Szárazat kaptam

És kicsit szíven ütött vagy inkább torkon :smiley:
A szeretett Zeus X Mesh tankom 2 fajta palásttal érkezett (bubis, sima). Eddig a bubisat használtam mert annak nagyobb a térfogata de gondoltam ma kicserélem a másikra megnézem hogy mutat. Idáig soha semmi gondom nem volt vele de a csere utáni pár szívást követően hirtelen megkaptam a dry hitet elég durván. Persze újra tudom vattázni nem is azért írok hogy mit csináljak ilyenkor. Csak azt nem értem hogy ez a dry hit nem fokozatosan alakul ki? Nincs előjele? :smiley: Konkrétan egyik szívás után a másikra jött és azóta csak azt kapom. Kanthal lapot használtam VG többletes levessel ahogy eddig is ha ez számít. Fura hogy a palást csere után történt ez de nem feltételezem hogy amiatt. Vagy ilyen hamar elhasználódott volna? Szétszedtem de semmi szokatlant nem találtam.

1 kedvelés

Hali.Újravattázás után volt ez?Esetleg kint szívtad a hidegben?Már csak a vg többlet miatt.Igaz,nekem unitym van,de még soha nem volt dryhitem,hálisten.Sok mindentől függ,de ezt te is tudod szerintem​:grin:

Körülbelül egy hete volt vattázva most nem éreztem még szükségesnek ezért nem is értem mi történt, hidegben sem voltam vele :thinking:

1 kedvelés

Lehet, hogy írtó nagy hülyeséget írok most :smiley: ne kövezzetek meg nem értek hozzá… :point_up::slightly_smiling_face:

De ha jól értem csak a palástot cserélted a bubisról a simára. :nerd_face: Nem lehet, hogy kevesebb liquidet kap, illetve lassabban így a vatta és ugyanazon a teljesítményen pirítottad, mint a bubisnál és ezért kaptál dry hitet? :face_with_monocle: :smiley:

2 kedvelés

Először én is arra gondoltam hogy a palást miatt de hogyan kaphat kevesebbet? Azt hittem csak kicserélem és kész minden mehet tovább ahogy eddig :smiley: Még nem nyúltam hozzá, újra vattázni emiatt most még egyszer nem akarom. Cseréljem vissza? :smiley:

:thinking: Nem tudom csak értelemszerűen ez volt az egyetlen ami változott :nerd_face:

No amúgy meshnél jobban számít mennyi liquidet kap x idő alatt. Nagyobb űrtartalom nagyobb nyomás :thinking: ha ugyanazon a teljesítményen csapattad neki tovább akkor nem volt elég ideje a vattának felszívni magát. Asszem :smiley: de persze :man_shrugging:

3 kedvelés

Amúgy,jah,ésszerű amit írsz​:grin:

3 kedvelés

Csak vissza cseréltem és tudod mit? Igazad volt :smiley: Nem gondoltam egyáltalán hogy egy ártatlan palást csere megváltoztathat mindent de most a bubissal ugyan jó megint mint volt. Ma is tanultam valamit

5 kedvelés

Amindenit!
Itt tényleg minden nap lehet tanulni valami újat! :flushed:

4 kedvelés

Pedig csak 1ml a különbség a kettő között :smiley: És érdekes a bubissal akárhogy szívom nagyokat egymás után sorozatban akkor is jó

4 kedvelés

A tankpalást és chimney között nagyobb a hely a bubisal és jobban tud áramlani​:+1:

4 kedvelés

Én úgy gondoltam ezek úgy vannak kitalálva hogy csak simán cserélgetem a palástokat anélkül hogy bármi máson kellene változtatni :slight_smile:

Érdekes ez a sodronyos megoldás is számomra. Az ízre nincs semmilyen hatással?

Teljesen logikus, amit írtál, és egy éjszakai teszt után helyén valónak tűnik. A Zeus x első építésénél feltűnt, hogy egy gőzgéphez van szerencsém, pedig én singleben építettem meg. :slight_smile: Sokan arra panaszkodnak az x-nél, hogy fröcsög, vagy szárazat kapnak. Ez is alá támasztja az általad leírtakat. :slight_smile:

Nekem egy mtl Hildám van jelenleg is, imádom. Ízre, gőzre nagyon jó, és semmi mellék-íz nincsen a sodronyok miatt. Én általában szűkítő nélkül szűk dl-re használom, kiváló! :slight_smile:
Profile rdta is van(most éppen kölcsönben), azt kiprobaltam mindhárom opcioban, nekem a legjobban singleben jött be, és annál sem volt semmi érezhető mellék íz a sodronyok miatt. :slight_smile:
Mato még úton van. :slight_smile: Ha megjön, és érdekel, arról is tudok majd véleményt mondani. :slight_smile:

Nem rég határoztam el magam hogy beszerzek egy mtl tankot is az itt olvasottak hatására :smiley: De! Van egy podom amihez mtl porlasztó van és azt kipróbálva kicsit elbizonytalanodtam ezzel kapcsolatban hogy valóban jó lesz-e nekem az mtl. Lehet hogy már megszoktam a jó nagy gőzöket és hogy könnyen szívható. Talán egy olyan tankra lenne szükségem ami ahogy Te is írtad inkább szűk Dl-re lehet használni de jobb mint a Zeus. Persze ezen is lehet szűkíteni nagyon kicsire hogy a homlokom is horpad de annak meg semmi értelme. Ha lenne lehetőségem kipróbálni egy általatok jónak vélt MTL tankot akkor kömnyebb lenne a választás de így nem akarok potyára venni semmit

1 kedvelés

Ha nem lenne a c19 őrület, és nem az ország másik felén laknal, akkor azt mondanám, hogy beulunk egy üccsire valahova, és elviszem a Hildát, hogy ki tudd probalni. Így, hogy ez a szitu van, sajna ez nem kivitelezhető. :frowning:
Hiába is mondanám, hogy ennyire, vagy annyira zárd el a levegőt a Zeuson, és akkor olyan lesz, mert nem lesz olyan. :frowning:
Ha mégis úgy dontenel, hogy veszel egyet, akkor abban tudok segíteni annyiban, hogy postával együtt kb 35$-ért tudok rendelni Kínából (25 a hilda+7 a szállítás ide+3 országon belül).

Kína? :smiley: Én maximum egy hetet szeretnék rá várni és onnan ez szerintem eleve lehetetlen, türelmetlen ember vagyok de nagyon :smiley:
De tényleg ennyire jó?

Tudom végig próbáltam mindenhogy de ha szűkebbre veszem csak rosszabb

2 kedvelés

Hát, nekem a saját kategóriájában az eddigi legjobb. MD, ammit mtl, manta mtl (klón), vapefly galaxies, intense rda, ammit mtl rda. Eddig ezeket próbáltam mtl vonalon, meg most egy dvarw 16-ost (aukciós :)), de mindet verte, pedig egyik sem rossz tank! :slight_smile:

1 kedvelés

Néztem róla videót engem meggyőzőtt, tudja azokat amikre nekem szükségem van. Szerintem teszek vele egy próbát

3 kedvelés