SS316L huzal összenyomva vs széthúzva?!

Sziasztok, kíváncsi vagyok a véleményetekre. SS316L huzal összenyomva vs széthúzva?! ki mire esküszik, íz-gőz visszaadás?

6 kedvelés

Hú de jó téma! Legalábbis nekem :smiley:
Nálam mindegyik hézagos, szóval szivesen olvasom a tapasztalatokat a két változatról pro és kontra.
Valamiért még sosem nyomtam össze :thinking:

7 kedvelés

Széthúzva az igazi. Sokkal jobb az íz és nagyobb a gőz.

10 kedvelés

Összenyomva szeretem jobban. :slight_smile: Számomra pont a széthúzott ad kisebb ízt és gőzt. :smiley:

7 kedvelés

Széthúzva a tekercset nagyobb rész érintkezik a vattával,ugyanis a hézagokba kicsit,megduzzad, belemegy a vatta igy jobban tud hűlni,több gőzt tud “leválasztani” a levegő.
Összenyomva ezt nem tudod elérni,így csak a tekercs belső fele ami hozzáér a vattához.

Kinek mi nekem jobban bejön ha kicsit hézagos,ki kell próbálni így is ,úgy is :slight_smile:

9 kedvelés

Én Taifun GT2-ben, eddig mindig ss316L(VANDYVAPE) huzalall szorosan csináltam a tekerést bő 2éve.
Most egy isteni sugallat miatt kicsit szét húztam, de nem annyira mint a képen van, mintha sokkkal hamarabb betört volna a vatta.
Viszont ízben-gőzben semmi változást nem vettem észre! :slight_smile:
További kellemes napot és gőzölést! :smiley:

9 kedvelés

Ahogy sikerül, van, hogy széthúzva kezdem, de vattázáskor tökéletes microcoil lesz belőle :rofl:

9 kedvelés

Én is hézagosan tekerek, de amennyire lehet szabadkézzel összenyomom a kész tekercset. Annyi hézag marad csak a menetek között amennyit enged az anyag rugózása. Valóban több gőzt probukál, mivel a szálhuzal mindegyik oldalát éri a vatta illetve liquid. A SS-ből készült microcoil-nál rendszeres túl hamar kiszáradt a vattáim a nagy felület miatt, így azt én már csak kanthal-ból készítenem, ha készítenék. De mivel a hézagos jobb élményt nyújt, maradok annál. Hotspot nálam még nem fordult elő, csak a claptonok esetében.

13 kedvelés

hát így:

6 kedvelés

Is-is.
Amit tapasztaltam, hogy a dohányos ízeket valahogy jobban élvezem a hezagos tekerésből és mintha th-ja is jobb lenne.
Viszont a gyümölcsösebb, édesebb ízekhez microcoilt használók oda meg az jobb az én ízlésemnek.

7 kedvelés

Azta nálam meg pont fordítva dohányosra micro coil,desszertre meg picit hézagos​:slightly_smiling_face:

4 kedvelés

Igen ez amúgy mivel ízlés kérdése, teljesen szubjektív dolog.

5 kedvelés

Múltnap láttam videót (tőled) az ilyen fajta tekeréssel. Csak simán rá tekered aztán össze nyomod. Tökéletes megoldás. Igy nem kell coilozó sem. :+1::smiling_face:

1 kedvelés

Van tekerősegédem, de csak 2x használtam, először és utoljára. :sweat_smile: Van aki csak azzal teker, de nekem a csavarhúzó jobban kézre áll. :slightly_smiling_face:

3 kedvelés

Próbálok jelen lenni mindenhol, amit írtok, de… Hát… Annyi minden van itt…h sosem érek a végére… :stuck_out_tongue_winking_eye::grin::+1:

4 kedvelés

Én is. Szeretem az ujjaim közt érezni a drótot. Régebben kombinált fogóval szorítottam a végét a fúrószárra. Most meg puszta kézzel szorítom oda az óráscsavarhúzó nyeléhez. Amit tekerek, azt is az ujjaimon kívül semmilyen szerszám nem érintheti meg. :smiley:

7 kedvelés

Én momentán összenyomva szeretem a Taifun gx - ben íntenzivebb az íz

4 kedvelés

Nálam is, amióta rászoktam, hogy 2-es magra tekerem, a Ni80 28/40 ga, 8 menet, az SS 28 ga 14 menet körül adja ki az 1 ohmot. (Subohmos coilt csak egyedül a Teslacigs Pokerrel tudok használni. A mechanikussá átalakított döglött modokat akkor nem használhatnám.) Ennyi már nem fér el benne nagyon hézagosan. Max. pengével réselgetem a menetek közét, ha nagyon rotyog. Azt vettem észre, hogy a túl tömörre sikerült microcoil, akkor az rotyogó hangot ad. Ha kis rést csinálok a menetek közé, akkor már nem rotyog, hanem serceg. Az ízekre az AFC mérete, a pozicionálás nagyobb hatással van, mint a huzal. Az SS316 gyorsabban hevül, talán attól ízesebb.

1 kedvelés

Nálam is majdnem mellőzve lett az SS. Mert microcoilra tekerve szinte minden tankomnál égett ízt produkált. Viszont a Galaxies- ben még mindig az van. De tegnap egy kissé szétpiszkáltam a meneteit pengével. Sokkal tisztább és kellemesebb íze van most bármelyiknél. A következő áldozat a By-ka lesz, de sajnálom a benne levő Ni80 clapton tekerést, mert még nagyon szép. A Dvarwnál azt hiszem kimarad a széthúzás, mert abban semmi hely nincs, ezért nem is teszek bele soha SS huzalt. Claptonnál még ha microcoil, akkor is vannak rések közte, de szálhuzalnál nekem kell a hézagolást megoldanom.

6 kedvelés

Mivel ss huzalbol indulásból több menet kell, ahhoz, hogy el érd az 1 ohm-os értéket, kell legalább 10-12 menet… Kb… És ezt még széthúzva is… Akkor mennyi helyet fog elfoglalni az a tekerés…?
Ami egy 22mm átmérőjű tankban eléggé kínos kicsit… Nem? :thinking:

2 kedvelés