát tudom ajánlani, Vandy Vape Kylin M valamelyik verziója, nekem az eslő verzió volt és igazi íz bomba volt.

Vandy Vape-ből a Kylin v3-at néztem már boltban, de csak 4,5 ml a lötyi hely. Most rákerestem az M szériára, ott is 4,5 ml. Zeus X-et nem néztem, de az X 2 RTA-t néztem már. Eleinte szerettem volna olyat, de aztán rájöttem hogy csak a watta felét “hevíti” mivel csak egy félkör alakban van belefogatva a mesh lap. Meg meshlap azt hiszem drágább is talán (de ebbe most nem vagyok biztos)
Meg nem tudom miért, de inkább más márka kazánjai érdekelnek leginkább. Zeus RTA is 4,5 ml :confused:

Kezdőnek kezdő vagyok. Ha tudsz nyugodtan pontosíts, mert így taknyosan egy picit 010101011001-nek olvastam a számokat :joy:

Wotofo Profile X esetleg?
Megy bele single coil, dual coil, és mesh is.
Alapból 5 ml, bubis palásttal 8 ml. Egyenes palásttal átmérő 28 mm.
Felül levegőzik, nem folyik.

Mesh egységárban lehet drágább, de pl a clapton mesh simán hónapokat kibír. Az elsőt fél év után cseréltem pl.

Vagy ha gazdaságosat akarsz, Vandy Vape-nél van spulnira tekert mesh. Akkorát vágsz belőle amekkora jól esik.

4 kedvelés

És ne téveszen meg a “felét hevíti dolog”
Az a félkörnyi mesh sokkal nagyobb hevítési felületet ad, és veszett egyszerű építeni vélemlnyem szerint

Persze ízlések és pofonok, én nem vagyok oda a mesh-ért. Hidegebb gőze van és zabálja a liquidet, de a cserélhető porlasztós DL kazánokba szinte csak mesh porlasztó létezik ma már

Fentebb a profile is jó ötlet… Esetleg akár az RDTA verziója is.
Az újjabb kylin M pro meg száz hogy nem 4,5 ml… Valami 7-8 ml-el hitdették, bubi palásttal persze, de ha helyedben nem is feszülnék rá annyira a kapacitásra.

2 kedvelés

en a blaze rta-t tudom javasolni, szerintem nagyon konnyu epiteni es nagyon finom izeket ad mind gyumolcs, mind dohany illetve desszert vonalon. ez a tank mondjuk csak dualban epitheto de ha jol olvasom ilyet keresel. coil-bol nekem a coilology alien v2 jon be ebbol van tobb fele is (0.21, 0.36, 0.4 ohm) ezek dualban felezodnek ;]

2 kedvelés

Ez nem rossz! Van színes is, mesh és dupla coil opció emellett a 8 ml is kecsegtető! Elmentem későbbre!

1 kedvelés

Igen az összesbe mesh van már szinte. Nekem is 0,2 triple coil-al nyomom. Gyári értéke a porlasztónak 70-85 W, de ha azon tolom pl egymás után 2-3x akkor tuti megkoxxolom a porlasztót, így inkább fix 68 watt. Nagyon max 2 mp /slukk.
RDTA-ba nekem az nem tetszik, hogy elv folyik. Pl néztem Steamcrave Aromamizer Plus V3 RDTA-t ami igazából tetszett, csak elvileg nem leakproof.
És igaz. Az M-es széria az 6/8 ml palástól függően.

1 kedvelés

Ez sem néz ki rosszul! Észben tartom ezt is! :slight_smile:

2 kedvelés