Tauren max rda!

Sziasztok!

Mivel itt mindenki folyamatosan vasarolgat :slight_smile: en is el kezdtem nézelődni, hogy miként lehetne megoldani, hogy ne keljen sokaig ugyanazt az izt szivnom. Modot nem akartam megegyet, de az rda vonalat nagyon megkedveltem, igy gondoltam veszek egy rda tankot, meg a centaurushoz egy squonk bottlet. Igy csak kicserelem a tankot meg a tartalyt es johet az uj iz :slight_smile: .
A valasztasom egy tauren max rda-ra esett, nagyon megtetszett, es az izek is nagyon jok, csak nagyon forrosodik. Mivel csak 1-2 vastag drotom volt itthon igy csak nagyon alacsony ellenallasu tekereseket tudtam kesziteni, de azok melegedtek rendesen. Majd holnap az asszony mtl tekercseibol keszitek valami magasabb ohm-ut.
Itt viszont lenne egy kerdesem: ha vastag dl huzalbol keszitek pl. 3-as magon 5 menetet, az 0.44 ohm, viszont ha 7-8 menetet csavarok, akkor mar csak 0.2 koruli. Viszont amikor az asszonynak tekerek mtl huzalbol, akkor 5 metet pl 0.6 ohm, 8 menet meg 1.3 ohm.
Az ohm szamok nem pontosak, csak viszonyitasi szamok, de hogy van ez, hogy vastag huzalbol minnel tobb a menet annal kisebb az ellenallas, vekony huzalbol meg tobb menet magasabb ellenallas.
A celom olyan 0.5-6 ohm koruli lenne dualban, hogy be kelljen sok watt es ne forrosodjon a kazan.
Lennenek tippjeitek???

Elore is koszi, es par kep a ma erkezett dolgokrol



3 kedvelés

Nem tudom, mi megy ott félre mérésügyileg. De bármilyen fém szál, minél hosszabb, annál nagyobb ellenállású. Ez örökérvényű :slightly_smiling_face:
Részleges zárlat vagy ilyesmit tippelek maximum.

3 kedvelés

dualban szeretnéd? akkor 2db 6-7 menetet csinálj 26 ga ból (ss)mert dualban feleződik az ohm :blush:

3 kedvelés

A vastag tekereseknel nem igy van szerintem. Most bemreg tekertem a kepen lathato huzalbol 7 vagy 8 menetet, dualban 0.08 ohm lett. Majd 5 menetre visszavagtam ugy lett 0.22.
De pl. Mesh lap is 0.2 ohm, ha vagsz belolle akkor nagyobb lesz az ellenallasa.

Azt tudom, hogy felezodik, 26-os vastagsagubol kijonne az az ohm? Az eleg vastag, bar ss-nek lehet nagyobb az ohm szama. 3-as magon 6-7 menet abbol a vastag ss 26-os ga-bollenne 1-1.2 ohm?

Szia!

Sok sikert az RDA építéséhez, szerezzen sok örömet neked!

Egzakt tippet sajnos nem tudok adni, mert a

és a

nem tartalmaz ehhez elegendő információt. Viszont szerintem az alábbiak alapján megfelelően el tudsz indulni.

Fizikai törvényszerűség, hogy minden vezetőnek (ide sorolható az ellenálláshuzal is, legyen az sima “drót”, vagy clapton) van egy fajlagos ellenállása. Ez azt jelenti, hogy az adott vastagságú vezeték adott hosszúságú darabja mindig azonos ellenállású. Ezt a huzaloknál általában “ohm/ft”-al jelölik. Ebből következik, hogy minél hosszabb, annál magasabb az ellenállása. Esetedre lefordítva: minél több a menet, annál magasabb az ellenállása. Ettől eltérést csak mérési pontatlanság, vagy építési hiba eredményezhet. Ilyen például a tekerés elkészítésekor az egyes menetek közötti “zárlat”, amit oxidálással (a huzal izzításával) szüntetünk meg.

Konkrétan ilyen hiba/pontatlanság eredménye:

Ugyanis, ha pontos az “5 menetnél a 0,44 ohm”, akkor a fizika törvényei szerint a 7-8 menetnél csak nagyobb lehet az ellenállás értéke.

Persze, de előtte indokolt tisztázni néhány dolgot. A tekerés ohm értéke nem cél, hanem eredmény. Az RDA-ban minél nagyobb tömegű tekerést építesz, annál nagyobb teljesítményt igényel a meghajtása, annál lassabban hűl vissza és annál melegebb lesz a gőze. A gőzt egyrészt az RDA levegőzése hűti vissza, ami korlátozott. Az viszont igaz, hogy a nagyobb fémtömeg alacsonyabb ellenállást eredményez. Ha például a 2x6 menetes tekerést vékonyabb huzalból készíted, akkor kisebb teljesítményen, hűvösebben, de picit kevesebb gőzt fog adni, de magasabb lesz a végső ellenállás.

Azért valami konkrétumot is írjak. Megér egy kísérletet. Az asszony huzaljából ne 5, hanem 8 menetet tekerj kétszer. Lesz 2 db 1,3 ohmos tekerésed. Ezeket építsd be az RDA-ba. Ha minden jól sikerült a modnak 0,65 ohm végső ellenállást kell mérnie. Persze ez nem lesz igazi DL élmény, de működni fog. A teljesítmény fokozatos növelésével és a levegőzés állítgatásával biztosan jó ízek is kicsikarhatók belőle.

Ez csak komoly zárlat esetén fordulhat elő, amit a visszavágás utáni építésnél sikerült elhárítani és ez jó.

Igen, de csak akkor, ha a szélességéből vágsz le, ami a huzalok esetében vékonyabb huzalátmérőt eredményez. Ha egy tekerésben kevesebb a menet, az olyan, mintha a mesh hosszából vágnál le, ami viszont szükségszerűen az ellenállás csökkenését eredményezi (ez egyébként nagyon nem javallott).

Semmiképpen. 26ga-s SS 316L (ez a kapható leggyakoribb fajta) huzalból 3-as magon 11 menet eredményez 1 ohm körüli ellenállást (5 mm-es bekötőlábakkal számolva), ha csak 7 menetet tekersz, az kb 0,52 ohm lesz (dualban ennek a fele a végeredmény).

Remélem sikerült érthetően kifejezni magamat (ezzel sajnos problémáim vannak) és tudtam valamit segíteni. Ha esetleg van még kérdésed, szívesen állok rendelkezésedre.

További szép napot, kellemes gőzölést!

8 kedvelés

Huhh, nagyon szepen köszönöm, ezt meg vagy 2* atolvasom es otthon hetfon tesztelgetes indul :slight_smile: drotokat nem kimelve :slight_smile:

4 kedvelés