Sziasztok mecha móddal kapcsolatban érdeklődnék

nem azt mondom hogy fél vállról lehet venni a dolgot… de MTL magasabb ellenállásokkal mókol ezért az pofon egyszerűvé teszi a dolgot.
Általánosságban elég megnézni egy reg. modon hogy nincs-e rövidzár (coil hozzáér a chamber falához, rosszul levágott coil láb, bele esett a levágott coil láb stb.).
ha nincs rövid zár mehet a modra. onnantól kezdve egy hiba lehet és az az, hogy az akkud nem bír 6A-t sem… olyan akkut zseblámpába sem raknék :stuck_out_tongue:

példa (tegnapi építés utáni gondolatmenetem hiteles rekonstrukciója :smiley: )


.29ohm
R=U/I alapján I=U/R
I = 4,2 V * 0,29 Ω = 14,5 A

VTC5A akku papiron 25A CDR (meg Mooch teszt alapján is) szóval mehet a menet:

első védvonal: CDR = continuous discharge rate, véperként nem “continuous”-ként használjuk, hanem pulzálunk.

A számolás 4,2-vel is nagyon jó hiszemű, hiszen 4,2V-ot már az első pár slukk után nem ad le az akku mivel az üzemi feszültsége 3,6.

második védvonal: 4,2-vel számolás, nézd csak meg milyen meredek az alábbi görbék eleje:

öszintén ha az ember benne van egy ideje nem is számolgat.
Csak VTC5A-t használok mech-ben és már fejből tudom hogy, 0,20 ohm-tól érzem magam biztonságban, de ha véletlen 0,19-et ír ki a reg akkor az még azért használható.

szóval, hogy ne hazudjak sokat a tegnapi építés utáni gondolatmenetem hiteles rekonstrukciója valójában ennyi volt:

“0,29? hmm f#sz*, mehet a mechre”

9 kedvelés