Squonk vagy Boro? MTL felhasználás

Sziasztok!
Felvetődött bennem egy dolog,hogyha választani kellene ,hogy Boro vagy Squonk akkor nem tudnék választani! Valamelyiket szeretném elkezdeni! Ha most minden külső tényezőtől(anyagiak,beszerzési forrás stb stb) eltekintünk és csak az ízvisszaadásra koncentrálunk,akkor ki melyiket ajánlaná és miért?
Jelenleg ez a folyamat még csak felmérés színtű!

A squonk nekem nagyon bejött,csak sajna 2 mod is feladta a harcot.Boro-t még nem próbáltam,majd egyszer. :slightly_smiling_face:
vape GIF

2 kedvelés

Boro mellett szól az óriási választék. Rengeteg AIO, boro tank és bridge kapható. Manapság fénykorát éli ez a világ de tapasztalatom szerint pepecselős és ha DL élményt keresel akkor a boro csak fenntartásokkal alkalmas. Inkább MTL-re alkalmas.

Squonk mellett szól az RDA-k könnyű építése és a hatalmas nagy választéka. Hozzá való használható mod viszont kevés van ha elérhető árú kategória érdekel. High-endbe / fél high-endbe van kínálat bőven de azok limitáltak és tényleg drága mulatság ha most kezdenéd. Kezdésként három bevált mod van ha újonnan vennél. Vandy Vape Pulse V2/V3 és Dovpo Topside Dual. Utóbbi két akkus cserébe nehéz és az akkufedél idővel lehet, hogy tönkre megy míg a Vandy Vape könnyű de full műanyag ami érződik is rajta. Ja és a legfontosabb, hogy MTL RDA-t baromi nehéz beszerezni és a kínálat is szűkös. Inkább RDL/DL kazánok vannak.

Én korábban megpróbáltam a borot de squonknál kötöttem ki. Kettő Pulse V3-at használok de már érkezik a harmadik.

7 kedvelés

Squonk. Ha íz akkor RDA, ha RDA akkor squonk. Továbbá ott a kompatibilitás (510-es csati dripperként elmegy normál modon is, tankot is elviszi a squonk mod)
Orba szájba tolják ki manapság a túlárazott boro cuccokat, squonkot sajnos úgy kell hajkurászni.

Azon túl hogy a boro modok többsége jól néz ki (szubjektív) semmi más pozitívumot nem tudok mondani róla.
Megfolyik, le kell engedni a tankot, szétszedni az egészet… 510-es csavar ki, boro kiszed, borobol bridge ki… stb… csak egy újravatázáshoz (rda-t a legkönnyebb újravattázni), lecsapódig a likvid a boró alatt, törölgethetsz, és plusz adapre nélkül a tankjaidat nem viszi a mod…

Senki félre ne értsen nem utálom az AIO cuccokat, hónapról hónapra előkerül pár nap használatra boro nálam is… de nem ember barát cucc az. Csak a munka van vele és teljesítményre nem jobb mint az original henger alakúak… sőt…

Ja és a boro inkább mtl vonalon erős… dl van… de… egy 4-5 ml-es tankhoz és 1db 21700-ra vagy limitálva általánosságban.

5 kedvelés

És mondjuk mennyire alkalmas a squonk a mindennapokra? nagyon félek pl a folyastól és dry-hittől

Nálam semmi ilyesmi nem volt.De sajna ha nincsen valaki aki meg tudná mutatni személyesen,akkor csak TE tudod kitapasztalni.
Én saját tapasztalás,kisérletezés után indultam el a squonk vonalon.Mostmár megint vennem kellene squonk mod-ot.
RDA amik vannak, voltak,úgymond ismerem:Drop RDA,Swedish Vaper Hotrod 24mm, Cthulhu MTL RDA.
Nekem ízben,gőzben mind a három jóvolt,mindegyikben más és más fogott meg. :saluting_face: :thinking: :wink:
news smoking GIF
Napi szinten használtam őket,egy Geekvape G Box és egy Dovpo Topside Lite-al. :slightly_smiling_face:

5 kedvelés

Hát én napi használatba hónapok óta 3 squonk modot forgatok. A modok nem folynak, fejjel lefelé sem, még az én agyonhasznált szilikon flakonjaim sem. A kazánokat te tudod “over squonk”-olni hogy megfollyon, de őszintén 1-2 hét alatt izom memória lesz hogy mekkorát nyomj a flakonon.
Azt meg azonnal érzed ha elkezd száradni a vatta, igazi dry hitem ezer éve nem volt max ha nagyon nagyon nem figyeltem oda és az 1 órája félrerakott csont-szárazra szívott set-up-ot vettem a kezembe.

3 kedvelés

Teljesen alkalmas. Akkor fog folyni ha túl sok liquidet nyomsz fel és akkor lesz dryhit ha nem tolsz fel eleget :sweat_smile: Az elején szokatlan a pumpálás de hamar rá lehet érezni.

4 kedvelés

Én már a címnél elakadtam…:wink::fist_right::fist_left:

Köszönöm mindenki hozzászólásását! További szép estét

Üdv látom nem pont mai a kérdés de engem is ez foglalkoztat de mivel dl re nem nagyon találtam borot marad majd a squonk. Viszont kevesen tudják hogy a bp modsnak van 510 csatival ellátott squonk tartálya egyetlen hátránya hogy 22-23mm igy a nagy kazánok bénán néznek ki rajta bár a legtöbb rda 22-24mm így nem vész de az én plus v3 asom elég idiótán nézne ki rajta. A hadronhoz meg sehol nem találok vám mentesen squonk backpacket :frowning:

1 kedvelés

Szia!Ajánlom figyelmedbe az SC Pumpert!510 csatis+12ml kapacitás+30mm átmérő!!!Én nagyon szeretem,és még a 24mm-es Rath RDA sem néz ki bután rajta! :slightly_smiling_face:A sourcemore-on jó áron van,és vámmentesen jön! :+1:

4 kedvelés

Tetszik, de sajnos a 30mm-es átmérő eléggé behatárolja a mod-okat amin esztétikusan mutat.

Igen ezen is megakadt a szemem csak akkor már vennék hozzá egy hadron dual mesh rda-t is de ahhoz még kicsit gyűjtenem kell. Majd ha belejövök a saját huzal (triple, quadcore fusedek, alienek) készítésèbe abból megpotolom :grin:

Nekem egy l200classic egy hadron 220 és egy armour max van szóval 3 bol 2 re bőven ráfér szerencsére

Erre a pumper-ra bármilyen rda-t rá lehet rakni? 🫨:grin::heart_eyes:
Én végig abban a hitben voltam hogy csak a sajátját :rofl::face_with_open_eyes_and_hand_over_mouth::see_no_evil: jobban belegondolva nem tudom miért :person_shrugging:

Igen,bármilyen rda-t rá lehet tenni,mint látod a képen is egy 24mm-es rda van rá téve,és tökéletesen működik,csak esztétikailag nem a legszebb! :smirk:

3 kedvelés