Száraz aromák, kék villamos

Sziasztok!
A minap belefutottam egy egy olyan dologba amibe soha nem hittem hogy újra bele fogok.
Adott egy Journey jedanaestica aroma, ami most kb 2,5 hetes (oké, tudom meg kellet volna várnom az egy hónapot, de egy tankkal rá próbáltam).
És jött a fekete leves. Az az egy tank (3.5ml) olyan szinten kiszárította és kisebbesítette belülről a szám hogy az valami hihetetlen. Maga a liquid íze is nagyon “száraz” érzésre.
Na most konkrétan ugyanez az szárazság érzés, sebes száj jelent meg az A&L Panda wan, és dark panda Arománál, amik végül a lefolyóban kötöttek ki.
A három Aromába ami közös az a vanília és a karamell.
Na most, ha várok vele ez fog javulni?:thinking: A két a&l-nél határozottan nem javult.
Vandy Vape Mtl superfine Ni80 fused claptont tekertem az Aromamizer Classic MTL RTA -ba.
Gondoltam PG vagy ni80 allergiára, de mindkettőt kizárnám.
Ilyet még egyik vaper társamtól se hallottam, meg vagyok löve mitől lehet ez. Valami ötlet?

A túl sok th, vagy a túl erős nic még logikus volna…de lehet, hogy nem bírod az édeset? :thinking:

9-es alappal lett feltöltve. Az nem hiszem hogy ludas, mert 3 másik aroma jó vele.
Alapból tényleg nem vagyok hatalmas kedvelője az édes ízeknek, de furcsálom hogy ebbe eddig édes ízt se érzek.
Eddig dl-be próbáltam pár édes ízt, csak a witchcraftok jöttek be.

Viszont hasonló eset, csak a két pandánál jelentkezett.

Én még nem éreztem ilyet, pedig nálam mennek ezek a karamellás pancsok.
Nem is szárítanak jobban, mint bármelyik más liquidem.
(Pedig nálam harsányan savanyú gyümölcsös, dohánykivonatosok, és édesmázas levesek is egyarant előfordulnak).
Nem lehet, hogy maga a liquid szárít ki, és erre még az intenzívebb ízek ráerősítenek?
Iszol eleget vapelés közben?

Savanyú és hűsítős gyümölcs is jópár megfordult nálam, azzal nem volt baj…
Őszintén, most így meg nem tudom mondani hogy maga a liquid szárít-e. Szerintem nem​:thinking: Legalábbis eddig nem éreztem hogy maga a többi liquidem szárítana…
Inni bőven eleget iszok, napi 4+ liter. És vapeles közben is mindig van valami ital a közelbe.
Meg tényleg, más arománál nem volt ilyen érzés.

1 kedvelés

Továbbgondoltam. Nálam előfordul olyan, hogy a túl intenzívre kevert leveseim, ha hosszabban szívom őket, megköhögtetnek, vagy kaparják a torkom kicsit. Tehát ez sem lehetetlen, hogy ez van. Én olyankor ízt cserélek, vagy kevésbé intenzív slukkokat tolok.
Szóval intenzív aroma irritálhat.
A kék villamos is kicsit kaparta a torkom, amikor elkezdtem szívni. A gyári ajánlásnál erősebbre kevertem.
Allergiákat kizárnám az esetedben.

2 kedvelés

A kék villamos gyári flaskáját koppra töltöttem.
A pandákat először 8,5 százalékban kevertem, és onnantól mentem le 5%-ig, de nálunk csak az a kevés íz halványodott, maga a “szárítás” nem.
Mindenesetre megvárom míg a leves egy hónapos lesz, ha úgy se jó akkor megpróbálom higitani.

Én megpróbálnám kanthallal is, ha van. Nem lehet, hogy ez nikkel allergia? :thinking: Csak mondjuk akkor jön elő, ha valamelyiket több ideig használod mint általában. :thinking: Vagy talán valamelyik íz összetevő? :thinking:

2 kedvelés

Az édes erősen karamellás ízek az én torkomat is kaparják néha kicsit…:roll_eyes::thinking:csak amúgy meg túl jók :grin:

Én inkább ízösszetevőre tudok gondolni.
Azért nem gondolom a nickel allergiát, mivel perpill ni80 tekercsekkel szivogatom a tauren Max-ot, illetve kicseréltem a liquidet az Aromamizerbe, és nyugodtan, szájszárazság nélkül tudom szivogatni.
Illetve nagyon sok dl ni80 coilt elhasználtam, és eddig nem volt baj

1 kedvelés

Hagyjál már :rofl:
Nekem még jót nem sikerült kóstolni. :sweat_smile:
Jelenleg félek hogy a 30ml Ryan USA limited ne legyen szar​:sweat_smile:

1 kedvelés

Megnéztem, és van itthon Kanthal is.
Mindenesetre ha beérik a leves megpróbálom azzal is.:blush:

1 kedvelés

Nálam 3:1 volt az arány.
3 xar:1 szívhatatlan :joy:

A vanília ami nekem kissé száraz volt, de pancsolva ilyen liquid izékbe nem érzem már annak. Viszont nem tartom kizártnak (a saját érzékenységen okán) hogy simán megérzi a szervezeted bizonyos összetevőket amikre/amire így reagál. Azért írtam a kanthált, mert biztos ami biztos, jobb kizárni mindent. Itt a hőfokra gondolok, amennyin párolog a vanília. Ni80 az egyik legkisebb rámpaidővel rendelkező huzal, ha kanthallal nem lesz ilyen akkor lehet, hogy a túl intenzív gőz, plusz a vanília szárazsága tesz be ennyire. Jó, nem gondolom tovább, ígérem. :sweat_smile: Fő a biztonság. :heart:

4 kedvelés

Minden megoldás, praktika jól jön, köszönöm :blush:
Ahogy mondtad, fő a biztonság!:smile:

Sziasztok!
Ahogy ígértem miután megvan az 1 hónap kipróbálom kanthal-al.
Először is az elmúlt 2 hétben csak kanthal mtl coilt csináltam, illetve félre raktam az összes ni80 dl coilomat.
Kanthalt tekertem a többi mtl kazánba, bár meg nem mondom milyet pontosan, már nem tudod honnan van, de ízre ez most nem a legjobb.
És hát “sajnos” így 4 tank után nincs olyan problémám vele mint ni80-al volt. Semmi száj szárazság, stb. Annyi a baj hogy nem olyan intenzív az íz, de ezt be tudom annak hogy nem a legjobb minőségű ka-1 huzal :sweat_smile:

Szóval jelen pillanatban úgy tűnik @Vaperina_Kinga -nak volt igaza, és ez nickel allergia.
Mindenesetre furcsálom hogy ennyi idő után jött ki, mivel ahogy már írtam, eddig nagyon sok ni80 tekerést elhasználtam.
Egyenlőre 1 problémát kell megoldanom, azt hogy hogyan csinálok, vagy honnan vásárlok valami kisebb ellenállású dl claptont.
Köszönöm a segítségét :hugs:

5 kedvelés

itt clapton ka1 is van…

2 kedvelés

Bakker… tegnap rendeltem tőlük. Meg se néztem van-e clapton.
Mindenesetre köszönöm, körbenézek!

2 kedvelés

Már linkelni akartam,de János megelőzött. :slightly_smiling_face:

3 kedvelés