TPA aromák

Sziasztok! :blush:
Egyik kollégám ezzel az aromával (most eper és krém ízvilágút) készíti a liquidjét és bár ízre nem tudom mennyire intenzív, de mikor kifújja a gőzt akkor nagyon-nagyon meggyőző intenzív illata van!
Próbálta valaki a TPA aromákat? Tervezem kipróbálni, de még nem rendeltem meg egyenlőre.

2 kedvelés

Párat próbáltam, igen jók általában, de jó tömények is. Óvatos adagolás kell, a “belevágok 10 százalékot” módszer itt hamar visszaüthet.
Szintetikus utánzat-ízeiknél pláne.

4 kedvelés

Nekem így is elég intenzívek voltak és a türelmes érlelést meghálálja (2hét-1hónap).


TPA Mojito aromát is próbáltam, nagyon finom. (5% 2hét)

4 kedvelés

Köszi a választ! Arra gondoltam, hogy 50-50be keverném be ha megérkezik.

Ennél a márkánál mennyire járható út az aromák keresztezése? Tehát ha kevernék akkor az aromákat keverjem össze élből és azzal keverjem be a liquidet vagy csináljak egyszerre egy ízzel egy liquidet amit megérlelek úgy 1 hétig és aztán rátenném a másik ízű aromát majd úgy együtt érleljem tovább? Persze az arányokat megtartva gondolom. Vagy ez így marhaság?

Keverd ki külön és keverj össze egy kis (pl10ml) mennyiséget. Ha beválik akkor mehet egybe ha mégsem válik be akkor még mindig lesz variációs lehetőséged.

2 kedvelés

Én soha nem kevertem még össze aromákat egymással.
Úgy vagyok vele, ha az eredeti “kompozició” is már egy mixtúra a gyárból és ha nekem nem ízlik, akkor az nem az én ízlésvilágom és keresek más ízt vagy gyártót a milliónyi lehetőségből…
Manapság arra törekszem, hogy a bekevert aromák, ízvilágok minimum 1hónapot tudjanak érni. Ennyi idő alatt ki kell, hogy teljesedjenek. Igaz, én nem rázogatok, nem szellőztetek.
Ha mégsem, akkor inkább váltok.

Kiegészítés, mert eszembe jutott: Tavaly május óta vépelek és az elején összekevertem egy whisky kávésat egy dohányossal. Egyik sem jött be teljesen és összekeverve sem lett tökéletes. Nem vagyok válogatós, azért elszívtam, de ettől kezdve engettem el az “alkímiát”.

4 kedvelés