Tekerősegédek, tekeréshez szükséges kellékek

Szia Máté!
Ha sok az egyben szerszámkészletet keresel, ez is megfelelő, érdemes az árak miatt kicsit alaposabban is körbenézni, de ebben tényleg minden van, a mini tab az építésnél sokat tud segíteni.
Ahány embi annyiféle eszköztár van, szerszámok közül én pl csak a tekerősegédet és keráémiacsipeszt szereztem be, illetve beruháztam egy kétezerpárszáz forintos csavarhúzószettre a többi akadt a szerszámosládában itthon.
Az Ares 2 tankhoz ha shopból rendelted, egy 28GA-s kanthal tekerést kaptál 2,5 maggal, a dobozban pedig találsz kb 1 méternyit ugyanebből az anyagból. Én imádom, szinte csak ezt használom az Aresban. A szűk levegőzés probléma okoz gondot nekem, mert nem találkozom ezzel, sőt néha még sok is a levegő (persze ez ízlésfüggő mint írtad). Ha esetleg a build deck a szemed elé kerül, az alább látható levegőállítási lehetőséget érdemes leellenőrizni:
kép
A bal oldali a teljesen nyitott állapot…
A meleg gőz magasabb teljesítmény mellett jelentkezik, nálam gyakorlatilag ismeretlen mert nem használok claptonokat a tankban. Sima 28ga kanthal és Ni80 megy bele. A teljesítményt pedig 11-14W közé lövöm be. Kanthalból 1ohmhoz kb 5 menet kell 2,5 magon, Ni80ból ugyanez 7 menet. A hézagos, nem hézagos tekerés hangulatfüggő, mindennel tökéletesen élvezem a kicsikét.

15 kedvelés