Thelema Soloval barátkozom

Sziasztok!
Adott egy Thelema Solo mod amit tegnap vásároltam és ma feltűnt, hogy ha egy pár percig nem használom akkor a következő tűzgomb megnyomásra egyből azt kérdezi, hogy új coil van-e benne vagy régi és csak ezután enged szívni…
Tegnap óta annyi változás volt vele hogy feltöltöttem az akksit (külön töltőben nem a gépben).
Ezt valami beállítással ki lehet kapcsolni vagy ez gyárilag ilyen és szokjam meg?
Tudom ez legyen a legnagyobb bajom de azért köszi ha válaszoltok! :slight_smile:

1 kedvelés

Szia!Sztem vmilyen kontakt hiba lesz…vagy a coil,vagy maga az 510-es csatlakozó nem érintkezik jól.Ha rta akkor probáld meghuzni jobban a csavarjait a tekerésnek!Az 510-es csatlakozót és az akku érintkezőit néha kontakt spray-el ki szoktam tisztitani.

6 kedvelés

A coil lefogatás lehet,hogy “elszabadult”.Nálam akkor csinált ilyen furcsaságokat.
Kontaktokat is nézd meg nem-e koszosak.Másik tankkal is csinálja,vagy csak egy bizonyossal amit használsz?

2 kedvelés

Köszönöm a válaszokat!
Kilazítottam és újra meghúztam tekerésnél a csavarokat de nem változott a dolog. Másik tankom nincs sajnos hogy azzal leteszteljem.
Nem akartam még így pár nap után újra rakni a tekerést (főleg hogy örültem mint majom a farkának hogy elsőre sikerült) de akkor lehet mégis az lesz. :roll_eyes:

3 kedvelés

Szia @DonTufi :slightly_smiling_face:

Ahogy olvasom RTA van a Solo-n. Nálam akkor csinálja ezt egy mod, ha nem pont a csavar alá sikerül tenni a lábakat. Mivel a csavarok vége kissé lekerekített, így, ha kicsúszik alóla és pont oda csúszik be ahol a csavar lekerekítése miatt van egy kis hely az oszlop és a csavar vége között, olyankor ha csipesszel megfogod a coil lábát akkor érezhető ahogy mozog. A másik verzió az, hogyha a csavar feje alá fogatod oda, akkor pedig az lehet, hogy a csavar feje túl karimás. Akkor is mocorogni fog, mert ott meg túl sok a hely. Erre az a megoldás, hogy egyszer rá kell tekerni a csavarra a huzal véget és utána levágni a lábakat. De ezek csak tippek, mert nem tudjuk milyen RTA-ról is van szó. :slightly_smiling_face:

6 kedvelés

Huu…ezt kétszer kellett elolvasnom hogy egyszer megértsem :slight_smile:
Amúgy egy Brunhilde mtl Rta-ról van szó. (Tudom, tudom magamnak kerestem a bajt :smiley: )
Megbirizgáltam de nekem nem tűnik úgy hogy mocorogna de a kövi tekerésnél majd kipróbálom azt a trükköt amit írtál.

2 kedvelés

Nem rossz a Brünci, nálam 1.5 évig ment hibamentesen. De, ha szálhuzallal használod akkor érdemes a lefogatást is figyelni. Esetleg az 510 csatlakozó nincs kilazulva a tankon? Még erre tippelek. :thinking:

4 kedvelés

Nos újra tekertem a rendszert, áttörölgettem minden csatlakozást, meghúztam minden csavart, bepozícionáltam a tekerés lábait plusz valamit a thelema beállításaiban átállítottam hard-ról soft-ra (nem tudom mi volt az, egy fel-le nyíl szimbólum három beállítással).
Most úgy néz ki működik és nem kérdezgeti folyton hogy új vagy régi a tekerés…

Szóval köszönöm mindenkinek a segítséget! :slight_smile:

6 kedvelés

Az amolyan előfűtés, a teljesítménygőrbe kezdeti felfutását tudod állítani. Alapbeállításon az általad megadott teljesítményt ereszti rá a tekerésre, ott nincs semmi varázslat, a soft alulról indul és onnan megy fel a beállított értékig, a hard pedig elsőre a beállított érték + x%-on indít és onnan áll be a megadott értékre. Gyakorlati értelme ennek van, a lustább tekeréseket csodásan életre tudja kelteni a felfűtési szakaszban egy kis teljesítménylöket, nincs az a “az első másodpercben nem történik semmi…” érzés az első slukknál.
Az alapprobléma pedig valami kontakthiba lehetett ezek szerint :sweat_smile::+1::+1::+1:
Jó szórakozást a picikéhez! :smiling_face_with_three_hearts:

7 kedvelés