Paralel tekerés

Sziasztok valaki tekert már paralelt vagy használja?Mtl be szeretném kipróbálni olyan 0.8 ohm körülit szeretnék tekerni az kb mennyi menet lehet? ss316 huzalból lenne és 2.5 magra.:wink::slightly_smiling_face:

4 kedvelés

Helló,én használtam már többször paralelt,bár legtöbbször dl-be 28ga ss huzalokkal,talán egyszer tekertem 30ga huzalból mtl-be,de hamar beigazolódott,hogy 32ga huzal kellene hozzá mtl-be,vagy 34ga ,mert a 30ga pl túl alacsony ellenállást hozott nálam mtl-be,milyen méretű huzalról beszélünk?Ss316l-el 34ga huzalból tudnál tekerni 5menettel 2.5 magon paralelt az adna kb 0.8ohmot,de ugye a tekercs lábak mérete is befolyásolja a dolgot.

5 kedvelés

Hali.Készítettem már,használtam is,de maradok a ni 80 nál​:grin:De van itt a vaperinán úgynevezett "tekerde"ott meg tudod nézni,ha beírod az adatokat.Az előbb megnéztem,ss316 30as huzalból 11 kör lesz 0,8 ohm, 2,5es magon.

5 kedvelés

Igaz,elnéztem a kis papírkámat,mert egyszer én már össze írtam mikor kisérleteztem paralelel,30ga paralelbe 5 menet körüli,ha 0.8 ohmot akarsz,én anno 1.5 ohm környékére számoltam az volt a 34ga 5menet körül​:+1:

4 kedvelés

köszi szépen mindenkinek na majd alszok erre egyett még akkor de lehet maradnak a sima huzalok az ss meg a kanthal mtl re a megszokott módon​:wink::grinning:

4 kedvelés

Szerény véleményem szerint claptonal jobban jársz,bár nekem a clapton is első kísérletre jobbnak tűnt,de valszeg a hamarabb kokszolódása miatt fél nap használat után nem valami jó ízei lettek,ugyanaz a leves 28ga ss-el vagy sima ni80 huzalal igaz picit más karakteresebb ízben,viszont azok az ízek azért 2 napot is benne vannak és csak 3napon igényelte a törődést,de ez egyéni szubkektív és csak dohányos ízek pöfékelése melett,amiket a sima huzal talán jobban ki is domborít ellenben a clapton meg krémesebb jelegűvé varázsolt.

4 kedvelés

Tegnap kipróbáltam a paralelt, ss316 huzal, 28ga.
Nemtudom, talán 5 menet, 2.5 mag, 0.34 Ohm lett, Dl kazánban használom.

3 kedvelés

Én anno a Haku Venna rda-ba tekertem 30ga ss- ből parába,de csak azért,mert mellette csak mtl rta-k voltak és mivel elfogyott a clapton így a kényszer nagy úr lett​:slightly_smiling_face:viszont így negyed annyi delejel megtudtam hajtani a kicsikét,am visszakanyarodva,igen nyűgös volt viszonylag normálisan megcsinálni bele azzal a vékony huzalal.

4 kedvelés