Tanácsot kérek

Szia!
3. hete vapelek (megint), napi doboz erős cigik, szivarka után. 32 évig cigiztem.
Próbáltam a vapelést, ecigizést 2010 körül, de akkor még vacak eszközök voltak. Most van minden. Meg kell ismerkedni velük.
Amit én tudok tanácsolni:
-pár nap türelem, amíg a torok és egyéb nyálkahártyák lenyugodnak, utána megszűnik a kaparás, köhögés. Ehhez szüjséges az analóg minél kevesebb használata. (Ne gyújts rá, csak ha végképp muszáj).
-igyál sok folyadékot (és sok vizet, vagy gyenge ízesítésű bármir, ne nyomja el az aromákat a liquidedben)
-keresd meg az íz(eke)t, amik tetszenek, ezt akkor öröm lesz gőzölni, nem kényszer
-agyban el kell felejteni ugyanazt a füstös égett papír hatást, mert azt reprodukálni nem lehet. Van a fórumnak fent keresője, van sok dohányos aroma topic, ajánlás
-doboz cigiről átszokás simán igényelhet 12-18 mg likvidet, hogy ne legyen megvonási tüneted. Én 18 mg/ml ízbajnok PG többleteseket szívok. Kisebb gőz, nagyobb íz.
Nagyobb th, azaz torokütés, torokhatás.
-mindezek agyban (is) dőlnek el, kell a hozzáállás. Add meg neki az időt :+1::slightly_smiling_face:

Nálam 3 nap volt amíg megszokta a szervezetem a gőzt, nem köhögtetett utána. Van többféle, változatos bekevert liquidem. Dohány-imitáló leveseket hordok munkába. Itthon csemegézek.
MTL tankokat hadználok, az MTL adja a dohányzás legjobb imitációját.
Észre fogod venni viszont, hogy pl. KV mellé is másabb vapelni, mert a kv intenzív íze is elnyomja az erősebb levesek első slukkjait.
Mellesleg, fél élet végigdohányzása után azt hittem én is, reménytelen eset vagyok. Hát, nem.

Hát, remélem, segített valamit :slightly_smiling_face:hajrá.

Ui: itt rengeteg segítséget kapsz, és ajánlom Kinga szuper műveit, a TUDÁSBÁZIS rovat alapos átolvasgatását. Ismerkedj meg pár fogalommal, könnyebb lesz.

8 kedvelés