Soros vagy párhuzamos?

Azt meg tudná nekem valaki mondani,ha átváltom soros kapcsolásról párhuzamosra (vagy valami ilyesmi) akkor mire számíthatok? Most ebben a pillanatban valamelyiken van,a 0,6 az ellenállás,ha átváltanám,a másikra,akkor 0,15 lenne. Ez min változtatna. Remélem sikerült megmutatnom mekkora penge vagyok áramból! :joy::joy::joy:

1 kedvelés

Pillanatnyi figyelmetlenségemet kihasználva,elbújt a szekrényben. Mivel nem szeretek feleslegesen aromákkal próbálkozni,ezért kihasználta ,hogy kb 30 aroma takarásában meghúzódhat leghátul a sötétben. :joy:

Erre csak annyit tudok mondani, hogy igen.

…én is kenem-vágom az áramot. :rofl:

Ez az eddigi legőszintébb válasz! Megtiszteltél vele. Mi azon csoportba tartozunk,akik nem tudják meddig élnek,de valszeg full sötétben fejezik be.:joy:

1 kedvelés

Azt is csak a rezsi miatt :grin:

Párhuzamos kapcsolás esetén mindkét ellenállásra ugyanakkora feszültség jut, mert a vezetékkel összekötött pontok ekvipotenciálisak. Ez azonos nagyságú az eredő ellenálláson eső feszültséggel.
Nagyobb petró kell neki :grin:. Ötös ülj le :joy:(A)

Ühüm! Nem gondoltam volna,hogy ennyire előre tudok szaladni egy infóval! Szinte érzem az ízlelöbimbóimon a különbséget a most használthoz képest,és látom tüdőm csodálkozását : Nem ezt a minőségű gőzt szoktam meg!:wink: (Az első mondat végén,arra a csúnya szóra rákerestem! Tényleg van ilyen szó! Bár sosem fogom megérteni,mit jelent) :joy:

Párhuzamos: Mintha kettő ugyanolyan szettet szívnál egyszerre mint az eredeti, Soros: Minta kettő ugyanolyan szettet szívnál mint az eredeti, csak mindekettőt letekered fele annyi wattra :slight_smile: Legalább is fizikai teljesítmény szerint :slight_smile:

2 kedvelés

Kis fiam jó példa jár a :grin::grin::grin::grin::grin:

Na ez már kezd érthető lenni! Majdnem! :joy: Ízben,gőzben mily váltotásokkal kápráztathat el,vagy omlaszthat össze a történet? Nincs kedvem szétszedni,ezért inkább kérdezek. Arra mindig van idő.

Na mesterek! Kezdjük elölről! Mi van benne most? (alap problémákkal indítok) elvileg 0,3 mesh. Hogy most ez a csomagban lévő 2 db értéke,vagy egyesével,azt nem tudom. Beletettem az egyik squonk bf pint,így lett 0,6. Ha a másikat tettem volna bele,akkor 0,15 lenne. Tehát mi van most benne,és mi változik ízben,gőzben,ha beteszem a másik bf pint?

Mindenkitől bocsi,ha hülyének tűnök,de eskü nem játszom meg magam. Igen,megtanultam így élni. Nem volt könnyű,de sikerült. Mondjuk a gyógyszerbeállítás eltartott egy darabig :joy:

Soros Re+ 0.15+0.15=0.3ohm
Párhuzamos Re=R1 0.15=R2 0.15 akkor Re 0.15 :grin:

Nyugi, a többi amatőr(mint mondjuk én) csak csendben figyel és tanul :joy::slightly_smiling_face:

1 kedvelés

Há miért nem ezt mondtad eddig! Innentől már sima ügy! (asszem megyek,azt kicserélem,így kérdezzen az ember valamit,higy nincs felkészülve szakmai válaszokra!) :joy:

Amíg sorsnak nő az ellen állás addig a teljesítmény W esik azonos áramerősség A mellet a fogyasztón.

Teljes mértékben indokolt a neved mellett a “támogató”. Köszönöm,hogy benned van empátia,és nem alázol szakmai vonalon.:joy:

A soros jónak tűnik, a párhuzamos az 0,075 eredményű :slight_smile:

Igazad van pillanatnyi eredő ellen állás U0=U1=U2 feszültség mellet szoktuk számolni

Én csak pislogok…

Már megint megy az offcunami, @Vaperina_Kinga jöhet speregetni. :grin:

1 kedvelés