Cél az acél…

kép

Csupán néhány napja kezdtem el használni az SS huzalt (ha anyám olvasná ezt, akkor: Anya nem a Waffen!). Ugyan sokat hallottam róla a három acélművestől Huszitól, Tibitől és Szilárdtól, de a miután a szokások és a balfékség rabja vagyok, kitartottam a kanthal mellett. Miért ne, hisz tökéletes izzás, könnyű alakítás, tartósság, és az ízek is érkeztek… De miután hülye azért nem vagyok, és kísérleteim során a Ni80 nem feltétlenül váltotta be a hozzá fűzött reményeimet, itt volt az ideje a kanthal sutba dobásának és jöhetett a rozsdamentes acél.

Ellövöm a poént, rögtön az elején, ennek a váltásnak korábban kellett volna megtörténnie. Jó-jó, ez már így marad… :cold_face:

Miért szerettem bele a rozsdamentes acélba? Az egyik legjobb huzal véleményem szerint jelenleg, és óriási előnye, hogy akkor sem kell cserélnem, ha kipróbálnám a TC-t, vagyis a hőmérsékletszabályozást. Lassan eljutok ide is. Feltéve, hogy élek addig :rofl: :grinning:

Ha bővebb infót szeretnél erről a huzalfajtáról, Kinga cikkében minden szinten szinte minden:

Ugyan a nikkelallergiában szenvedőknek sajnos tiltott gyümölcs az SS huzal (Anya ez sem a Waffen), azoknak, akik nem sokkeresztes allergiával küzdenek, érdemes lehet kipróbálni egy-egy acélból készült coilt. Hátha… :thinking:

Első építésként belegyötörtem egy Ares 2-be, 2,5 maggal, 9 menettel, 1,01 ohmon. A tapasztalatok?

A várakozásaimmal ellentétben végtelenül könnyen kezelhető „drótocska”, persze indult a Kánaáni tobzódás, tekertem kézzel, coil jiggel (kétfélével is). Hibátlan! :+1:

Meglepő mértékben tartja az alakját és pillanatok alatt könnyedén gyártható vele microcoil avagy hézagos tekerés egyaránt. :+1:

Pontosabb és könnyebb a kívánt ellenállásnak megfelelő tekerés elkészítése, most először jártam 0,05 hibahatáron belül. :+1:

Vattázás közben is stabilan tartható, nem okoz gondot, ha kicsit „akad” a vatta, megmarad vele az alak és a pozíció egyaránt. :+1:

Miután megalkottam a földi csodát, jött a puding próbája, a szívás. Ahogy kell, becsukott szemmel, befogott orral, mert ki tudja mi lesz. Ó, ez jóóóóóóóóóóóóóóóóóóó! Ennyi a konklúzió! Megjelentek olyan háttérízek is, amelyek eddig alig érezhető árnyékok voltak csupán. Nyammmmm! Pici ajándék a gyors izzás, semmi késlekedés és ami a legjobb: nem melegedett a tank! Faszagányos, kacagányos!!! :wink:

Szóval mindenkinek ajánlom az SS-t (Anya nem, ez sem a Waffen!), próbálj rá bátran, nem fogod megbánni!

Ui: @blini80 használtam az általad sokszor megénekelt edzést is! :+1:

22 kedvelés

@Viktor_Hajdu most ezt miért kellett???:cry::cry::cry:Csak még szomorúbb lettem,hogy én nem fogom azokat a megbújó,a Kanthal-al nem érzett ízeket érezni​:cry:

Vicceltem​:wink:Tényleg szomorú és csalódott vagyok,(de ez az én 1éni szoc…:wink:)de nagyon-nagyon örülök,hogy kipróbáltad és szereted​:kissing_heart:

Beleírtad a sok+++±et is​:kissing_heart::kissing_heart::kissing_heart:

Ezután akkor a mégteljesebb gőzölés tökéletes örömét kívánom neked​:heart::kissing_heart::heart_eyes::smiling_face_with_three_hearts:(Azért néha gondolj rám közben​:wink::joy::kissing_heart:)

6 kedvelés

Köszi! :heart_eyes:
Ó, azért kellett, mert kísérletezni jó! Főleg, ha az eredmény is isteni :grinning: :rofl:
A kanthalt kitárgyaltuk múltkor, van még abban lehetőség! :upside_down_face:
Az allergiásokat sajnálom, de ami jó, az jó! :upside_down_face:

7 kedvelés

Köszi @Viktor_Hajdu ! Egy újabb remek írás! :slightly_smiling_face:

2 kedvelés

Ez a beszéd ,vagyis micsoda írás ! Gratulálok mi nyuggerek is felfedezünk újdonságokat :sweat_smile::sweat_smile::sweat_smile::smiling_face_with_three_hearts:Na ugyi-ugyi milyen jó is az a ss 28 ga​:crazy_face:
Nekem jobban bejött mint a kanthal,vagy a 28/40 clapton,vaaaaagy lehet próbálkoznom kell még vele :rofl:

4 kedvelés

Köszi Zoli!!!

1 kedvelés

Kõszi Zoli! Jó bizony, magam sem hittem volna​:wink:. Nyuggerek előre!!! :wink::rofl::scream::innocent:

1 kedvelés

Szia Viktor!
Először is remek beszámoló lett,másodszor én igazából már elég régóta csak ss-t használok és osztom,hogy olyan ízeket is előkapar amit más anyagú huzalal valamiért nem sikerült,vagy a szokás rabja lettem és ugyanaz az aroma más anyagú coillal más ízvisszaadással már zavar​:slightly_smiling_face:

3 kedvelés

Szilárdom egyetértünk az íz terén, a halvány dinnye íz erősebb lett, a hűsítés tompább, a fanyar pedig fanyar. Uh lassan érlelődik a gondolat, nyugdíjba vonul a kanthal (kivéve a kincsként őrzött 1 méternyi Innokin) :grinning:

4 kedvelés