Tanulnám az építést

Szó sincs róla, ízlés dolga (lásd Fev)! Rajongó én sem vagyok, nem is leszek, de némi kísérletezés után meglett a számomra 'tuti" beállítás, így használom örömmel. (ám a családi kedvencek egyikét sem adnám oda érte :wink:)

6 kedvelés

Egyébként nekem a dvarw inkább az intenzívebb gyümikkel müködik jól.

6 kedvelés

Ezt most komolyan írtad? :smiley: Ezzel is bajban vagyok,hogy milyen madzagot energiával toljak. :smiley:

6 kedvelés

Komolyan írta Tibi :wink:, ugyan teljesen agyamentek vagyunk :rofl:, de a vape szent dolog! Wattonként, fél wattonként léptesd felfelé a teljesítményt és ahol jobb, sőt jó, ott a nyerő beállítás!

A huzalokhoz-teljesítményekhez használd nyugodan az oldalon a DIY tekerdét.

7 kedvelés

Jó lenne tudni milyen tekerés, milyen afc? De ez a watt kevésnek néz ki, kezd emeleni 0.5 wattonként és egyszercsak jönni fognak az ízek. Viszont ha túl meleg kezd lenni a gőz már neked ott, ahol van már íz, akkor ez a setup nem lesz jó neked.

5 kedvelés

Egyébként Ti mivel és hogyan takarítjátok a tankot,hogy az tényleg tiszta legyen?

2 kedvelés

A gyári 1,2-es van benne,tekerésből használok sajátot is meg előregyártottat is.

1 kedvelés
  1. Van egy remek, jó nagy alkoholtartalommal bíró, alig illatozó kéztisztítóm, azzal megy az alapos áttörlés, ha kell áztatás. Majd alapos öblítés.

  2. Jar-os elmosás folyó vízzel, ha végtelen kosz és szagorgia fogad odabent akkor nem csak elmosás hanem Jar-os vagy citromleves áztatás.

Aztán alapos áttörlés, szárítás (ha sietek akkor jön a porpisztoly). Az 510 csatlakozót is át szoktam sikálni és kap egy pici kontaktsprayt is.

Jó ha van kéznél fültisztító pálca a makacs ragacsokhoz és papírtörlő.

5 kedvelés

A tekerések mibenlétét is meg tudod adni esetleg? Anyag, méret, ellenállás?

3 kedvelés

És jó szolgálatot tesz a kisebb családtagoktól elorozott, fogszabályozó tisztítására hasznàlható kefe is.

11 kedvelés

Sziasztok.Egy ideje használok már Dvarw-ot is és patronos kazánt is,Zenith,Nautilus 2S,ill.GT.Mindegyiknél azt tapasztalom,hogy a drip-ben lerakódik a leves egy idő után,és ez zavar,mert nem szeretném belélegezni.0,7-1,6 Ohm-ig próbáltam mindent,különböző levesekkel,wattal.Ez normális így?Más anyagú Drip-et kellene használnom vajon,vagy mindenkié ilyen?Az is érdekelne,hogy hogyan lehet a Dvarw-ba olyan tekerést csinálni ami kb.1,6 ohm,és készen sem találok.Köszönöm. :slight_smile:

5 kedvelés

Szia István! Én naponta van, hogy 2x elmosom a drippet sőt van hogy cserélem is! Dvarwba Ni 80 2-es magon 7-8 tekerés és ott vagy 1,6 környékén! Én mondjuk 1,2AFC- vel használom azért tekerem 2-es magra! Bízzunk benne nem a levesed rakódik a drippre csak a kondenz! Ha leves is jön azt a szádba is érezned kell, és akkor a vattázásoddal van bibi!

7 kedvelés

Szia István :slightly_smiling_face:

Alap esetben normálisnak mondható, hogy amikor szívod lerakódik a drip tipben a pára.

Ajánlom figyelmedbe Kinga cikkét erről :arrow_down:


Még kiegészíteném azzal, hogy a szívási sebesség és a levegőzés nem összhangban történő működése is felhúzhatja a liquidet a drip tipbe, onnan pedig a szájba. Javítsatok ki ha nem így van :slightly_smiling_face:

7 kedvelés

Szia.Köszönöm a választ,kipróbálom.Én mondjuk 1,5-ös AFC-vel használom,az 1,2-es nekem szűk volt.

4 kedvelés

Szia, én 4.hónapja használom a 24-es mtl Dvarw-om és hát az első 3 hónap volt hasonló szenvedés mire megataláltam a megfelelőt. Kipróbáltam szinte az összes csoda fűtőszálat, és végül maradtam a Ni80 28ga-nál, 5-6 karika 2.5 magátmérővel. Ezután jött az, hogy véletlenül túl hosszúra hagytam a vattát, de gondoltam kipróbálom baj nem lehet, na itt az első slukk után az arcomba robbantak az ízek, hiába előtte szinte semmit nem éreztem a heisenbergből csak a mentolt (hozzáteszem előtte volt hogy naponta kétszer is cseréltem vattát) és itt is sajnos 1-2nap után megégtek a vatták és rá kellett jönnöm hogy túl vastag vattát tettem bele. Aztán meguntam újvatta → szétszedtem teljesen a cotton bacont apró szálakra és újrapödörtem mint egy cigit hogy jó puha legyen, és így húztam bele a szálba, és hagytam bőven hosszúra (mellékelek egy képet) és így tökéletesen jól kitölti a kazánteret és szerintem ez az oka az ízbummnak, hogy tényleg csak a tekerés mellett megy el a levegő. Még egy dolog amit észrevettem, hogy akkor a legeslegízesebb, ha annyira lenyomom a fűtőszálat a lukhoz amennyire lehet sztem kb 1-2mm-re. Jelenleg kettő hét mire elmegy az íze a wattának, de még nem ég meg, a fűtőszál meg még mindig kb 1 hónapos és nem kokszos(Nem is használok édes ízeket). A tekerés 0.89 és 1 közé esik de mivel geekvape a mod így nem hiszek neki, mert van egy gyanúm hogy rossz, mert 16-20 watt között találom finomnak.
Ahogy eddig tapasztaltam, a legeslegjobban a vatta fogja meghatározni az íztermelést, mondjuk úgy 40%-ban a többi 60% pedig jön a coilból ilyenekből.

8 kedvelés

Szia.Köszönöm szépen az alapos írást,most megint fölpiszkáltad a kíváncsiságomat. :smiley: Pár hónappal ezelőtt egy Brunhilde tankot raktam félre,most újra rápróbálok majd.Ha sikerül pozitív irányba elmozdulni akkor írok én is. :slight_smile:

3 kedvelés