Streptococcus okozta mandulagyulladás

Pénteken kezdődött. Délután, már éreztem a jobb mandulám környékén az enyhe fájdalmat. Estére erőteljesebbé vált a fájdalom, amelyet csak cataflam dolo enyhített. Reggelre átterjedt a másik oldalra is, beszűkült a garatom. Lázam nem volt, talán a cataflam miatt. Nem tudtam nyelni. Mondom ennek fele sem tréfa, irány az orvosi ügyelet. 1 óra várakozást követően (egy idős bácsit azért magam elé engedtem) behívtak. Fiatal orvos, talán 1-2 éve lehet a pályán, nagyon normális, megvizsgál, és még kenetet is vesz a garatomról (ilyet még egyik doki sem csinált, pedig 46 év alatt már volt néhány torokgyulladásom), hogy megbizonyosodjon arról, hogy valóban bakteriális fertőzés áll-e a háttérben. Hát az, Streptococcus A csoport, ami a legfertőzőbb a streptococcus baktériumok közül. Azt mondja a doki nem kell pánikolni, szigorúan 10 napig antibiotikum szedése, torokfertőtlenítés gargalizálással akár langyos sós vízzel, és szükség esetén fájdalomcsillapító szedése szükséges. Délre hazaértem, nagy nehezen megebédeltem, antibiotikumot bevettem, gargalizáltam, majd lepihentem, mert gyengének éreztem magam. Fájdalomcsillapítót nem vettem be. Meg is jött a láz, hullámokba 39-40. Hol izzadtam, hol fáztam, és értelmetlen kusza álmaim voltak, amit szinte nem is tudok felidézni. Persze többször felébredtem, ekkor mértem a lázam. Este 6-7 körül már ki birtam kelni az ágyból, fájdalom tompult, a duzzanat apadt. Nem is birtam vape-lni csak este kiscsit pöfögtem mtl-ben, dl nem ment. Az éjszaka sem volt nyugodt, sokat forgolódtam, de mind a fájdalom, mind a duzzanat jócskán csökkent reggelre.

A 2. napon a DL még mindíg nem megy , MTL-ben szívogatok. :face_with_thermometer::mask:

6 kedvelés

Jobbulást! :facepunch:

5 kedvelés

Jobbulást​:+1:addig pöfékelj csak, amíg nem érzed, hogy irritál.

4 kedvelés

Jobbulást! :kissing_heart:

5 kedvelés

Jobbulást! :heart:

Egyszer engem is elért, csak fogalmam sincs hogyan, de ugyanígy nyár közepe körül. Óvatosan a túl hideg vagy túl meleg ételekkel, italokkal. Remélem hamar rendbe jössz.

5 kedvelés

Wrong lett

3 kedvelés

Köszönöm! Rajta vagyok! :blush: Én sem tudom honnan nyeltem be.

7 kedvelés

A 3. Nap: Már jobban vagyok. Nincs fájdalom, se láz, se duzzanat a torkomban. Kissé még fura a nyelés, de ez már elmegy. DL is megy, csak az ízek nem az igaziak még! :crazy_face:

6 kedvelés

A 4. nap:

Celebrate Rest In Peace GIF by Jason Clarke

5 kedvelés

Már ha a crepto kókusz van a dobozban :roll_eyes::grin:

3 kedvelés

Köszi az érdeklődést! :upside_down_face:

  1. Nap: Minden ok! Jól vagyok! :grin:
  2. Nap: Jupiiiiiii! Haleluja! Vape 1000-el! :kissing::dash:

Már nincs tünet! Csak a 10 napos antibiotikum kúra még tart.

6 kedvelés

Persze, azt mindig végig kell szedni. :+1:

3 kedvelés

Közben az jutott eszembe, hogy tavaly nyáron voltam a fülemmel Fül-, orr-, gégészeten, és ott megkérdezte a doki, hogy mikor vették ki a manduláimat. Mondtam neki, hogy soha, tavasszal még mandulagyulladásom is volt, az sem volt gyenge. Azt mondja erre, hogy akkor biztos elsorvadt a gyulladás következményeként, mert úgy látja, hogy nincs meg. :grin:
Idén előbújt, és ismét megmutatta magát a mandulám! Hahó, itt vagyok! :rofl: De lehetett volna kíméletesebb is! :rofl::rofl::rofl:

5 kedvelés

Rendes egy mandula, közbe beköszön!! :grin:

3 kedvelés