Tankok liquid fogyasztása

Sziasztok!
Kizárólag mtl tankokat használok. Egy sodronyossal volt eddig dolgom (brunhilde), és nem is vettem észre, hogy lényeges eltérés lenne a tankok liquid fogyasztásában.
Viszont most próbára nálam van egy caiman, ami minden eddig általam próbált tankot ver ízben, és liquid fogyasztásban is :slightly_smiling_face:
Mitől függ, hogy mennyi liqudet fogyaszt egy-egy tank? Nyílván a teljesítményen és használati szokásokon kívül.

4 kedvelés

Gondolom, az egységnyi idő alatt több íz és gőz generálása hatékonyabb, ezért fogyaszt többet. :slightly_smiling_face: Ha már az intenzitás ugye összefügg a szállított mennyiséggel.
Feltételezem, olyan hatékony a chimney és a deck.
Szűk és ügyes.

3 kedvelés

Veri a bykát és a primet ízben? :thinking: Még ezt is vennem kell a dicodes után/mellé? :joy::joy::joy:

Nem is tudom, szerintem rta-nál is van különbség, bár nem mértem meg, de mintha a léellátással lenne összefüggésben. Ha kicsire van nyitva kevesebb fogy. Tudom elég evidensen hangzik. :grin: De a nem szbályozható tankok mintha kevesebbet ennének, a v8 meg mintha zabálná a liquidet. De mondom, ez csak érzés, szóval lehet tök fals is…

Nem csak az van, hogy mivel új számodra így akaratlanul is többször slukkolsz?..csekkold a puff számot

Nem :slightly_smiling_face:
Legalább kétszer annyi a fogyasztása.
Ami igazából nem zavar, csak kíváncsiság miatt született a kérdés.

1 kedvelés

Én az anyaghasználatot is figyelembe venném. Mert egy jó minőségű, tiszta fémből álló RTA-nak jobb az áramvezetése mint amelyik anyagán spórolt a gyártó. És persze ott van a huzal rámpaideje, ami szintén visszavezethető a huzal tisztaságára amiből pedig az áramvezetésre. No meg a vatta… A léellátást nagyban befolyásolhatja a tank kialakítása is, ezért érdemes különböző vattákkal is kísérletezni. Mert nem mindegy hol van a vatta vége a kialakítás szempontjából. De az sem mindegy a belső kazánpalást és a betekintő (vagy külső palást) között mennyi hely van, hogy tudja ezáltal itatni a vattát maga a tank. Annyi minden közre játszik, hogy nagyon… :slightly_smiling_face: A levegőzés-watt kombó is rengeteget számít.

3 kedvelés

Oké! Ezt olvasva, nincs több kérdésem :joy::joy::joy:
Már nem is akarom tudni, kap amennyi liquidet csak szeretne :slightly_smiling_face:

1 kedvelés

A Kayfun Prime többet fogyaszt mint a Kayfun Lite 2021. Csak a kialakítás más. :slightly_smiling_face:

3 kedvelés

Nekem az eddigieknél nem volt számottevően érezhető, ezért lettem kíváncsi.

1 kedvelés

Őszintén szólva, tényleg csak a kialakításra és az anyagra tudok mutogatni. Ha fél ohm-ot tekerek az Expro-ba az akkor sem fogyaszt többet. De ez fordítva is igaz. Most 1 ohm körül van minden tankom, korábban 0.6 ohm volt a megszokott, és nem fogyasztanak sem többet, sem kevesebbet. Csak a watton változtattam, hogy jól hűljenek. :slightly_smiling_face:

2 kedvelés

Lehet nem állja meg a logikám a helyét,de normális esetben ha többet fogyaszt a tank,akkor a gőznek is többnek kell lennie. Érezhetően többnek. Kizárt dolognak tartom, hogy egy hightech tank,ne működne gazdaságosan

1 kedvelés

Nekem a high endből is csak azok fogynak jobban amik ízlenek :rofl:

47 bejegyzés egyesült egy létező témába: Vásárlásfüggők topikja

Ez a téma automatikusan lezárult (az utolsó választól számított) 30 nap után. Nincs lehetőség új hozzászólás küldésére.