Innokin Zenith MTL 14-18W 0.8ohm porlasztó Sony VTC6-al biztonságos lehet ?

Sziasztok!
Kérdésem az lenne hogy MTL Innokin Zenith 0.8 ohm coilt 14-18W-on használhatok-e Sony VTC6 3000mAh akkukal biztonságosan? Ezen leírás szerint nem ajánlott, de lehet belőle valamilyen probléma? Köszönöm!

Persze hogy használhatod, szerintem valamit rosszul értelmeztèl.

2 kedvelés

Szia!

Igen. Mármint igen, használhatod.

2 kedvelés

A képen a B típus szerint ez a fajta akku a 30-40W-hoz ajánlott.
Tehát hivatalosan nekem nem 3500mAh-s akkura lenne szükségem?

Neeeeeem. A kapacitás használhatóság szempontjából “mellékes”. Minél nagyobb annál jobb, de a fontos szempont biztonság oldaláról a max. megengedett áramerősség. 18W-hoz bőven elég lesz :+1:

Egyébként a max. terhelhetőség és a kapacitás egymással szembe mennek. Nagy áram-kis kapacitás vagy fordítva. Ami mindkettőt tudja, az meg drága​:grin: Lehetőség szerint a 20A-t tudja, innentől úri ízlésednek megfelelőt választhatsz.

4 kedvelés

Köszi a választ, kezdem érteni… vagy mégse? :smiley:
Tulajdonképpen akkor milyen különbség lenne a kettő között, ha 3500-össel használnám 14 vagy 18W-on? Több slukkot nyernék vele? Ízt befolyásolná?

Több slukkot tudsz kihúzni az akkuból. Ízben semmit nem befolyásol. A vtc6 ide tökéletes. Arra lett volna kihegyezve a mondandóm, hogy akku választásnál első szempont a leadható max. áramerősség. A kapacitás a második :grin:

Ez is olyan régi beidegződés, hogy 20A alatt modba ne. Ténylegesen a 10A folyamatos áramtűtésű cella is elég 20W-hoz… de ilyenkor az lebegjen a szemed előtt, milyen szar lenne már, ha pont a szádban durranna el :thinking: (nem fog, de a túlbiztosítás nem árthat​:grin:)

Így már értem, csak úgy értelmeztem hogy a 10A folyamatos kell nekem vagy alatta és nem nagyobb.
Dupla akksis mod-nál is akkor ugyan ez a helyzet? xD
Mert Vaporesso Luxe S-el használnám.
Köszi szépen a segítséget! Itt legalább segítenek az emberek és nem szétoltanak mint logout.hu-n.
Ne haragudj hogy megkérdem, véletlenül nem Balogh Bálintnak hívnak? Volt egy ismerősöm Gumikacsa nick-el még anno Lineage 2-ben. :smiley:

Na az nem én voltam :smile: Dual moddal nem lesz baj, 20W-ot kisujjából kiráz 2 akku. Áramtűrésből minél nagyobb, annál jobb. Viszont 10A alatt tényleg semmiképpen! Inkább 20A+

Keverés sikerült :smile::question:

3 kedvelés

Világos :smiley:
Köszönöm az infókat és hogy szántál rá időt!

Keverés sem igazán xD bár eddig eliquidvégéről rendeltem ott volt 18-as alap, de az megszűnt. Most kumulusról vásároltam, mert nagyon jó akciók vannak, de ott 12-es a legnagyobb, és itt ugye nic boosterek vannak, inkább bele se mentem hogy 18-ast hogy tudnék összelöttyinteni, úgyhogy beértem azzal, egyenlőre homlokhorpadásig szívom :smiley:
12-es MTL, Innokin Zenith 18W-on Vaporesso Luxe S-sel (4éve szuperál), most meg jön mellé egy Vaporesso Gen200 ITank2-vel 6-os DL-re 50-60W-on. Ezzel már csak véget vetek az analóg cigarettának :smiley:

Az a baj, finoman szólva átgondolatlan az EU szabályozás. A legális, boltban kapható megoldások nem feltétlenül találkoznak a realitással :confused:
Gondolom nicsalt alapú 18-as leveseket szívtál. Hagyományos, jól bevált freebase nic esetleg? A niksó nem ad TH-t, a hagyományos változattól meg ugyanabban az erősségben a tüdődet kiköpöd - ez megadja a kellemes ‘elteltem nikotinnal’ érzést :smile:

3 kedvelés

Ahogy mondod, ez a szabályozás őrület.
Próbáltam 18-as sót, 18-as simát, de nem tudtam velük leszokni, csak kiegészítésre volt jó. (Napi 40 szál el megy) Most úgy gondolom, hogy a DL beiktatásával talán menni fog. (MTL végére hogy jól megszédüljek xD)
Olvastam anno hogy keményebb bagósok podokban akár 36mg-os lötyit is képesek magukba abszorválni :smiley:

1 kedvelés

A napi 40 azért már erős. Volt olyan kolléga(6-8éve…) aki 36mg-os levest szívott, tág mtl,30W környékén. Néha kőrbekínálgatta, ha volt valami jó új íz. Gyengébb szervezetű áldozatok azonnal összerogytak tőle, instant fulladásos tüneteket produkálva :smile:.
Durva dolog lesz az a 18mg DL, főleg ilyen felhőb@szó poris tankból​:thinking:

Nincs az a nic mennyiség, ami visszaadná az első reggeli analóggal járó érzetet, mikor fejbecsap a szénmonoxid (és kátrány) kellemesen belőtt elegye :grin:

3 kedvelés

Hát ezen jót nevettem :smiley: :smiley:
Jaa a DL lötyi csak 6mg-os lesz olyan, 50-60W környékén tervezem használni. 18-ast ebből azért nem mernék, mert vagy a lötyi menne a kukába vagy én tőle :smiley:
Igen, az a reggeli első a legjobb és persze a legnehezebben nélkülözhető :smiley:
Te bagóztál előtte? Hogy sikerült átállni?

3 kedvelés

20+ év rutin megvolt belőle. Ha a reggeli elsőt kihagyod, úgy egyszerűbb (egyébként nehezen, vagy 2 hónap nyűglődéssel, ez is-az is). Most már az asszony se bagózik, nincs itthon kísértés, de előtte ha nappalosba mentem melózni, 3:40-kor a kv mellé rutinszerűen behúztam egy cigivel napindítónak. Utána megvoltam nélküle, de mikor hajnalban azt se tudom, arccal merre vagyok elhelyezve, akkor jól jött :roll_eyes:

3 kedvelés

Gratulálok! Engem 17. éve tart fogságában. A reggeli első kihagyás egyenlőre részemről sajnos még elengedhetetlen :smiley:
Mennyit szívtál előtte? És mekkora nic tartalmú lötyivel sikerült az átállás? Milyen aromákat használtál akkor és most? Elikvidvégéről még anno a fahéjas fánk íz volt az amit bármeddig tudtam szívni.
Most próbálgatom a felhájpolt ízeket, red astaire, pinkman, revolute, mexican cartel de nem tudok velük pár napnál tovább azonosulni.
Esetleg jó fajta desszert ízt tudsz ajánlani ami kumuluson is megtalálható?
Ha már ennyit segítesz, én is segítenék valamivel. (nem ecig-el kapcsolatos, de az egészségedet fogja szolgálni)
Nemtudom hogy azóta is hajnalban kelsz-e, illetve mennyit alszol, de nemrégiben olvastam el Matthew Walker - Why we sleep című könyvét, googleban ebook formájában megtalálod angolul, vagy magyarul megvásárolható 3k körül van az ára.
Itt egy kis bemelegítő belőle : https://www.youtube.com/watch?v=5MuIMqhT8DM&t=2s
Hát, mit mondjak. Katarzis :smiley:
Nagyon ajánlom, igazából mindenkinek aki egy kicsit is törődik az egészségével!

3 kedvelés

Ha a gyümis vonal nem működik állandóra, akkor vagy valami kifejezetten dohányos(akár a masszív hamutartósak is ) szűk mtl-re, vagy desszert-dohány vonal, ez akár DL-re is ok lehet. Ezek általában inkább desszert mint dohány, legalábbis ahhoz már nem sok közük van, ellenben ha ízre jó, nem telít el annyira, mint valami csokis-fánkos-sütis leves, sokkal elviselhetőbb egész naposra. Don Cristo aromák pl., bár abból némelyik meg brutálisan tud kokszolni :grin:. LH Pompei ilyen még ilyen nálam, mindig van itthon, Ripe Vapes, A&L ryan ry4 műdohány vonalon. A megfelelő íz megtalálása a legnehezebb, ezen is múlik leginkább, de ez rettenetesen egyénfüggő.
Aludni :smile::question: Olyan hülyeségekre nekem nincs időm, még a nappalos csak-csak, de az éjszakásokat 3-5 óra alvásokkal vegetálom végig. Érzem is, de ez van… a kölök most kezdte az elsőt, hozni-vinni suliba, mindig van valami. Majd úgy 10 év múlva :+1:

Ja, átállás 8-10mg körül, építettből fölötte túl sok volt a TH(most is sok, 6-8ra keverek, mikor milyen a hangulat épp)

2 kedvelés

Napi 40-50 szálról hatos erősséggel szoktam le már lassan ötödik éve,és egyből ! Másnaptól nem is kellett a rákrúd :grin:gyümölcs volt a kezdésnél,manapság meg már nem tudom hogy van-e olyan amit nem próbáltam​:joy:

3 kedvelés

Napi 1.5-2 dobozról 18-24mg-al szoktam le máról holnapra 2011ben. Azóta jobbak lettek a hardverek és fokozatosan levittem 3mg-ra. Érzésre megvan a TH így is

3 kedvelés