Smok Nord 4?

Sziasztok,
Már egészen rákattantam a vape-re. Néha rágyújtok ugyan, de egyre ritkábban.
Viszont kialakult bennem egy “ez a készülék de jól néz ki” mánia, és félek, már nem tudom sokáig türtőztetni magam. Most a Smok Nord 4 az új szerelem. Kérlek Titeket, aki ismeri, írja le a véleményét róla. Kitérve arra is, hogy meddig bírja a porlasztó, nem szeretnék úgy járni, mint a joyetech-el, amiben hetente kell cserélni.
Köszönöm szépen

3 kedvelés

Smokoknak nincsen jó híre…

De ez az érzés nem ismeretlen számomra sem (meg sokak számára itt), szóval ha kell, akkor kell. :smiley:

Csak ne smokot.

A porlasztó életére sokkal inkább a leves van hatással, mint a készülék. Na meg a pori minősége, ami lehet nagyon változó.

7 kedvelés

Ha podot szeretnél, akkor inkább a Uwell Caliburn G-t ajánlanám. Sajna személyes tapasztalatom nincsen, de arról például csak jókat olvastam. És egyébként szerintem szép is.:slightly_smiling_face:
Ha tartós porlasztókat keresel, akkor pedig olyan podot érdemes nézni, amelyik kerámia porlasztóval rendelkezik (ha jól emlékszem, akkor a Caliburnben az van). Azokból megfelelő Liquid/használat mellett nagyon sokat ki lehet hozni. :slightly_smiling_face:

7 kedvelés

Igen, néztem azt is :slight_smile:
Mindenképpen podot szeretnék, a mod nem annyira jön be, meg a kerek szipka se.

4 kedvelés

Én is megnézem a készülékeket és mindig az jár a fejemben,hogy rendelnék​:joy:

6 kedvelés

Abban úgy tudom nem kerámia van.Az én Vaporesso orca solo plus-omban van kerámia pl.

5 kedvelés

Az baj, hogy én nem csak rendelnék. :smiley:

#impulzusvásárlás

8 kedvelés

ha pod akkor wenax szerintem nekem van és nagyon tuti​:wink:

5 kedvelés

Engem visszatart azuram​:joy:

6 kedvelés

@Szabolcs_Barna az már kerek szipka.Az nem tetszik neki,írta.:slightly_smiling_face:

3 kedvelés

ja ja vágom akkor :slightly_smiling_face:

3 kedvelés

Hát most megnéztem, és nagyon szép! Kár, hogy nem esik kézre (szájra) a kerek szipka… de lehet, hogy előveszem a joyetech-el és gyakorlok kicsit :slight_smile:

4 kedvelés

Lehet elkéstem már a válasszal, de pont ma jött meg hozzánk egy nord4. A barátnőmnek vettem, ő eddig simán cigizett, majd az elmúlt egy évben iqost szívott. Igen ennyi időbe tellett, hogy rávegyem végre, de sikerült. Ha aktuális még akkor mondjuk egy hét után visszajövök és leírom a tapasztalatokat nagyon szívesen. Kinézetre nekem/nekünk bejön, az akksi viszonylag nagy szerintem a méretéhez képest, a levegőzők egy ilyen modhoz képest nagyon jók. A sima rpm podot használjuk, 1 ohm-os porlasztóval, nem volt sok pod moddal dolgom, kemény kettővel, ez produkálja messze a legjobb ízeket. A másik kettő lost vape termék volt, véleményem szerint azok sem rosszak. Csak az a fránya szipka ne lenne…

5 kedvelés

Szia,
Hosszas vívódás után tegnap megrendeltem a Wenaxot, de azért érdekel a tapasztalatod. Végülis, ha nem szívom az analógot, minden hónapban vehetek egy középkategóriás futócipőt és egy podot, még akkor is beljebb vagyok anyagilag :smile:

9 kedvelés

Ígértem, hogy jelentkezem. Igaz ez az első 5 nap még csak, általában pont az a rész ami eufóriával átitatott és a fekete leves csak később jön, de inkább megírom most amíg frissek az élmények, és talán ha lesz rá igény még egy-két hónap múlva is írok.
Tehát…
1.) akksi: 2000mAh, ami ránézésre elég nagynak tűnik egy ilyen készülékhez, pont ez tetszett benne. Folyamatos, de az a bizonyos tényleg folyamatos használattal két napot nevetve kibír.

Az utolsó 10%nál a töltöttség kijelzése elég megbízhatatlan. Egyik szívásnál még 9% majd már csak 4% és érzed, hogy a kraft is elfogy rendesen. De ez csak az utolsó 10%, és ha tényleg odafigyelsz szerintem nem is hagyod addig lemerülni.
Töltés(rendes töltővel!!!):

  • 0-100%: ~másfél óra.
  • 0-50%: itt van valami gyorstöltés féle, tényleg viszonlyag gyorsan nyomja bele a cuccot. Nem mértem le, de szerintem kevesebb mint 30 perc.
  • Ahogy én töltöm(a készülék a barátnőmé tehát nem tudom meddig lesz így :grinning:): nem hagyom 15-20% alá esni, így is kell neki bő egy óra. Ha még jól emlékszem egy két félévvel ezelőtti egyetemi tárgyamra, akkor a legjobb az lenne, ha 15-20% alá nem hagynám esni és csak 80-90%ig tölteném, de nekem csak a nem 0%-ra merítéssel is jobban bírják a dolgaim mint például a barátnőmnek, aki YOLO és csak akkor tölt ha már kikapcsolnak a dolgai, vagy eszébe jut.

Szerintem töltésről ennyi idő után elég ennyi.
2.) Teljesítmény:

  • Nem vagyok teljesítmény-ellenőr, viszonylag kevés készülékem is volt az évek során, viszont elégedett vagyok vele. ~95%. Amit én várok egy ilyen készüléktől azt hozza. De olyan szinten, hogy nagyon gondolkodom, hogy magamnak is veszek egyet.
  • Egy fajta porlasztót használtunk, ez a többször említett sima RPM podhoz való 1.0ohm-os. 5 napot bírt, ma már cserélni kell, nem tudom kinek mennyit bírnak a porlasztói, nekem ez már egy jó idő. Az íz meglepően jó, a gőz kicsit melegebb ha 11W fölé mész de nem gáz. Itt kicsit vékonyra szedtem mert nincs konkrét elképzelésem, hogy mit kéne még leírnom ha bármi kérdésed van tedd fel és próbálok válaszolni.

3.) Mi nem tetszik?

  • a pod vége, a szájrész, na az nagyon nem, de túl lehet rajta lenni. Megszokás kérdése.
  • nem merem állítva letenni, mert nem áll meg teljesen szépen. Nem olyan szépen áll meg mint egy liquides tubus, biztos érted miről beszélek, csak nem tudom megfogalmazni.

Ha bármit kihagytam volna, vagy van kérdésed akkor próbálok válaszolni.

4 kedvelés

5 nap nem rossz, de nem is olyan jó azért, igaz ez erősen leves függő dolog. Nekem vannak olyan cuccaim, amivel 3-4 hétig is elvan egy tekerés, én nem porlasztózom már rég.

7 kedvelés

Köszönöm a részletes esszét! Egy dologra lennék még kiváncsi, az ízvisszaadásra. Most, hogy tegnap óta a wenaxot le se teszem, rájöttem, hogy hatalmas különbségek vannak, érdekelne, a Nord 4 hogy teljesít ezen a téren.
Várom a hosszabb távú tapasztalatokat is :blush:
Mégegyszer köszi!

5 kedvelés

Szia Anikó, sziasztok!

Viszonylag kezdő vagyok én is a villanyos vonalon. A “de jól néz ki, meg kellene venni” érzésen még nem tudok uralkodni. :grin: Pár dolgot megvettem ebben a rövid időszakban, többek között egy nord 4-et szaladgálós, zsebbarat készüléknek. Nekem (ez szubjektív, amit gondolom már sok helyen olvastál) a mesh porlasztok jöttek be, jobban visszaadják az ízeket. Illetve az üzemidő növelése céljából nagyobb ellenállású porlasztokat (mesh) halmoztam fel. A podhoz rpm és rpm2 tankot is adnak. Rpm-bol lehet kapni rba kiegészítőt, így ha valaki kezdő és szeretne építgetni/spórolni, megteheti ezzel a poddal. Nem tudom meddig fogja bírni, olvastam én is sok rosszat a smok termékekről, de ennek ellenére adtam neki egy lehetőséget. :slightly_smiling_face:

4 kedvelés

Hát ahogy néztem az rba az nem kezdőknek való cucc, egy rta-t sokkal könyebb megtekerni, ezzel egy kezdő inkább elvesziti a maradék lelkesedését is.

3 kedvelés