Sok Gyomorsav

Sziasztok! Lehet magas a gyomorsavam az ecigitol?
Most szeretnem elkezdeni de amugy is szokott egni a gyomrom es kicsit felek h ettol rosszabb lesz!
Tanacsokat tapasztalatokat kernek ezzel kapcsolatban!
Koszonom elore is!

2 kedvelés

Szia @Pulika !

Először is kerüld a nagyon citrusos ízeket, igen, vannak akik tapasztalják bizonyos aromák esetében, hogy több savat csinál, ki kell sajna tapaasztalni, hogy melyik válik be.

De az analóg is savasít, szóval rosszabbul nem leszel, szerintem, mint eddig, bár ha nem múlik, akkor érdemes orvossal konzultálni, hogy véssen fel valami savlekötőt.

8 kedvelés

Szervusz @Pulika !

Üdv a Vaperinán ! Érezd jól magad !
Hasonló problémáim voltak ! A házi orvosom írt fel komolyabb savcsökkentőt , nekem azóta ilyen problémám nincs ! Sőt erősen fűszeres kajákat is el tudok fogyasztani és zéró panasz ! Mindenképp keresd fel a háziorvosod és konzultálj vele !

7 kedvelés

Jó régi kérdés ez. Szerintem az e-cigtől is, bármilyen gőztől, füsttől nagy a gyomorsav. Már akkor ha nem harmóniában van minden a szervezetben, stb. Mondhat bármilyen orvos bármit, hogy valami igen, valami nem, stb. Ezt azért megcáfolnám. Ha az embernek nem gyári állapotú a szervezete, anyagcseréje, természetes védekezése, akkor minden gyomorsavat termel, okoz. Nekem is onnantól tűnt fel igazán, miután kivették az epehólyagom. Életem végéig diátáznom kellene, stb… Szerintetek? Persze, hogy nem. Nem sokkal a műtétem után kezdtem gyakorolni, megtanulni úgy cigizni, úgy szívni, hogy a gyomromba nem szívjam csak a tüdőbe. E-ciginél ugyanez. Rendszeresen szedek savlekötőt, gyomornedv ellenálló tablettákat, stb. Ez nem megoldás, még ha használ is. Cigizni, gőzölni meg kell tanulni úgy, hogy a gyomorba ne menjen,csak tüdőre, akkor nincs gond :slight_smile:

1 kedvelés

Szódabika, mint nagyszülőknél.
Nejem pár napig volt kicsi, elmúlt.
Érdekesmód nem a citrusos, savanykástól.

(Hanem a baconos hagymástól :grin:)

Neem, de a dohányosok egy része csinálta kicsit. Főleg azok, amikre ízben is azt mondtam, hogy xar :grin:

1 kedvelés

Szervusz @anon66698024

Sajnos nekem sincs epehólyagom , eltávolították. Nekem volt egy epeúti záródásom, besárgultam , egy hónapig voltam bent az infektológián , 2500 volt a gammám , mondhatom közel voltam a halálhoz. A mai napig szedem a pantoprazole-t , de mint írtam is ehetek bármit és szívhatok bármilyen lekvidet, de már jó ideje csak a dohányos ízesítésűeket fogyasztom, és nincs problémám.

4 kedvelés

Szervusz @Zoli76

A szódabikarbonával csak egy probléma van , tönkreteszi a bélbolyhokat és csak időleges megoldást nyújt.

1 kedvelés

Ok, azt nem tudom-tudtam, rendszeresen fogyasztva rizikós. Alkalmilag nekem ok volt, igen ritkán kell.

1 kedvelés

Van nekem is olyan ismerősöm, akinek szintén kivették az epehólyagját. Semmi baja, nem diétázik, ehet bármit, zsírosat is, semmi baja. Nem kell gyógyszert szednie. Van ilyen is. :slight_smile:

Sajnos én a másik végletbe tartozom. Ez már évekkel ezelőtt történt, bőven cigiztem még akkor. Tényleg éreztem a külömbséget, ha ész nélkül szívtam a cigit, a gyomorba is ment a füst. Nekem nagyon kihat rá.
Jó kis cucc az a pantoprazol. Napi kötelező kellék ha elindulok itthonról, akár csak a cigi. Viszont ezek a gyógyszerek is csak tüneti kezelést adnak. Elfedi a rossz hatásokat, romlást, nem vesszük észre, de a háttérben egyre roszabb lesz. Én is azért kezdtem hanyagolni az ilyesmit, hogy inkább érezzem, hogy baj van és tegyek ellene, ahelyett, hogy “elfedem”

Nem tudok átállni az életem végéig tartó diétára. Helyette okosabban próbálom. Ha olyat eszek, akkor eszek mellé olyat, ami természetesen segít “megoldani”

Kis odafigyeléssel lehet segíteni gyógyszerek nélkül is. így vettem észre én is, hogy ha a cigit beszívva a gyomrba megy, akkor az rossz. Azért kezdtem magam menedzselni, hogy tanuljak már meg úgy cigizni, hogy gyomorba ne menjen, csak tüdőre. :slight_smile:

Egyébként bevált. Foglelkoztat az a kérdés is, hogy vajon miért itthon 1-3 mg/ml nikotin erősség bőven elég, és miért kevés akkor amikor dolgozom és kiugrom cigiszünetre. Sok összetevő van. Az egyik az, hogy olyankor nem figyelek rá, hogy hogyan szívom. Persze ez csak az egyik.

A lényeg, hogy nálam pl nagyon számít, hogy hogy szívom. Ha gyomorba jut egy csomó, akkor “elégedetlen” vagyok a nikotin adaggal is, gyomor savam lesz, stb. És mióta e-cigit szívok, ezzel ugyanaz a helyzet. Nem úgy működik a szervezetem mint “fénykorában” és ez meglátszik abban is, hogy ha gyomorra szívom, akkor túl sok gyomorsavam lesz. Nem mindenki egyforma, nekem ez a tapasztalatom, hogy számít nagyon.

Apropó. gondokodott már valaki azon, hogy vajon miért esik olyan jól kajálás után egy jó cigi? Mert teli hassal akaratlanul is nem tudjuk gyomorba szívni szerintem. Jobb hatása van akkor. :slight_smile:

Ezen már gondolkodtam, de én is olyan régóta dohányoztam már, hogy nem is emlékszem, mi volt előtte :grin: (kisdobos nyakkendő, orosz óra).

Kaja utan mindig KELL egy (immár) jó Vape.:+1:

1 kedvelés