Tippek, trükkök! Mire figyelj! 8. rész - Hasznos kis apróságok

Én személy szerint nagyon sokat köszönhetek a gyorstalpalólnak, illetve az egész wiki-szekciónak, őszinte és örök hálám érte! :heart_eyes: Nem kevés meló lehetett ezt megírni…
És borzasztóan hiánypótló: lehet, hogy csak én vagyok béna, de azt vettem észre, miközben a netet bújtam, hogy - legalábbis magyar nyelven - nem igazán lehet “középkezdő” fokú információkat találni a vapelésről. Egyrészt van az, ahol azt magyarázzák el nekem tőmondatokban, hogy mi az e-cigi működési elve, és persze egy teljesen kívülről érkezőnek erre is szüksége van, de másrészt meg, ha ezen továbblépnénk, akkor a következő szint már az, ahol a mondatból csak a kötőszavakat értem, mert tele van szakszavakkal, rövidítésekkel meg olyan márkanevekkel, amiknek hírét se hallottam addig.
Komolyan, mire sikerült megfejtenem, hogy mi a különbség az aroma, a koncentrátum, a SnV meg a kész liquid között… hogy kell-e nekem olyan készülék, ami tud TC-t… hogy a tank akkor izzik-e, vagy az csak a létartó rész… (Most lehet röhögni rajtam, de ezt sokáig tényleg nem értettem :smiley: )
És talán szentségtörés, de tényleg nem mindenkit vonz az építés, vagy akar nagyon mélyen belemenni a specfikációkba. Biztosan akad olyan is, aki macera nélkül csak gőzölni akarna, de azért az alapokkal szeretne tisztában lenni, vagy eleget tudni ahhoz, hogy megvegye az “ár-értékben nekem pont jó” eszközt/liquidet, nem simán a legolcsóbbat vagy a legtöbbet reklámozottat. (Például csekély személyem. 10+ éve volt egy eGo+helix kombóm, azt idővel letettem, azóta amikor 4-5 évente visszatérek az e-cigihez, mindig azzal szembesülök, hogy mivammááááá…??? :sweat_smile: :joy: )
Szóval nekem nagyon sokat segítettek ezek a cikkek, illetve az összes többi írás az oldalon. Persze, mindig ott van a lehetőség, hogy ráakaszkodok valaki jártasabbra, és megkérdezem azt, amit már előttem százan megkérdeztek, de hát nem jobb, ha szépen összefoglalva le van írva valahova, én meg elolvasom és tanulok belőle? :wink:

13 kedvelés