THC - Mike Vapes Blaze Solo RTA

Sziasztok!

Gondolkoztam a tank előtt, érdemes-e írni róla review-t, mint utólag kiderült ( építés után ) mindenképp meg kell osztanom gondolataim. Főként azért is szántam rá magam, mert már jó páran megszerezték eme “remekművet”, de a wicking-el problémáik akadtak, próbálok ebben is segíteni a későbbiekben.

Kicsit rólam: Kb 8 éve kezdtem a bizniszt, mindent próbáltam, de főként DL vonalon elég sok minden megfordult nálam RTA és RDTA tankok tekintetében. Ha érdekel mi nálam a top 3, írj a tesz alá :slight_smile:

Mi ez?

ThunderHead Creations Blaze Solo RTA - Honeycomb levegőzésű, elég magas profilú, postless deck-el ellátott single RTA. A gyártó összefogott a Mike Vapes-szel, (remélem mindenki ismeri ) hogy kihozzák ezt az egy tekercses, top-air RTA-t, a Blaze Solo-t. A kettős RTA után és Blaze Solo RDA után örömmel láttam ezt a kiadást, mivel ha RTA-ról van szó, én mindenképp single párti vagyok, szerintem a dual nem hoz annyit hogy megérje ( egyéni preferencia ). A Thunderhead Creations elsősorban az újjáépíthető tartály/RDA/RTDA piacra koncentrált termékeivel.

Mi van a dobozban?

1 x Blaze SOLO RTA
1 x 5.5ml buborékos üveg
1 x trimmer
2 x 4 magos fused Clapton (0.28Ω 3.5mm id 28g*4/38g Ni80)
2 x imbuszkulcs
Tartalék csavarok ( philips! )
Tartalék O-gyűrűk
Felhasználói kézikönyv, QC kártya, garancia stb.

RTA leírás

A tervezés hibátlan számomra, egészen a W-alakú, méhsejt alakú deck-ig. Nagyon tetszik az RTA kinézete is. Nincs túlzott céges márkajelzés, csak egy egyszerű Blaze logó a chimney-n. Szerintem elég kompakt és áramvonalas a Blaze Solo. A vásárolt Gunmetal változat szuperül néz ki. Az árnyalata szép, bár nem illeszkedik a modomhoz, nem vagyok az a fajta akinek “minden egy szín legyen” a favorit. Egy BP-Mods lightsaber L-en ül, ami SS színű. Átmérője 25 mm, kapacitása egyenes üveggel 3,5 ml, buborékos üveggel 5,5 ml. Általában a straight üveget választom, de egyébként szeretem a 3,5 ml-es opciót. Ha nagyobb útra megyek váltok 5.5ml-re.

Építés, tapasztalatok

Az építést kivételesen nem a csomagban található coil-al és vattával kezdtem, de ebből minimálisan profitáltam is, mivel gyönyörű ízeket hozott más tekeréssel is. Vapefly Fused Clapton ( 0.45 ohm, 3mm mag átmérő ) és BP Mods Pro vape cotton 3mm vatta került bele. Az építést már korábban lecsekkoltam, ugyanis sokan panaszkodtak dry-hitre, és rossz íz visszaadásra. Nem is magával a coilokkal, hanem a vattázással lesz itt gond, személyes tapasztalatokra hivatkozva. Volt már dolgom Kylin V1-V2, Pyro RDTA, QP Desing Fatality és társaival. Mindig a vatta a ludas. Magyarázhatnám, hogy így meg úgy vágd, de linkelek egy videót, ehhez a tankhoz tökéletes lesz. Sokan úgy gondolják, hogy ha már RTA meg alien akkor baromi sok vatta kell. Nem igaz. Egyrészt nem tud utat vágni magának a liquid, másrészt ha sok a vatta, csak eltömöd a bejáratot és nem megy a nedű sehova, főleg a 70/30 nem. Trimmelés és trimmelés a kulcsszó.

vattázás:BLAZE SOLO WICKING

Verdikt: Nincs pro-kontra. Nem mindenki ugyanolyan, nem mindenkinek ugyanazt fogja hozni. Csak azt tudom mondani hogy aki DL vonalon mozgott mindig is, és szeret építeni, annak sűrűn ajánlom a tankot, simán felveszi a versenyt a legjobbakkal is. Egy szép kompakt single rta az eldobható és pod modok korában több mint kielégítő változás, és közel 9/10-es ízvisszaadás kihozható belőle, amennyiben sikerül elsajátítani a vattázást.

Fel nem tett kérdésre a válaszok:

  • Miért épp ez?

  • Mert mostanában nem nagyon van hasonló single a piacon.

  • Miért ilyen “kicsi” modon?

  • Régi kedvenceim a csőmodok, a BP Lighstaber elég jól variálható, elég a 2100mAh, egész nap táp közelben vagyok, 60W-ig bírja, ne mondja nekem senki hogy nem bír el egy single RTA-t. 510 Deck kieggel bármi mehet rá ami nem dual.

  • Nem zavar hogy más a színe mint a modnak?

  • Nem :smiley:

  • Mit ajánlanál helyette? Van olyan ami porlasztós és nagyon korrekt?

  • Horizontech Sakerz, vagy Uwell Crown 5, ami talán a közelébe ér.

Ui.: Elég masszív leves fogyasztó, erre készüljetek fel. A levegőzése több mint amire szükség van, nekem 3.5 lyuk volt az ami kielégítő volt. A vattázás kacifántos, megfolyni értelemszerűen nem fog, de ha dry hit vagy köpködés van, vattázd újra bátran. Érdemes 3mm és afeletti vattát használni ( coil átmértőtől függően ), de ha vattázod, ne húzza el a coilt semelyik irányba, inkább csak épp szoruljon be egy kicsit.

12 kedvelés

Köszönjük a beszámolót és plusz pont, hogy Sorteal-ra hivatkoztál :smile: Rengeteget tanultam tőle :+1:

2 kedvelés

Jó kis összefoglaló, köszönjük! Engem érdekelne mi a top 3 kazán neked. :slightly_smiling_face:

2 kedvelés

QP Design Juggerknot | Horizontech Sakerz Master | Vandy Vape Pyro V2

2 kedvelés

Köszönöm. Most tervezek … 3 hónapja venni egy single dl-t, csak még nem tudtam eldönteni hogy melyik legyen. Eddig a blotto áll nyerésre. :laughing:

Jó kis review egészen kedvet kaptam kipróbálni, ugyan nekem ebből a dual verzió van és eleinte nagyon kezes rta volt de azóta valami elment és biztos hogy a vatta a gond, nagyon el kell találni ha sok leporkol ha kevés köpköd de ha minden klappol eszméletlen jó tud lenni csak győzze az ember itatni. :grin:

Igen eléggé eszi ez is a levest, cserébe Gőzgép és brutal ízek. Napi 15ml simán megy a “levesbe” :smiley:

1 kedvelés

Nálam is hasonló a fogyasztás a duállal. De kell még gyakorolnom az építésèt.Remelem az aromamizer plus v3 al szerencsésebb leszek, csak érne már ide végre. :grin:

napi 15ml az semmi dl szinten…tegnap 1óra alatt láncslukkolás nélkül ködbe szállt 4ml :rofl:

Szia.Na abba nem fogsz csalódni ha jól épited meg :slightly_smiling_face: :ok_hand:Én is most várom a másodikat! :grin:

3 kedvelés

Tegnap este 8tól nagyjából hajnali kettőig nagyjából 4szer vattáztam újra a tankot… dry hit… dry hit, dry hit.
ma kora délelőtt eszembe jutott hogy réges-rég volt tankom amit úgy kellett vattázni hogy “V” alakra kellett vágni a vatta végét és csak a csücsköt rakni lyukba, a többit felette szépen eligazítani.
Bumm, működik.
mindenesetre ma rákerestem itt hogy ti Vaperinások vajon mit írtok róla :smiley: lehet hogy ezt tegnap éjjel is eszembe juthatott volna. :man_facepalming:
Minden esetre köszi a linket. Jó lett volna ha jó helyen keresek…

5 kedvelés

Örülök hogy sikerűlt :+1:Csak 1-szer kell jól megépiteni utánna már menni fog!És ez a kazán meghálálja a törődést :ok_hand: :slightly_smiling_face:

4 kedvelés