SmokerStore Typhoon GX RDTA Vélemény tapasztalat

Sziasztok szeretnék véleményt kérni a SmokerStore Typhoon GX RDTA ról, esetleg akinek volt hozzá szerencséje. Érdemes lehet e beruházni rá?

2 kedvelés

@Zoltan egy kis vélemény az új tankodról? :blush:

még mindig érdekel, elég jónak látszik, csak drága, de láttam klónokat, lehet első körben azokat próbálom be.

Csak a Zolit tudom biztosra, hogy van neki. Szerintem válaszol majd, csak sok a dolga. :slightly_smiling_face:

2 kedvelés

köszi

@Vaperina_Kinga bocs, itt vagyok, csak el voltam havazva…meg lassan is írtam, hogy akik nem tudnak gyorsan olvasni, azok sem legyenek hátrányban :smile: Megpróbáltam Kinganéne, de tudod milyen félénk, visszahúzódó és szűkszavú vagyok :roll_eyes: :smile:

Szóval szevasz @LordGaret ! Gondolom Te is a klónnal kapcsolatban tetted fel a kérdésed, mert “SmokerStore Typhoon GX RDTA”-t írtál. És hát a SmokerStore az eredeti “Taifun GX”-et gyártja, ennek a klónjait emlegetik “Typhoon GX”-nek, illetve “Taifun GX Style”-nak. Nem, ez nem a már facebookon jól megszokott és álltalánossá vált kötekedés, és “grafo-nácizás” csak a félreértések elkerülése végett tisztázom :wink:
Túl nagy profistyle-t én sem hozhatok nagypofával a kéménnyel kapcsolatban, mert én is csak egy pár hete tesztelem, használom. De ha a mostani tapasztalatokkal rendelkeztem volna a megvétele előtt, akkor egy pillanatig sem gondolkoztam volna anno, mielőtt megvettem. Mert amúgy én is vakaróztam egy sort a vásárláson, hisz’ nem volt még sehol olvasható MAGYAR tapasztalat vele kapcsolatban.
-DL: Bár 95%-ban, évek óta MTL vonalon szórakoztatom magam a felhőkkel, ettől függetlenül azért van jópár év tapasztalatom is a DL-es időszakomból. Tehát első körben úgy próbáltam meg a tankot (hisz amúgy is 2 darab 3x1.8-as airdisk-el érkezik a tank, ami DL levegőzés). Valós példával talán szemléletesebb, tehát ha például alapul veszünk egy “Steam Crave Aromamizer Supreme V2 RDTA”-t DUAL COIL-al, akkor a GX tank, SINGLE COIL-al, ízben például simán leverte, Valószínű a kazántér kialakításának lehet köze főként ehhez és annak, hogy lényegesen kevesebb utat kell megtennie a gőznek, az ember szájáig a GX-ben. Talán éppen ebből kifolyólag, kevesebb watt is kell ugyanannak az élménynek az eléréséhez, mint mondjuk az előbb említett Supreme V2 SINGLE COIL-ra szerelve. Tehát kevésbé is melegszik a kisebb teljesítménynek köszönhetően a GX. A melegedés miatti hőelvezetést egyébként is nagyon profin megoldották a driptip alatti bazinagy hűtőbordákkal (nem csak látványosak, hanem hatékonyak is). Levesfogyasztása nagyjából egyezik DL-ben egy single coil-os Supreme V2-vel, de mondjuk egy Kylin RTA-val szemben bőven spórolósabb a GX.
-MTL: Mivel alapból 2db 3x1.8mm-es cserélhető airdisk-el jön a tank, ezért rendelni kell hozzá MTL-re való cserélhető airdiskeket. Én már rendeltem is 2db 1x1.5mm-est (a levegősebb mtl híve vagyok), ami még úton van. De persze nem tudtam megvárni, még megjön, és természetesen ki akartam próbálni, hogy vajon milyen MTL-re szerelve, mert olyan kíváncsi vagyok, mint egy komplett leánykollégium a Zara áruház, outlet nyitónapjának előestéjén. Ezt úgy oldottam meg (vigyázat…tipp jön!), hogy elloptam az Asszony neonzöld, hőálló-szilikongumi tepsikenő ecsetjéből 4 gumi"szálat", mert azok átmérőre is és anyagra is pont alkalmasak voltak a szélső airdisk lyukak elzárására (lejjebb teszek fel majd képeket erről a berhálásról is). Ez csak azért fontos leírni…részint mert szófosásom van…részint mert így kaptam 2db 1x1.8-as airdisk-et, ami így már MTL lett. Hát túlzás és elfogultság nélkül mondom, pazar lett! Ugyanolyan paraméterekkel (coil,watt,stb.), össz-ízben bőven utoléri például a Brunhilde MTL-t, 2.5mm-es légnyílással (pedig szerintem ez nem kis szó). Az édes és a kesernyés, fanyarabb ízeket jobban hozza nála, gőzben viszont elfenekeli az előbb említett amazont. …csak jótanács: az Asszony tulajdonában lévő hőálló-szilikongumi tepsikenő ecset KOPASZTÁSA, csak hivatalos végrendelet előzetes kiállítása esetén javallott!
-ÉPÍTÉS, FELÉPÍTÉS: A coil pozícionálása már-már szégyenletesen egyszerű. A tekerés rögzítése után csak simán bele kell húzni a coil-on átbújtatott tekerősegédet (fúrószárat,stb.) a szél-peremen kétoldalt kialakított 2db félkör alakú nut-ba és a coil máris pont ideális pozicióba van ahhoz, hogy az airdisk-ekből jövő légáram, tökéletesen körülfogja a tekerést úgy, hogy nincs holttér. Debil-biztos építés, nem lehet elba…közösülni! A liquidszállító sodronyok kábé fél centit kiállnak a decken belül a belső (gumi-)tömítésük fölé, ide be kell melléjük IS engedni a vattát, így például a Brunhilde-vel ellentétben, nem csak a sodronyok legtetején tudja a vatta kihasználni a leves szállításáért felelős kapilláris hatást, hanem a sodronyok felső fél centis oldalukon is és a tetejükön is. Ez kábé majdnem duplázza a vatták léellátását, igény esetén (mondjuk DL használat során). Az oldalsó nyíláson való töltéshez PLUSZBA beleterveztek a töltőnyílás mellé közvetlenül egy kis tűhegynyi légnyílást, így a liquid töltésekor ott tud eltávozni a tartály belsejéből a levegő és nem a sodronyoknál a kazántér felé. Ez főképp, ha gyorsan töltjük, akkor fontos, mert ilyenkor a kazántér felé (a sodronyok mellett) eltávozó levegő feltolhatja a liquiddel átitatott vattát…ezzel leemelve a sodronyokról, miálltal megszünhet a vatta léellátása, mert tovább nem ül rá a sodronyra. Ez is kis apróság, viszont esetenként sok dühöngéstől szabadíthat meg.
-ÖSSZEGEZVE: Nekem olyan szinten kellemes meglepetést okozott a GX, hogy beállt a “főtankjaim” sorába. Mindazonálltal neked is ajánlom, hogy először a klónt vedd meg, mert ezek, amiket leírtam, mind egyéni véleménykategória és ettől függetlenül lehet, hogy a te ízlésednek nem fog ennyire megfelelni. Ha így lenne, akkor viszont a klónt, árában BIZTOS, hogy el tudod adni hamar, míg ugyanez nem nagyon mondható el az eredeti 60000 forintos Taifun GX-ről.
Azért mellékelek egy rakat képet a tankról, hogy be tudd azonosítani a fentebb leírt dolgokat vizuálisan is. Biztos sok mindent kifelejtettem, akkor kérdezz (kérdezzetek) bátran! Csak gyorsan, mert ha észreveszi a Párom a kenőecset amortizálást, akkor már lehet, hogy nem lesz kitől (ebben az esetben kérném közbenjárásotokat, hogy feltétlen a zöld, kordbársony öltönyömben hamvasszanak…köszönöm).
JA, MÉG EGY FONTOS DOLOG!! Én a “ShenRay Typhoon GX”-et (ShenRay Taifun GX Style,ShenRay Taifun GX clone,stb.) vettem, mert rengeteg külföldi fórumot átnyálaztam előtte, és talán csak erről nem találtam minőségügyileg panaszt sehol. Ugyanis a Taifun GX klónokat 5 cég is gyártja. A “ShenRay”, az “YFTK”, a “Marstech”, a “Vanwu”, és az “Ulton”, illetve például a FastTech-en olyat forgalmaztak, ami amolyan “nevenincs” típus, azaz nincs külön beazonosítva, megjelölve a klóngyártó cég neve. Az “Ulton” és a “Marstech” gyártmányúakról kimondottan sok panaszt olvastam, az “YFTK”-sról kevesebbet, a “Vanwu”-sról még kevesebbet, és ahogy írtam a “ShenRay”-t csak dícsérték. Gondolom ez segítség lesz, ha esetleg vásárlásra adod a fejed.

3 kedvelés

Valahol van nekem olyan kenő bizbaszom. Megkeresem majd, kár lenne az öltönyért Zolibá. :pensive: Mindenesetre én nem tartom biztonságosnak, mert hőre lágyuló anyag, de valld be hogy rusnya az az öltöny és kész. Nincs abban semmi rossz Zolibá. :blush: Asszonykád meg majd betanít egy másik állatot, látszólag nagyon jó munkát végzett veled. Így már bőven rendelkezik gyakorlattal. :blush:

Köszönöm, hogy jöttél. Megmentetted a napot. :blush:

1 kedvelés

@Vaperina_Kinga Ez egy olyan fajta Zepter szilikon kenőecset, amikkel tűzforró tepsiket kenegetett évekig a cukrász barátom és a legkisebb károsodás sem érte (…mármint az ecsetet). Utánanéztem előtte és ennek a 300-as hőálló szilikonguminak, amiből van a pemszli, a károsodás nélküli hőtűrése hivatalosan minimum 260-270 fok. És csak 1harmadáig lóg bele a légrésbe (pont,csak hogy tömítse), pluszba még, nem a coil felöli oldalon van (mint a képen láthatod is), hanem a szabályozható légbemeneteli nyílás felöl, ahol 8-10 láncslukk után is csak kellemesen meleg, szerintem max 40-45 fok körüli. Teszteltem állítógyűrű nélkül egy darabig a “melegségét” a bemeneti nyílásnál, mielőtt visszaraktam rá a gyűrűt (nézd a képen a felépítést). Vigyázok ám…hiszen mégiscsak a tüdőmbe megy :stuck_out_tongue_winking_eye:

1 kedvelés

@Vaperina_Kinga Amúgy meg nem az öltöny a lényeg Teeee, az csak egy eszköz a cél elérése érdekében. Valójában titokban tagja vagyok egy “Radikális Underground Molyellenes Pacifista Unió Nemzetközi CSoportja”-nak (ismertebb nevén “RUMPUNCS”), és most éheztetés útján akarunk csapást mérni a helyi moly-rajokra. Ennek pedig a legbiztosabb módja a molytáplálékok, égetés útján történő, tömeges megsemmisítése. És mivel jelen esetben a molycsemege egy zöld kordbársony öltöny formájában testesül meg, ezért biztos, ami biztos alapon, személyesen ellenőrzöm a megsemmisítés folyamatát oly módom, hogy elhamvasztatom magam benne. Ehhez viszont gyilkosság áldozatává kell válnom, amit az Asszony fog elkövetni az ecsetamortizálás végett érzett mélységes (ámde jogos!) felháborodásában. Éééérted mááár??? :innocent:

1 kedvelés

Ja, hát a moly volt a második tippem. :thinking: Kár, hogy nem elsőnek mondtam. De ezért az asszony tuti megskalpol. A konyha az Szent és sérthetetlen! Minden morzsa kenyérszámba megy! :grinning:

1 kedvelés

Hát nagyon szépen köszönöm a kimerítő választ, klónra biztos beruházok, azután meglátom.

Nah hát nah meg is rendeltem, egyszer csak ide ér :slight_smile:

4 kedvelés

Ez a téma automatikusan lezárult (az utolsó választól számított) 30 nap után. Nincs lehetőség új hozzászólás küldésére.