Hibás tekerés?

Sziasztok.
Kerdesem lenne és hogy tapasztaltatok már ilyet.
A tegnapi nap uj tekeressel be uzemeltem az egyik tankomat (tauren).
A nap folyamán enyhen egett izt éreztem nem túl eroset egesz halvanyat de mivel mogyorós az liquid em azt gondoltam hogy friss vatta plussz uj tekerés kihozott egy ilyen izt a liquid ből.
Egyszer csak ki irta a gepem hogy old coil-new coil.
Nem tulajdonitottam neki különösebb jelentoseget.
Kapcsoktam egy new coil opciót es minden ment tovább.
Egy bizonyos használat utan egyre sűrübben jelezte ezt a gép addig amíg mar ki irta hogy nincs a tank a gepen check atomizer feliratot es többször egymás utan.
Gondoltam kontakt hiba vagy valami ilyesmi lehet a gepemnel. Ugy hogy gép kikapcs.
A mai napon át cseréltem a tankomat egy regebbi gépemre és rovid használat után annal is ki írta az old coil-new coil opciót.
A hibasnak velt gepem eddig hibátlanul mukodik.
Igaz hogy a masik eddig hibatlan gepemnel eddig egyszer irta ki a tauren tankomnal de eddig ilyen nem nagyon fordult elő a tobbi tank haszálata kozben.
Leget hogy a tekeresemmel van gond?
Valami fele zárlat vagy hasonlo amitől a gepem igy reagál? Gyári coil van benne clapton 2,5 magos 5 tekerés.
Használat kozben mikor tuzelek kicsit lassan fűt fel a coil es van egy szercsegő hang ami ha abvahagyom a gom nyomását meg nagyon rovid ideig halahato. (Tized másodperc.) Ebből is gondolom hogy valami gáz van a tekeréssel.
De be zavarhat igy a gepem mukodesebe,kijelzésébe?

Ezekkel a paraméterekjel hajtottam.

1 kedvelés

Szia @anon98331404!
Nekem már volt ilyen! Kettőt nézz meg!
Alul a csatlakozó jó e, nem lötyög, lehet nem ér le az aljáig stb. A másik szedd szét a tankot, nézd meg a tekerést jól áll e benne, a lábakat különösen, nem mozog, nem áll ki. A tank labtartót is nézd meg!

2 kedvelés

Még hozzá fűzném, a tank alján a csavarral is varialhatsz, esetlen nézd meg másik modon, hogyan viselkedik.

2 kedvelés

Megneztem.
A gep csatlakozója rendben van.

A tank 510 ese is rendben van.
Nem mozog es eléggé ki áll tehát érintkezési hibanincs.
Ki szereltem a coilt.
Kicsit koxosabb a kelleténél nem értem hiszen új,nem reg szereltem be.
És gyári clapton.
A vatta nem égett és nem dohany kivonatot szivtam ami nagyon koxolna.

1 kedvelés

Nézted másik modon? Nem ugrál az ohm érték?

Nem ugrál.
Semmilyen érték nem valtozott.
Most azt a modot használom amin a tauren kazán volt.( amire azt gondoltam hogy zárlatos) egy másik tankal.
Eddig hibátlan.

A tankban nem maradt egy pici levágott huzaldarab ?

3 kedvelés

A labtartó kis bizgenytű nem jött ki? Nem mozdult el, nekem ez okozott sok gondot. Próbálj, csinálj egy uj tekerést, hátha. Szalhuzal nem játszik?

1 kedvelés

Szia!
levolt ez a drót rögzitve rendesen?

2 kedvelés

Meg neztem azt is de nem latram nem találtam semmit.
Mar elmostam biztos ami biztos.
Ujra fogom tekerni es próba.

2 kedvelés

Elméletileg igen.

1 kedvelés

nem látom rajta, hogy a csavar fogta volna nem lapult be bár elég vastagnak tűnik…na majd kiderül az új tekeréssel.

2 kedvelés

Gyári tauren clapton coil volt benne de eddig nem volt vele ilyen gondom.
Ezért is gondoltam arra hogy a gepemmel lessz a gond.
Ezt a modot fogom ma egesz nap használni a taifun gt one tankal es ha megint jonnek az érdekességek akkor a gépemnel van a gebasz.
Ezt a tankot mar napok ota használom gond nelkul úgy hogy ha valami nem klappol akkor a gepem lessz a ludas.

1 kedvelés

Kivancsi leszek rá.
A gep eddig kifogástalanul mukodik.
Meg is kepodtem amikor ezeket a dolgokat irta ki nekem.

1 kedvelés

Egyébként csinál ilyet egy hibás vagy rosszul tekert coil?

2 kedvelés

igen csinálhat a gyárba ezt csak úgy beledobják ez a bonusz olyan mint suzukira a vonó horog van de minek…Soha nem használtam gyári tekerést… :slightly_smiling_face:

4 kedvelés

Ilyeneket általában a tank csinál, igen és a rosszul behelyezett coil.

3 kedvelés

Köszönöm szépen a segítséget
Mar keztem aggodni hogy a gepem a rossz.
Egy honapja vettem.
Ma egesznap tesztelem hogy minden rendben van e vele.
Még egyszer köszönöm :+1:

3 kedvelés

Szívesen máskor is :blush:

1 kedvelés

Szia! Lostvape el mennyire vagy megelègedve pont ilyennel szemezgetek.
Köszönöm a választ!

1 kedvelés