Zeus x mesh - első vattázás , tanácsok, vélemények

Sziasztok.

Pár napja váltottam porlasztós tfv tankról, mesh lapos zeus-ra. Ismerősöm ajánlotta hogy ez folyás biztos, ízek is prímák. Viszont a vattázása… :man_shrugging:t3:

Tegnap elkészítettem első vattázásom , viszont rossz érzetem van mintha nem lenne megfelelő.

Nem éget, nem kapar , viszont érzésre mintha nehezen lehetne szívni , mintha túl sok lenne a vatta. 3-4 slukkig jó utána nèha van valami utó íze , ami számomra fura , és a 4.5 ml tankot képes fél nap alatt leszippantani. Néha pattan is egyet az elég fura,




amit a porlasztósaim nem csinàltak,

Mod alapja egy smok arcfox , 50w-on használom. 50/50-es likvid.

Csatoltam pár képest , hátha az alapján valaki tud tippet adni, hogy jó-e a vatta vagy teljesen bénán csinàltam.

Köszönöm ha tudtok benne segíteni.

6 kedvelés

Szia!

Véleményem szerint sok, és rendezetlen a vatta (főleg az első képen látottak szerint). Kitölti a kazántér jelentős részét, korlátozhatja a levegőáramlást. Ezt látszik igazolni, ha 4-5 slukk után “fura íze” van. Kb ennyi kell ahhoz, hogy a vatta kezdjen kiszáradni. És igen, a jól vattázott mesh esetében minden slukknál látszik, ahogy apad a likvid mennyisége a tankban. Zabálja a likvidet.

Ebben a témában nagyon sok hasznos dolog olvasható (fényképek is vannak).

További szép estét, kellemes gőzölést!

5 kedvelés

Osztom @Kabak véleményét szerintem is sok . Az meg hogy zabálja levest nem bírod elkerülni. Ez ilyen.

8 kedvelés

Köszönöm a válaszokat és a tippeket. Esetleg ez még ritkítható vagy komplett vatta csere ?

4 kedvelés

Tapasztalatom szerint a már benedvesített vattával sokkal nehezebb dolgozni, kevésbé formálható, alakítható. De nem lehetetlen. Én megpróbálnám a kipofozását. Ha mégsem sikerül, akkor jöhet bele az újabb adag vatta.

Abban a posztban, amit belinkeltem, az egyik kép:

Látszik, hogy a vatta elegendő utat ad a légáramlásnak és nem fog “beleszorulni” a kazántérbe. Szerintem jó kiindulási alap az építéshez.

Érdemes odafigyelni/kikísérletezni, hogy a vatta végei szorulás nélkül töltsék ki a lébeömlő környékét. Ha sok, akkor “száradós” lesz, ha kevés, akkor pedig “lucskos” (a hangjában és a gőzélményben is). Gyorsan kitapasztalható a helyes középérték.

Az egy nagyon szubjektív dolog, hogy ki milyen teljesítményen használja a kazánját. Személy szerint az 50 wattot kezdésnek sokallom. Javasolom, hogy 25 wattról indulj el (ezen még alig-alig fog gőzt adni és az is teljesen hideg lesz). Innen érdemes felfele lépkedni a wattokkal, és ott megállni, ahol optimális a számodra. Ha hosszú (2-3-4 mp) slukkokat szívsz, akkor a 30-35 watt körüli érték már nagyon elfogadható lesz.

További szép napot, kellemes gőzölést!

7 kedvelés

Nagyon szépen köszönöm. Örülök hogy rátaláltam erre a csoportra mert nélküle elvesztem volna.

Sikerült formáznom a vattát, erre az állapotra:

Ez esetleg jó lehet?

Köszönöm és bocsi a sok kérdés miatt.

10 kedvelés

Teljesen tökéletesnek tűnik, szurkolok, hogy élvezetes is legyen. Azt hogy jól működik-e, viszont csak te tudod megválaszolni az első 5-15 slukk után. Remélem megosztod majd a tapasztalatokat…

A barnás elszíneződés járhat nemkívánatos ízhatásokkal, bár nagyon pici, csak árnyalatnyi.

Hangsúlyozom, ha mégsem tökéletes, akkor sincs semmi probléma. Egy új vattacsík és 10-15 percnyi időráfordítás a mennyei gőzök érdekében.

Egyáltalán nincs miért bocsánatot kérni, még akkor sem, ha 10 percenként tennél fel egy-egy kérdést.

13 kedvelés

Ha a vattázást sikerül belőnöd akkor más baj nem lesz vele, én is évek óta használom bár nem hiszem hogy ez a legjobb dl tank de szeretem. Viszont az hogy folyás biztos én nem mondanám tuti biztosra de lehet hogy ez csak nálam van így

3 kedvelés

Ízben még nem hozza amit mondanak róla , de lehet még mindig nem jó a vatta neki. A folyásra nem tudok meg nyilatkozni, ha nem csinálja amit a tfv tankok már jó. Azok vagy elején becsepegtek ha oldalt feküdt véletlen a mod vagy 1000-1500 slukk után szétfolyt. :grinning: erre azt olvastam h egész stabil és nem folyik csak ha fektetem 0-24. Kiderül hosszú távon.

3 kedvelés

Munkában nehezebben tudom tesztelni de szívogatom. 45W most, már benne kb 40-50 slukk. Íz jobb lett picit és szívni se úgy kell hogy behorpad az agyam. Ez javulás. Gőz picit vàltozott, többet ad és hüvös ami sztem jobb mint tfv tankolnál volt. Egy egy pattanás van még mikor bele szívok mondjuk 1 óra szünet után, ez tfv tankba nem volt megszokott.

Még mindig nem érzem igazinak, de nem érzek utó ízt most. Talán egy egy szívásnál mintha megcsípte volna a nyelvem ( lehet most sok lötyi kerül bee ) de ez már lehet halucinàció.

A kis elszineződés az én hibám, mikor össze raktam az első pár hevítést véletlen 100W-on nyomtam mert úgy hagytam lehet az okozta.

Még ma tesztelem, de lehet még mindig sok vagy tömör neki a vatta és a lap se az igazi a szín miatt, és lehet lecserélem egy másikra. ( bár gyári készlet akkor elfogy) :grin:

Köszönöm.

3 kedvelés

A pattanás szerintem a “túlzott” liquid miatt van, mivel használat nélkül némelyik vatta képes magát jobban megszívni, így az első slukknál jelentkezhet ez a pattanás, ilyenkor először fújj bele és ugyanazzal a “mozdulattal” szívhatod is, a túlzott leves kérdése máris megvan oldva, de ez csak egy tipp, nálam eddig mindig bevált. :slightly_smiling_face:

3 kedvelés

Igen a folyás nálam akkor jelentkezik csak ha fektetve marad hosszabb ideig de erre már megtanultam figyelni elég hamar :grinning: ezen kívűl sosem szokott. Más dl tankot sosem próbáltam hogy ízben tudjam mihez viszonyítani. Ekkora levegő nyílásnál fura ha úgy kell szívni hogy behorpadjon a homlokod, én szinte ezen keresztül veszem a levegőt is. Ritkítani nem szoktam viszont a vatta felső részeinel annyira megszedem hogy egy síkban legyem a mesh lappal

3 kedvelés

A horpadás jelenség a sok vatta miatt volt. Most már lényegesen jobb. Még nem az igazi , de szerintem ezt már nem tudom jobban fabrikálni szóval vatta és lapcsere lesz majd belőle.

Ami fura hogy az íze nem állt be még mindig csak gyengén pedig erre a tankra brutál ízeket írtak.

De lehet a meshlap kis elszineződése okozza és kell a csere neki.

Esetleg tippek hogy hol tudok hozzá jó minőségű vattát meg lapot?

Mielőtt eljátszom a gyárit legyen után pótlás. :grin:

2 kedvelés

Vatta és lap ügyben én inkább passzolok, szerintem ez szubjektív kinek mi jön be. Nálam Fiberbolt M vatta és Wotofo A1 lap van használatban már egy jó ideje de biztos van ezektől jobb megoldás is, majd a többiek megírják :smiley: Viszont ha nem találsz majd esetleg hozzá gyári lapot pl akkor nem kell megijedned mert amit én is használok hozzá kicsit szélesebb mint kellene de a széléből nyugodtan vághatsz le nem lesz semmi baja és akkor bele tudod rakni

3 kedvelés

Nemrég írtam ezügyben egy hozzászólásban, hogy szerintem mesh és mesh között is nagy különbség van, számomra a Wotofo kanthal lapjai jöttek be leginkább, abból is talán az első generáció ( 0,18 ohm-os ), ízre és gőzre is brutális, ráadásul félbe vágva is bocijó élményt nyújt kisebb teljesítményen ( erről volt is egy írás @Kabak tollából ). :slightly_smiling_face:

2 kedvelés

Én nem akarok senkit sem befolyásolni hogy mit használjon mert lehet rossz ötletet adok de leginkább a Wotofora szavazok.
Az hogy melyik milyen ízt ad, melyik jobbat vagy rosszat sosem éreztem igazán különbséget az a baj de ez a keveréstől is függ nem? Mármint úgy értem hogy ha rosszabbra sikerül azon nem segít egy “jobb” lap. Vagy tévedek? Lehet velem van a baj :smiley:

5 kedvelés

Lelkes Zeus használó is vagyok, nyilván mesh is. Ha jobb ízeket szeretnél és vastagabb gőzöket, akkor zárj el a levegőből. Nálam legalább félig el van zárva. Az első vattázásodnál szerintem is sok lett a cuccos, a második viszont nekem már lazának tűnik és eltűntetted a puffert. Szerintem a hálóból nyugodtan vágj le kb 2mm-t a szélességéből, és úgy vattázd be, kezdetnek sokkal könnyebb egy keskenyebb meshlappal építeni, mint a belevalóval, mert a belevalónál már kell egy kis rutin, hogy jól sikerüljön.Amúgy néha nekem sem sikerül még egyenesen befogatnom sem :smiley: (ilyet leírni…de gáz…), úgyhogy nem rossz ez, csak gyakorlat kell, így tovább. Pacsi.

4 kedvelés

Jó hogy írtál és a lefogatás dolgot. Én sokszor azt nem tudom eldönteni pl hogy mennyire engedjem le a lapot mert érzek egy kis megakadást de onnan még bőven megy lejjebb. Nem okoz működésben semmilyen gondot, ez csak egy hülye észrevétel volt :smiley:

@munez23 Azóta sikerült belőni a vattán megfelelően?

3 kedvelés

Én be szoktam tenni alá a formázót és úgy fogatom le. Nem nyomom le vele a rúgós bix-baxt…

2 kedvelés

Amúgy nem okoz semmit ha mélyebbre teszed,csak kevesebb vatta fér alá.

3 kedvelés