Solub / Inawera aromák

egyébként ha már aromákról volt szó solub/inawera ezeknél a gyártóknál csak nálam van az hogy 10 ből 7 aromájuk szívhatatlan kivéve a solub viking na az valamiért nagy kedvenc lett de a többi mind olyan szinten kapar hogy borzasztó (vásárlás helyétől függetlenül)

Akkor azok nem a te aromáid.
Válts másik gyártóra,hátha jobb lesz.
Nincs egyforma ízlése senkinek,max irányt tudunk mutatni nekünk mi ízlik :blush:

3 kedvelés

Ez csak egy személyes meglátás, lehet teljes hülyeség, de azért leírom, hátha segít :grinning:
Szóval a Solub és Inawera aromák nagyrészt alap ízek. Nincs annyi ízvilág összemixelve, ezért szerintem nagyon érzékenyek arra, hogy hogyan vannak bekeverve és érlelve. A többi gyártó nagyrészt vegyes ízekkel kombinál, így ha nem is tökéletes a keverésed, az 5 különböző ízből, ami egy aromában van, valamelyiket ígyis-úgyis ki fogod érezni. Pont ezt támasztja kicsit alá, hogy a viking ragnart szereted. Ott is több íz van mixelve.
Egyébként nekünk a Solub görögdinnye íznél merült fel ez a gondolat. Egyszer sikerült úgy bekeverni, hogy azt mondtam, ez a legjobb cucc a világon. Azóta 3 különböző keverés áll a polcon és egyik sem lett jó. :sweat_smile:

De ismétlem, lehet teljes hülyeség ez a gondolatmenetem

5 kedvelés

ebben van valami próbáltam jó pár gyártót és mindegyiknél inkább az ilyen mixelt ízek váltak nálam kedvencé amiben legalább 2-3 féle íz van és ha így jobban belegondolok mindig olyan aromák végezték a kukában aminek 1 alap íze volt valamiért nagyon “kényes” vagyok ezekre a dolgokra de sebaj 1 év vapelés után már lassan kezdem kitapasztalni hogy mik azok az aromák amik nekem valóak.
Egy dolgot nem értek még hogy ha valakinek valami nem izlik mert nem az ő ízvilága akkor miért kell egyből az áruházat ócsárolnia én is nagyon sok aromával pórul jártam és több tízezreket kidobáltam de mégsem jöttem ide hőbörögni és szidni az adott webshopot ahol vásároltam mert alapból nem ők gyártják a cuccot meg ha esetlég még ők is gyártanák akkor sem tehetnek arról hogy akár én valamit nem tudok elszívni a másik embernek meg lehet pont az a kedvence amit én kukába dobok.

3 kedvelés

Nem hülyeség. Az IW aromák pedig kifejezetten érzékenyek a keverési %-ra is, pillanatok alatt tud átcsapni a “legjobb ízű, amit kóstoltam” állapotból a parfümös, szőlőmaggal ízesített ablakmosó folyadék ízű borzalomba.

Szerk.
Annak idején rengeteg IW málnát kevertem a környezetembe. 2 féle ember létezik: aki szerint ez a legeslegjobb málna, a világon,mintha egy málnás kosárba ejtenének arccal előre. Meg aki szerint szívhatatlan, pacsulis szar. De mondjuk ízetlenségre senki nem panaszkodott… :grin::grin:

3 kedvelés

Szia!
Örülök,hogy felhoztad ezt az iw málna aromát.
Csak azèrt vettem meg,mert kerestem valami gyümölcs ízűt,ès ennek volt a legtöbb pozitív èrtèkelèse.
50/50-es alapban 5%-on kevertem,de eddig nekem túl tömèny.1 hèt èrès után.
Mi a tapasztalatod ezzel kapcsolatban?Vegyek mèg vissza a %-ból,vagy hagyjam èrni 1-1,5 hónapig mint a “dohányos” iw aromákat?

1 kedvelés

Nekem a Solub Fred Master V3 kifejezetten tetszik. Igaz az is kevert gyümis-mentolos, de nekem bejön 7%-ban keverve, a Mother Milk szintén jó, bár megint csak nem egy íz van benne. IW-t rendeltem most 2 ízt, de azok még keverésre várnak, ezek után kifejezetten kíváncsi lettem mi lesz belőlük! :smiley: Múlt héten érkezett a Mexican Cartel Ananász-eper-barack, na az nekem most nagyon üt. Nem tervezitek a Mexican Cartelt felveni a Gandalf liquid palettájára is @ButcherHUN ?

1 kedvelés

3%…ha kevés,akkor +0,5
Szerk.
@John
Itt picivel lentebb szóba került az IW aromák átlagos keverési aránya, a saját javasolt 1-2% a málnára. Lehet, hogy most én voltam kissé szivacsagyú azzal a 3%-al. Régen volt :thinking: De akkor az 5% elég durva lehet

1 kedvelés

Rendben,köszönöm a válaszod.:+1:Akkor a meglèvőt kicsit felhígitom.Legközelebb meg 3-3,5%-on keverek.:slightly_smiling_face:

1 kedvelés

Utána nézünk :wink:

5 kedvelés

álltalánossággban akkor az inw aromakat most hány % ban kell keverni 5% ban?:blush:

2 kedvelés

Darabja válogatja. Általánosságban

http://www.inaweraflavours.com/

Jó keresgélést! :grinning:

1 kedvelés

@Sanyi153 fiatal koromban próbáltam:laughing:, a Solub / Inawera aromákat, azóta nemgyerebe de nagyon! :nauseated_face:

Bocsi, emlékezetből írtam, van még maradék otthon, és amin nincs feltüntetve az ajánlás, arra ráírom a beváltat, ha hazajutok,megnézem
(és az IWn pont nincs ráírva)

3 kedvelés

Semmi gond. :slightly_smiling_face:
Mèg nem kevertem újat a málnából,csak az előző keverèst hígitottam.
Köszi a linket.

Azért teljesen biztos, hogy az US red gyártáskor valami műhiba Inaweráéknál becsúszott. Vagy valamit elmértek, vagy valamit túlhígítóztak, mert a többi Inawera aroma teljesen más ízű, illatú. Nem dobom ki egyelőre. Megpróbálom érlelni, szellőztetni, hígabbra keverni, mikrózni. Csak a bűzétől kellene valamilyen módon megszabadulni. Ezért jött képbe a forralás is töbek között. Mégha a mikró nem ajánlott, a kidobásnál az is egy jobb opció. A másik, hogy ennyire édes dohányos aromám soha nem volt, még a törökmézesnél is sokkal édesebb, csak erősebb hígítással, vagy valami másnak a hozzá keverésével orvosolható. Azt azért eddig még soha senkitől nem hallottam, hogy a piros Marlboro édesebb a törökméznél is.

Én javasolnám egy keverő gép beszerzését ha még nincs mert az ilyen esetekben hamarabb kiderülne a dolog. Nem minden aroma kémiai reakciója hasonló se az elegyedése . Az egyneműsödés 100% ban így is kivan zárva minden arománál. Emulgálódás van vagyis eloszlatása. Az otthoni várakozás, rázogatás, szelőztetés, a pasztőrozés elődje itt nem kell gyorsan felheviteni és gyorsan vissza hűteni mert, nincs mi rontsa az anyag minőséget és élvezeti értékét továbbá nincsenek mikroorganizmusok.

1 kedvelés

Elporlasztod vele a liquidet! A mikrót nem ajánlom, de annál is hallottam olyanokat, hogy 15mp alatt elpárolgott a liquid. Nem értem minek variálni. Nem jött be, kész. Inkább szívd ami ízlik, mintsem bosszankodsz.

Ráadásul nem csak a forralás létezik, egy 35-45 fok közti meleg vizes edényben is gyorsítható az érlelés/elegyedés. De ami nem finom, vagy taszító, azon semmilyen keverőgép, se egyéb termikus incidens :grin:sem segít.

1 kedvelés

Bocsánat :grin:Azt teszi :grin:szívja a vérünket :rofl::rofl::rofl::rofl::rofl:

1 kedvelés