Zeus x mesh - első vattázás , tanácsok, vélemények

Én a vattával szoktam megoldani de hát ahány ember annyi szokás

A levegő elzárás tipp bevált, jobb lett az íz meg a gőz is vmivel nagyobb, bár nem baj hogy nem atom nagy mert itthon kikergetem a családot vele :smile: Meg 50/50 alapba nem várok túl nagyot.

Lehet torzít a kép vagy nem tudom de a javítás után sokkal jobb lett, nem tűnik kevésnek bár még zöldfülű vagyok szóval lehet a második másmilyen lesz és az lesz a jó :slight_smile:

Vágni nem merek még mert örülök ha ezt össze rakom , de ha már jártasabb leszek kipróbálom hogy vágok a lapból picit, köszönöm a tippet. :slight_smile:

1 kedvelés

Akkor nekem itt volt a baj, picit lentebb raktam és mire átment rajta a vatta … megőszültem :joy: ráadásul elformálódott picit a lap is , úgy egyengettem vissza.

1 kedvelés

Hát a ritkítás szerintem jó lett. Azóta bele lőttem 1000 slukkot :sweat_smile: eddig jó. Nem tűnik nehezen szívhatónak mint az elején, nem köpködi a likvidet fel , úgy szivja ahogy kell a vatta elvileg , és egy haver kipróbálta akinek van ilyen zeus feje régóta, szerinte patika íze van.

Az egyébként javult 2-300 slukk után , mintha akkorra járatódott volna be a vatta. Vagy csak akkorra szoktam hozzá a fejhez.

De összességében imádom, tolom napi 1 tank mindig lecsúszik , 1200 slukk és még jó.

Viszont kb mennyi slukk van benne amire cserére érik? 45w tolom szoktam nézni mennyire kormos de semmi jele még igazából.

A tfv fejeken tudtam h 2-3000 slukk es kuka mer szétfolyik a pori de itt nem tudom még.

3 kedvelés

Szívesen. További sok sikert kívánok.

2 kedvelés

Örülök hogy sikerrel jártál vele, szerintem baromi egyszerű tank. Én ha csak ezt használom egy nap akkor 5-6 alkalommal töltöm újra :smile:

6 kedvelés

Milyen vattát használsz? Minden vatta más, van aminek több idő kell, hogy “betörjön”, azaz hozza az ízeket, ezért az első fél-egy tanknál lehet, hogy lesz némi vatta íze meg gyengébb lesz alapból. De ez nem minden vattára igaz, de van amelyikre meg igen. Szóval a vattával is érdemes kisérletezni, alig van pár száz fajta. :grin:

6 kedvelés

En egyszer probaltam meg a vattat befuzni a mesh lap ala, soha tobbet. En berakom a lapot, raizzitok, utanna egyik oldalt kicsavarom, felhajtom felig a meshlapot, alaforgatom a vattat es visszahajtom a lapot es rogzitem :slight_smile: nekem ez egyszerubb es igy kevesebb a selejt vatta, par milimetert kell csak igy ezutan levagni.

1 kedvelés

Annyit nem tudok munkám miatt sajna :grin: de hazafele kocsiba meg otthon pótolom azért.

De nem hazudtolja meg magát , zseni egy tank és ha 100 év kell hogy megtanuljam vattázni is megérte váltani a gyárilag kész porikról.

És ha oldalt van se folyik az meg istenkirály :laughing:

4 kedvelés

Ezzel bajba vagyok mert még gyári vatta és kellene rendeljek de annyi féle van hogy elvesztem :joy::man_facepalming: Ráadásul a meshlap is más más, van ami keresztbe rácsos meg van ami hosszàba … van ami pici kockákból áll… de hogy melyik jó… van ami tud 70W -ot van ami csak 50 :laughing::man_shrugging:t3: Ez még dilemma lesz és kezd fogyni az alapom is , szóval ízvilág rendelés is most fejtörést okoz mert újitanék de nemtom milyen márkára.

Most ezt néztem ki szettbe:

Titanium Fiber Cotton Elite vatta
Wotofo NexMesh Clapton 0.2 ohm lap
Átmérő: 17*8,5mm
Meshlap anyaga: KA1
Dampflion checkmate black king 10ml aroma

Esetleg valaki találkozott már velük?

1 kedvelés

Ez sokkal egyszerűbbnek tűnik mint àthúzni ami kb lehetetlen főleg ha izzad a kezed közben :laughing:

Kövinél kipróbálom így szerintem.

1 kedvelés

Szia András!

Wotofo NexMesh Clapton 0.2 ohm lap, az nem lesz jó, nekem is van egy zeusom, a gyári méret 18x6.2x0.1mm


vagy ilyet veszel:

vagy ilyet:

vagy vágnod kell a sarkát, de ne vágj bele mert nem fog izzani a szélén-szélein, ilyet:



vagy még egy másik alternatíva:

de ezeket méretre kell vágni a gyárit rárakod, és óvatosan körbevágod:

jó ízeket hoz.
És a legutolsó, amikor is lereszeled tűreszelővel:

a 4 sarkát, a képen pirossal jelöltem, nem kell végig reszelni, csak kb. 3mm-t, és be fér simán a Wotofo mesh:


a vatta amit én használok:

de van alternatíva:
https://juicyvape.hu/vandyvape-kylin-m-cotton-lace

4 kedvelés

Szia, ezeknel a mesh szalagoknal, hogy is van a lényeg? :slight_smile: Minnel nagyobb a mesh szam, annal tobb es kisebb lyuk van adott mereten, es annal kisebb az ellenallas? Ha kicsi a mesh szam, akkor nagyobb lyukak vannak es nagyobb az ellenallas?

2 kedvelés

Szia. Igen, a fémszövetnél pontosan így van. De a gyártók már nem úgy gyártják a mesh-t mint régen, így teljesen más sémát követ. Manapság már inkább vékony fémlapkát lyukasztanak. Ott meg eredemdően más ellenállás jön ki. De a sima mesh, avagy szövetháló pont úgy működik, ahogy írtad. :slight_smile:

3 kedvelés

Szia!

Úgy van, ahogy Kinga mondja, az anyag vastagsága, és szerkezetéből adódik a
“Fajlagos ellenállás”, de mint minden anyag, hőmérséklet függő:

Fajlagos ellenállás:

  • A fajlagos ellenállás a különféle anyagok elektromos áramot akadályozó tulajdonságát jellemzi. A homogén, mindenütt azonos keresztmetszetű, állandó hőmérsékletű huzalnál az ellenállás és a keresztmetszet szorzatának, valamint a huzal hosszának a hányadosa a huzal anyagára jellemző állandó. Ezt a hányadost az adott anyag fajlagos ellenállásának nevezzük.

A fajlagos ellenállás hőmérsékletfüggése:

  • A mérések szerint az anyagok fajlagos ellenállása függ a hőmérséklettől. Melegítés hatására a fémek fajlagos ellenállása általában növekszik, a grafit, a félvezetők, az elektrolitok fajlagos ellenállása pedig általában csökken.

    A fémes vezetők fajlagos ellenállásának relatív megváltozása közönséges hőmérsékleteken, nem túl nagy tartományban (pl.0 °C – 100 °C között) megközelítőleg egyenesen arányos a hőmérséklet-változással.

Használt szakirodalom:

a gyártók milyen anyagból, milyen vastag Mesh -el dolgoznak, egy lapból kivágott, és különböző módon, és átmérővel lyukasztott:



vagy szálhuzalokkal, szálszövettel:

Vandy Vape SS316L
Mesh Wire 400mesh 0,43ohm/ft Hossz: 1,5 méter (5ft) Szélesség: 400mesh=4cm
Mesh Wire 300mesh 0,37ohm/ft Hossz: 1,5 méter (5ft) Szélesség: 300mesh=3cm
Mesh Wire 200mesh 1,2ohm/ft Hossz: 1,5 méter (5ft) Szélesség: 200mesh=2cm
Mesh Wire 150mesh 0,9ohm/ft hossz: 1,5 méter (5ft) Szélesség: 150mesh=1,5cm

Vandy Vape N80
Mesh Wire 100mesh 1,8ohm/ft Hossz: 1,5 méter (5ft) Szélesség: 100mesh=1cm

Vandy Vape KA1
Mesh wire 80mesh 2.8Ω/ft Hossz: 1,5 méter (5ft) Szélesség: 80mesh=0,8cm

Vandy Vape Mesh V2 Style Coils

És záró akkordként, ez egy fontos képlet:

https://elsohely.net/wp-content/uploads/2018/01/watt-amper-volt-szamitas-300x282.gif

Az áramerősség értékét úgy kapjuk meg, ha a fogyasztó teljesítményét elosztjuk a rá kapcsolt feszültséggel.
I = P/U – ahol I az áramerősség (Amper), P a teljesítmény (Watt), U a feszültség (Volt)

Az áramkörben folyó áram erősségét úgy kapjuk meg, ha a feszültséget elosztjuk a fogyasztó ellenállásával.
I = U/R – ahol I az áramerősség (A), U a feszültség (V), R az ellenállás (Ohm).

A teljesítményt úgy kapjuk meg, ha a fogyasztóra kapcsolt feszültséget megszorozzuk az átfolyó áram erősségével.
P = U × I, ahol P a terjesítmény wattban, U a feszültség voltban, I az áramerősség amperban.

5 kedvelés

Sziasztok lenne nekem egy Geekvape zx2 mesh lapos tankom esetleg valaki tudna nekem küldeni egy olyan videót aki a vattázást megmutatná nekem
Köszönöm