Aromákkal kapcsolatos kérdéseim

Sziasztok!

Ismét eme remek közösség segítségét szeretném kérni, most a liquid keveréssel kapcsolatban, de a kérdésem inkább konkrét aromákra vonatkozik. Rendeltem a Liquidhallról 250 ml 50/50 alaplevet, 10x10 20mg/ml niksót, meg 5x10 ml aromát, amelyek a következők:

  • Big Mouth Classic Frozen Grape
  • Big Mouth Classic Kiwi Chiller
  • Big Mouth All Loved Up Viva Mexico
  • Vampire Vape Heisenberg
  • Vampire Vape Pinkman

Nos, minden egyes aromára más-más keverési arányokat találtam a különböző weboldalakon, így nem teljesen tudom, mitévő legyek, ezért a következőt gondoltam ki:

  • Van ugyebár 5 aromám, mindegyik 10 ml kiszerelés, 250 ml alapom, meg 10x10 ml niksóm. Úgy gondoltam, hogy felhasználok mindent, azaz kijön, hogy 1 liquidem 80 ml, melyből 50 az alaplé, 20 a niksó, 10 az aroma, így 12.5%-os arányban lesz benne aroma, illetve 5mg lesz a nikotintartalom.

Ti mit tapasztaltatok az alábbi aromákkal kapcsolatban, ez a 12.5% melyiknél milyen eredményt hozhat? Melyik arománál kellene növelni/csökkenteni az alaplé mennyiségét? Nem tudom, mennyire fontos, de MTL készülékkel fogom használni őket. :slight_smile:

1 kedvelés

Szia!Azt javaslom,hogy nézz utána,hogy mit javasol a gyártó.A legtöbb aromát 10%-ban javasolják,de vannak ettől eltérőek is.Kóstold meg,aztán ha túl tömény akkor tegyél még hozzá alapot!Viszont ha túl híg,akkor már nem tudsz rajta javítani.,csak ha veszel még aromát.

6 kedvelés

Szia,

Az aromák dobozan/címkéjén sem találtal ajánlott keveresi arányt?

Néhány dohányos aromának elég 2-4 százalék.
Gyümölcsnél is előfordul, hogy 10 túl sok.
Az a Frozen cucc nyilván mentolos. Lehet, hogy 10 százalék bőven sok.
De mindenhol van szinte ajánlott keverési arány.
Ha nincs magyar lapon, az aroma nevére gyakran kapsz nemzetközi találatot.
Fordítóval simán lehet olvasgatni véleményeket.

Mindig alaposan, gondosan utánajárok, mielőtt veszek valami überxar ízt :joy:

3 kedvelés

Így-így!!!
Az ember szétnéz, szétolvassa magát, megemészti, átgondolja, kalkulál…
…és aztán magabiztosan téved!!!

Van az úgy, nem? De. :rofl:

7 kedvelés

…Nagy veszélyben voltál!
Tudod mit? Visszamegyek és vállalom!.. :joy:

Tényleg inkább alularomázzunk, érjen is 1 napot sok rázással, akár 30-40 fok melegítéssel.
A gyümölcsök is sunyik nagyon, tapasztalat.

1 kedvelés

Sziasztok!

Köszi a választ! Keverési arányokat találtam magyar és külföldi shopokon is, de elég nagy és eltérő tartományokat írtak. A gyártói oldal jó tax, köszi a tippet. :slight_smile:

Ha esetleg van olyan, akinek személyes tapasztalatai vannak az alábbi ízekkel, azok válaszát továbbra is várom!

2 kedvelés

Ismét azt tudom mondani, próba kérdése. Nem vagyunk egyformák, illetve, sok mindentől függ, mennyire érzed “erősnek” az ízt.
Nálam a felső határ a 10 szátalék, de soha nem jeverem be elsőre 4-5 százaléknál erősebbre.
1-2 nap rázás-érés utáni kóstolás már megmutatja, elég intenzív lett-e a leves.
Ha nem, akkor mehet még aroma bele.

1 kedvelés

Ez a téma automatikusan lezárult (az utolsó választól számított) 30 nap után. Nincs lehetőség új hozzászólás küldésére.