510 probléma?

Sziasztok segítségre van szükségem !
Legend és Solo modom van 1.szériás mindkét mod ,ill. Van egy kizoku limitem és egy ripley tankom. Problémám az ,hogy mind a 2-2 készüléket próbáltam már minden formában egyik modot a másik tankkal és fordítva …mindegyik alkalommal olyan probléma jelenik meg ,hogy tank letekerése nélkül alkalmanként kb 1-10 puff között új coilt érzékel a modom . Ripley 510 csatlakozóján lehet állítani megtettem de nem segített a kizokun nincs ilyen lehetőség . Tudnátok nekem segíteni hogy mi a fene lehet a probléma. Mod csatlakozókat megtisztítottam stb nem segített . Ripley teljesen új ,legend jó pár éves készülék ,Solo 1,5 éves kizoku egy éves sincs …

( Új tekerésnél is csinálja …)

2 kedvelés

Szia!

Ha modok ok és az 510 cstlakozás is ok, a tankok is ok, én ellenőrizném/cserélném a tekerést…

Ha nem sw hiba, innen úgy látszik, nem záródik stabilan az áramkőr.

Vattát kb hetente (kokszosodás függő) cserélek, de tekerést nem, csak simán leégetem, lekaparom.
Jártam már úgy, hogy a tekercs kilazult a rögzítésből vagy elvékonyult és eltörött, majd kontaktozott.

…csak egy tipp

3 kedvelés

Köszönöm a válaszod ! Új tekerésnél is csinálja sajnos …

1 kedvelés

Kizokuban nem mozog az rba ? nálam akkor csinált ilyeneket.

1 kedvelés

Nem mozog ,most megnéztem egy nagyon régi DRAg módon amin van egy plusz 510 átalakító azon nem csinálja …de olyan furcsa hogy Solo helyett azért kértem kölcsön a legendet és 1 hónapig nem volt ilyen problémám

2 kedvelés

Ha modoktól kifele minden ok (510ek, tankok, rögzítő elemek, tekerések) akkor a hiba csak a modokban lehet.
Egy harmadik, kölcsön mod eldönthetné…

A mod belül is lehet kontaktos v. koszos, pl öregedő forrasztás vagy befolyt liquid, akkurögzítés…stb.

Furcsa, hogy mind két mod és tank is csinálja ugyan úgy és variálva is a ramazurit.

2 kedvelés

Régi DRAg mód nem csinálja .
Úgyis mód vásárlása előtt állok .Úgyhogy meg is rendeltem , muszáj maradnom. Geek Vape vonalon mert sokszor benne van a pakliban a sérülés esés stb .Legénd 2 meg is rendeltem Vaporism-ról . Hát hátha …

Csak olyan furcsa hogy a Legend 1 is kölcsön mód és 1-2 hónapig jó volt …
Remélem nem felhasználói hiba …

1 kedvelés

Szia!
Az akkumulátor csatlakozókat érdemes lenne megnézni,finom csiszolópapírral átcsiszolni az érintkezőket.

1 kedvelés

Szia. Érdemes lenne kontakt tisztítóval is átfújni. Azt kívül belül is akár. Hamar elpárolog, nem okoz kárt. Leszed minden koszt. Emellett még a modon, ha van csavar azt ellenőrizni. Ha valami meglazult az 510 körül az is okozhat ilyet.

1 kedvelés

Köszönöm szépen ,megpróbálom :slight_smile:

2 kedvelés

Szia! Rendkívül érdekes a felvetésed, a leírt probléma. Gondolom, hogy a hozzászólások alapján már elvégezted az alapos nagytakarítást. Javult a helyzet?

Legenddel rendelkezem, így arról tudok véleményt mondani. Nagyon strapabíró, jó mod, rugós 510 csatolóval. Esetében indokolatlan a tankok pinjeit állítani. Nálam amikor már érzékeli a tank ellenállását, utána még egy fordulatot lehet szorítani (rátekerni). Itt tehát jónak kellene lennie az érintkezésnek. Ha teljesen kikapcsolod a Legendet, és utána egy csavarhúzóval megnyomod az 510 közép érintkezőjét, rugóznia kell. Ha nem rugózik, akkor tönkrement.

Eleve abból, hogy a probléma 1-10 puff között jelentkezik, arra lehet következtetni, hogy kialakulásában szerepe van a hőtágulásnak, ami inkább a tekerésre, a lábak rögzítésére tereli a figyelmet.

Feltételezem, hogy a modot teljesítmény (Power) üzemmódban használod. A Legend ebben az üzemmódban is folyamatosan méri a tekerés ellenállását. Sokakat meg is döbbent, hogy tüzelés közben “ugrál” a mért ellenállás értéke, pedig ez normális, hisz hő hatására minden vezetőnek változik az ellenállása. A kanthalnak és a Ni80-nak kevésbé, az SS-nek már jóval nagyobb mértékben. Te milyen huzalt (tekerést) használsz?

Az 510-en kívül a tekerés befogatásánál lehet érintkezési probléma. Egyes tankok be/leszorító csavarjai (pl. az eredeti Ares) “nem szeretik” a nagyon vékony huzalokat. Új építésnél lehet tesztelni az elektromos csatlakozás minőségét. A tekerés lábainak rögzítése után a kilógó felesleget megrángatva a tekerésnek nem lenne szabad megmozdulni. Lehet érezni, hogy a csavarok valóban szilárdan tartják a huzalt. A tekerés rögzítése után a Legendet a minimum teljesítményre (5 watt) állítva, tüzelés nélkül, de világító kijelzőnél érdemes rátekerni a megépített decket. Érzékelnie kell az ellenállást. Ezután apró tüzelések mellett (csak hogy éppen mindig világítson a kijelző) egy fogpiszkálóval (vagy más nem vezető anyaggal, de semmiképpen sem kézzel) meg kellene mozgatni a tekerést, vigyázva a zárlat elkerülésére. Elvileg a mozgatás hatására nem szabad ugrálni a mért ellenállás értékének. Ha széles határok között ugrál, vagy szakadást is jelöl (old/new coil?) akkor bizonyosan a tekerés lábai lazán vannak rögzítve, például a rossz csavarok miatt.

Amit még esetleg javasolni tudok: a Legendre teljesen hideg tekeréssel érdemes rátenni a tankot és leméretni a kezdeti ellenállást. A mod az ellenállás növekedését tudja kezelni, a csökkenését esetleg új tekerésnek értelmezi. A még hideg ellenállás értéket meg lehet próbálni zárolni a mod menüjében (ekkor kis lakat sziluett jelenik meg a kijelzőn a “coil” felirat helyett).

Abszurd verzió, de ha túl közel van a tekerés a kazán fém részeihez, a melegedés miatti pici deformálódás pillanatnyi zárlatot okozhat. A lehülés (tüzelés abbahagyása) után a zárlat megszűnik, viszont a mod a “jelentős” ellenállásváltozás miatt felteszi az old/new coil kérdést.

Szóval sok oka lehet a problémának. Bármely mod elektronikája meghibásodhat. De annak, hogy két teljesen különböző tipusú mod úgy romoljon el, hogy ugyan azt a hibajelenséget produkálja, na ennek a valószínűsége - szerintem - a 0-hoz közelít. Bármi is okozta a gondot, remélem megszűnt, vagy sikerül megszüntetni.

További szép napot, kellemes gőzölést!

3 kedvelés

Nagyon szépen köszönöm a tanácsot valószínűleg felhasználói hiba lesz szerintem is . A tisztítást nem tudtam megcsinálni mert dolgozom ,ugyhogy az este lesz . Viszont furcsa módon eddig nem jelentettek a problémák és többször próbáltam coilt cserélni …majd kiderül de nagyon szépen köszönöm a segítséget . 1-2 napon belül pedig jelentkezem :slight_smile:

3 kedvelés