Akkumulátor

Sziasztok.Szeretném megkérdezni tőletek hogy miért nem egyenletesen merül a 2 akku.Hibásak lennének?Valaki tapasztalt már ilyet?

1 kedvelés

Szia,

Duál modban használod?

Szia,igen.

Akkor szerintem 2 oka lehet:
1, Az akkuk nem egyforma állapota
2, hibás a mod akkukezelése.

1 kedvelés

Nálam a mod nem tudja őket külön kezelni. Gondolom, a gyengébbik láncszem dominál, ha nem egyformák. Az én kérdésem más jellegű. 4 darab 1 akkus, egy 2 akkus cseretartalékkal az egyenlő 8 akku. Annak az egy töltőnek néha éjjel-nappal mennie kell. A kérdés annak, akinek tíz modja van, (Láttam itt képen olyat) az hány töltővel tölti őket?

4-6-8 akkuhelyes töltővel kevesebb ideig tart az összes feltöltése

1 kedvelés

Ja, hogy olyan is van. Én nem terveztem hosszú távra, csak 1 modom volt, gondoltam, elég ahhoz 1 db 2 helyes. :slight_smile: Na jó, a kérdés inkbb csak költői volt.

Köszönöm a válaszokat.Akkor szerintem leszanálom az akksikat és veszek újakat.

1 kedvelés

ha van lehetőség rá kérhetsz próbára 2 másik akkut is…csak, hogy a mod ki legyen zárva. De szerintem is valószínűbb az akku gond

Például

1 kedvelés

Külön kéne tesztelni őket 1 akkus készülékben. Lehet, hogy csak az egyik rossz. Mondjuk azt nem rakhatod párba egy újjal, mert soha nem lesznek egyformák. Valami másra esetleg még használható lehet(Pl. lámpába).

Egy apró megjegyzés.
3 db 2 akkus modom van. 2 db Yihis Vsticking vk530, 1 db L200.
Mindhármat mtl-re használom, 15-23 watt között.
Azt figyeltem meg, hogy ilyen alacsony teljesítményigény mellett mindhárom mod felváltva használja az akkut. Az egyik mindig hamarabb merül le, majd a másik követi ha az első lement 30 szazalék környékére.
Szerintem ez nem hibás működés, hanem tudatos. Van némi intelligencia a BMS-ben.
Ezekben a modokban én gyakran töltök is, és 10 hónap alatt nulla probléma volt eddig.
Külső töltőben ellenőrizve, és feltöltve az akkukat, mind a 6 hibátlan.
(Mindhárom modba párban egyforma, új akku került anno).

1 kedvelés

Akkor nekem buta dovpo-m van​:smiling_imp::slightly_smiling_face:…mm-re pontosan egyszerre meríti a szar sony vtc 18650 akkukat 17watton használva. Nyilván olyan van, hogy pár slukk eltéréssel esik egy szintet az egyik a másikhoz képest, de az totál reális

1 kedvelés