Temp control, totál kezdő. +rta bénázás

Először is, köszi mindenkinek. A vattázással úgy gondolom már így 3 hét próbálkozás után nincsen akkora probléma, hogy ilyen rossz legyen a végeredmény. Mindig van hova fejlődni persze, de annyiszor szedtem szét, finomítottam rajta, próbáltam bele kevesebbet/többet tenni, és kivétel nélkül mindig az volt a végeredmény amit leírtam. Mellékelek majd egy képet arról ahogy most kinéz a “mű”, nekem ránézésre nem sokkal tér el attól amit Attila küldött, de ez lehet amiatt is mert nem hozzáértő szemmel nézem.
Drip tipből én is a hosszabbat használom, nem tudom pontosan ez milyen hosszú de véleményem szerint elégnek kéne lennie bőven. Sajnos most hosszabb nincs itthon, tehát nem tudok kipróbálni semmit, az biztos, hogy a másikat ami jött vele azt vissza nem raknám.
A vattázásról még annyit, hogy nekem a vapefly cipőfűzős vattája elméletben nagyon bejön, hogy ugye méretre van, viszont azt vettem észre, hogy amit ők 2.5-esnek mondanak, az csak nagyon nagy erőfeszítéssel megy bele a mostani tekeréseimbe tehát mindig szoktam egy kicsit levenni belőlük. Ahogy anno nekem mondták, az a jó vatta aminek van egy kis ellenállása amikor áthúzom a tekerésen de annyi már bajos, hogyha eldeformálja, erre is szoktam figyelni. Amikor kiveszem a vattákat sosem látom azt, hogy esetleg a közepén lenne a nagy baj, mindig figyelem meg leírogatom magamnak, hogy ezt hol ronthattam el. A végeket pedig drótkefével szoktam abárolni rendesen. Leginkább valamelyik oldalon szokott egy barnás folt lenni, ami azért aggasztó, mert mindig ugyanazon az oldalon keletkezik, mindegy milyen anyagú tekerést használok hozzá, és azt elképzelhetetlennek tartom, hogy mindig telibe ugyanolyanra vattázzak. Tekerést is annyit cseréltem az elmúlt 3 hétben, hogy szerintem ez normális embernek egy féléves adag.
Tc-vel kapcsolatban: persze nem kötelező erőltetni, de mivel úgy gondolom/gondoltam, hogy a hőfokkal van baj, ez tűnt a legjobb megoldásnak. Szintén csak arra reagálva amit Attila küldött, átraktam celsiusra én is, és ahogy nézegettem nekem meg se közelíti a 0.9es porlasztóval a 250fokot, ilyen 200 környékén mozog, tehát ha neked a 250celsiusos limittel sem melegszik annyira brutálisan, ezzel sem kéne szerintem. Még annyi, hogy nekem a temp control módban meg lehet adni, hogy mennyi wattot küldjön rá, az 12-re van állítva, nem akarom elhinni, hogy az túl sok lenne, meg annyira nem is értem minek neki wattot megadni, de adtam, hogy ne nyávogjon.
Este nekifutok még egy vattázásnak, megnézem mit tudok még javítani és felteszem annak is az eredményét ha nem bánjátok, hátha ti többet láttok rajta. Én még arra gondoltam, hogy esetleg nem lehet, hogy a levegőzés túl sok neki? Létezik egyáltalán ilyen? Mert az oké, hogyha szűk a gyűrű akkor nem tud lehűlni eléggé de a másik oldalnak csak azt kéne eredményeznie, hogy nincs annyi íz és th.
A másik talán a liquid lehet, leírtam nagyjából az eredeti posztban, de inkább pontosítom itt, hogy hátha ott van valami. Alap a liquidcitytől van, 50-50, a niksó booster 70-30 ZAP!, de mivel 18%ban keverem, ez nekem összességében majdnem 50-50re, jön ki, és niksóból a 9 az nem egy nagy erősség. A kis lost vape orionomba 20asat szívtam és semmi bajom nem volt tőle.
Még annyit a kész tekerésekről, egyetlen egy helyen láttam 1 ohm közeli kanthal tekerést, az is elfogyott státuszban éppen. Ha tudtok esetleg oldalakat ahol kész tekeréseket lehet venni kicsit nagyobb választékban azt szívesen venném.
Igaz nem válaszoltam mindenkinek külön mert fedik egymást valamennyire szerintem a válaszok, de mégegyszer nagyon köszi, neked Attila pedig főleg a hosszas “tutorial” jellegű kommentért.
Kis megjegyzésként, a tököm tele van vele egyébként, mert szerintem nem egy atomfizika, ez a brunhilde pedig őszintén nagyon tetszik nekem.
A végén pedig a tekerésem, amihez annyit, hogy ami különbésget biztosan látok, hogy neked a tekercs lábai fent vannak, nekem pedig lent, de ahol néztem videókat vagy képeket ott is lent voltak a lábak. Miben más ez, vagy mit számít?

7 kedvelés