Torok hatás kérdés

Sziasztok
Diplomat vagy byka se jobb th szempontjából?
Melyiket vegyem?

Tekerés kérdése.Diplomathoz van több harang csinálhatsz Th-át is íz kíváló. ByKa jobb mínőség.

5 kedvelés

Szerintem diplomat, jobb íz, állítható levegőzés, olcsóbb, igaz a minősége gyengébb, de nem olyan vészes, szédszedni macerásabb. Nem is tudom vagy inkább SE? Franc se tudja, amelyik tetszik, mi a fontosabb neked, rosszul egyikkel sem jársz. Talán az se szárazabb gőzt ad, vagy az csak az aroma miatt lehet?

3 kedvelés

Hiába dícsérem az SE-t, mert nincs diplomatom. De szeretem a lékontroll meg a logikussága miatt. Illetve én th-függő vagyok, és claptonnal használva elég szépen hozza. Elég nagy th-t ki lehet hozni belőle.

4 kedvelés

Köszi

Ha fel emeled a tekerést minden RTA TH-s lesz.

5 kedvelés

Persze saját korlátaihoz képest. Nekem kevés a Kayfun Prime és a Dwarv is, ha th-t akarok. :slightly_smiling_face:

Valóban így van de ilyenkor íz vesztessel jár…
Vannak olyan kazánok ahol mindkettő, íz is és th is tökéletes

Nem feltétlen. Érdemes játszani vele egy kicsit. Egy tized milliméter is sokat számít. Meg persze a vattából kicsit kevesebbet és akkor nem lesz gond. 1.5mm-el a levegőbeömlő felett még van íz bőven és a TH is kaprósabb.

3 kedvelés

Mert alacsony a kazántér. Ezek ízkazánok. A Byka-nak magas a kazántere (amúgy a Taifun-oknak is, legalábbis a régieknek), ott lesz TH, még a szomszéd is érezni fogja. :slightly_smiling_face:

4 kedvelés

Szerintem ez megint olyan, hogy emberfüggő, én mindig felhúzom teljesen, aztán van, hogy a 10mg-os levesnek is alig van, más meg már haldokolna tőle. Kb mint az erőspaprika, azt is mindenki másképp éli meg.

3 kedvelés

Persze, hogy emberfüggő. Ezért kell mindennel sokféle módon próbálkozni. Én is csak a tapasztalatomat írtam le. 1.5mm felett még ízes, de már eléggé TH-s, azt amúgy se Te, se Zoli meg sem érezné. :sweat_smile:

2 kedvelés

Ezt nem is értem egyébként…a 6-os olyan mintha nem is történt volna semmi. :sweat_smile:

4 kedvelés

Hát nemtom… Már 3ast szívok 1.5mg helyett, most már nem érzem erősnek. Ez ilyen hullámvölgy lesz… :thinking: Azért vittem le a 18mg-ot kb 7 év alatt 1.5mg-ra, hogy aztán konstatáljam, hogy ez kevés és kell nekem a 3mg. :thinking: És még szó sem esett a pár hónapos nullás kitérőmről. :sweat_smile: Na akkor utána megéreztem a 1.5mg-ot is rendesen. :joy:

7 kedvelés

Haver is azt kérdezte a 6-osról,mi ez olyan selymes,feljebb állítottam a tekerést egy picit,:majd megfulladt úgy köhögött. :saluting_face: :thinking: :sweat_smile:

2 kedvelés

Érdemes kicsit néha rajta emelni…a driptipen azért ne lógjon ki nagyon :grin:

Pedig ott nem csak TH hanem NYH is lenne rendesen :smiley:

1 kedvelés

Ez a téma automatikusan lezárult (az utolsó választól számított) 30 nap után. Nincs lehetőség új hozzászólás küldésére.