Sony vtc6 akkumulátor

Sziasztok! Egy hete vásároltam meg első e-cigimet. Smok Scar mini 80W. Vásároltam hozzá SONY VTC6 aksikat és szerintem valami gond lehet velük. MTL tankkal használom 13-14 watton és olyan 50% töltöttségig merül kb egy napi használat alatt. Másnap pedig a maradék 50% nagyon hamar lemerül… Ma például 20%-ról 10 slukk útán lement 5%-ra. Más tapasztalt már ilyet? Mi lehet a gond? Az aksikat külső X-star töltőben töltöm. A tank egy épített 1.12 ohm-os tekeréssel üzemel.

3 kedvelés

Szia
Teljes feltöltött állapotban nézd meg mennyi slukk jön ki belőle.
Elvileg a töltőd tudja az áramerősséget(4.2V) is és a mAh-t is .(3000)
Ha kevésnek találod még elvileg ott a garancia is :wink:

3 kedvelés

Vaporism oldalán van garancia? :thinking:

2 kedvelés

Igen ,mindenhol kell legyen gari,ha megbízható boltból vetted.
Nekem még nem volt bajom velük :blush:

2 kedvelés

Na, különben itt is az van, mint sok laptopnál, mobilnál is. Az 50 százalék az tájékoztató jellegű adat. Illetve a felhasználás energiakivétele.miatt a kisülés sem lineáris. Csökkenő akkufeszből megnövekedett terhelőárammal lehet ugyanolyan teljesítményt kiszedni. Márpedik egy wattszabályzás egy modnál pont ezt csinálja. A végsőkig próbálja fenntartani a beállított teljesítményt.
Ergo, 50 százalék jelzésnél már rohamosabban merül a maradék…szóval ez amúgy sem egy labor mérőműszer, el kell fogadni hogy nem lineáris.
De ha úgy érzed, a teljes kapacitásra vetítve nincs meg a kellő üzemidő/slukk, akkor garancia.
Persze, többnyire a feltöltést sem kellene mod-ban végezni.
Sőt, még jobb hír, hogy ezeknek az akkuknak az élettartama jelentősen nő, ha nem sütik ki 20-30 százalék alá őket. Akár dupla élettartammal is meghálálja.
Nem árt nekik a rátöltés, bármilyen merültségi fokban. Viszont a mélykisütés közeli állapotot hosszú távon nem tolerálják annyira.
Remélem, viszonylag érthető voltam. :slightly_smiling_face:Illetve kijavít, aki jobban tudja :+1:

5 kedvelés

Köszönöm így már érthető mi okozza. Azt nem tudom mennyi lenne az ideális slukk 3000 mA-re 13-14 watton 3-4 másodperces slukk hosszúsággal. Gondolom az ellenállással is összefügg, ami jelen esetben 1.12 ohm. Milyen módon befolyásolja az ellenállás az akku merülését? Magasabb ellenállással tovább fogja bírni vagy kevesebb ideig?

2 kedvelés

Variwatt módban a teljesítmény számít.
Adott beállított teljesítményt összesen mennyi ideig használsz. Ezt nem tudom megfogalmazni sokkal tudományosabban.
Egy jó mod VW módja pont arra szolgál, hogy a nagyon különböző ellenállás-értékű tekeréseket is azonos teljesítményen hajtsa. Ehhez ő okosan beállít feszültséget, hogy a megfelelő áram folyjon. Az akku oldalon ez kivett teljesítményként mutatkozik meg.
Szóval, ha te beállítasz VW módban 20 Wattot, az 1 ohmos és 0.5 ohmos tekerésnél is ugyanannyi slukkot fog bírni. A feszültség-matek a mod dolga.

De vegyünk egy mecha-t. Kapcsolgassuk az akkut direktben a tekerésre.
Ott a kisebb ellenállású tekerésen nagyobb teljesítmény alakul ki. Ergo rövidebb ideig bírja, de nagyobb teljesítményt ad le egységnyi idő alatt :slightly_smiling_face: Tehat, nekünk akkor jó egy mecha, vagy egy VariVolt üzemmód, ha tudunk pontos ellenállású tekerést készíteni hozzája :slightly_smiling_face:

5 kedvelés

keveset szívhatod mert én szintén MTL ben 12watt-on 2-t is lemerítek naponta :slight_smile:

4 kedvelés

Nem tudom mi számít soknak vagy kevésnek.:smiling_face: Szerintem elég sokat szívom. :grin:

3 kedvelés

Hát, hozzám képest számít kevésnek :smiley:

1 kedvelés