Smart mode vs nem Smart mode

Sziasztok! Pár napja kértem a véleményeteket két készülékkel kapcsolatosan. Nevezetesen az “Eleaf vagy Geekvape” volt a kérdés. Azóta kezemben volt egy Geekvape Aegis Legend 2 ami nagyon elnyerte a tetszésemet és úgy döntöttem őt veszem majd meg. (kb. 15 percig volt nálam) Nem nagyon változtatnék ezen döntésemen, de közben nézegettem az Eleaf iStick Power 2 modokat is. Ott azt találtam, hogy van Smart mód is. Megköszönném ha segítenétek (újra) hogy ez mit takar és mennyire fontos egy kezdőnél? Valaki azt mondta nekem, hogy a Smart módot ismerő készülékek automatikusan beállítják a dolgokat a porlasztóhoz. Ez azt jelenti, hogy pl. a Geegvape Aegis Legend 2 esetében mindent manuálisan kell beállítsak? Utóbbit szeretném venni majd, de nem érzem magam elég profinak ahhoz, hogy mindent én állítsak majd be. Legyen szép hétvégétek! :slightly_smiling_face:

A smart mód olyan fontos, hogy ahol van, általában ezt kapcsolom ki először :woozy_face:
Huzaltípust/ teljesítményt kell beállítanod elsőre, meg fogsz birkózni vele.:smiley:
Szerk.:
Kicsit bővebbre eresztve- ez a “smart” mode az ég világon semmit nem csinál azon kívűl, hogy bedob neked egy szerinte megfelelő teljesítményértéket a mért ellenállás függvényében. Ez viszont egyáltalán nem biztos, hogy ténylegesen jó is lesz… Bőven lehet élni nélküle.

2 kedvelés

Azt hiszem értem, tehát nem egy nagy ördöngösség beállítani pl. a wattot, ha tudom, hogy mit támogat a porlasztóm. Igazából nem félek kikísérletezni majd, csak csak nem akarok ráereszteni mondjuk 80 wattot egy olyan porira amit pl. csak 12-18 között szabad használni mert gondolom azonnal megégetem. :fire: :upside_down_face:

Az csuda élmény lesz, olyat csak egyszer csinál az ember az életben! :rofl::rofl::rofl: A porlasztókra ráírják a javasolt tartomány, lesz segítséged :smiley:

1 kedvelés

A smartnak akkor van értelme, ha kitben vásárolod és az adott márka porlasztóit használod hozzá. Akkor kvázi jól mér, de ha ráteszel egy építős tankot akkor nagyon mellé megy a javasolt watt. Ráadásul fölé megy, ergó simán leégetheted az egészet.
Ha építős tankot teszel rá akkor wattkalkulátorral ki tudod számolni a tartományt, ha porlasztósat, akkor ahogy az előttem szóló írta, rá van írva.

2 kedvelés

Ez már megvolt kb 4-5 éve, tényleg nem felejtem el soha. :rofl: Volt nálam valami komolyabb készülék, és akkor még annyit sem tudtam az egészről mint most. Nem tudom milyen pori volt benne, de ahogy kaptam 20 watton ment ha jól emlékszem. Gondoltam kipróbálom 120 watton… na az komoly volt. Amikor beszívtam a gőzt, vagyis inkább már füst volt, úgy maradtam. :crazy_face: Miközben kifújtam olyan volt mintha kihúzták volna a tüdőmet. Tényleg életre szóló élmény volt. :slightly_smiling_face:

1 kedvelés

Megleszel a csoda okos funkciók nélkül. A huzaltipus csak TC-hez kell(ha olyan anyag és használnád), a teljesítmény meg egyrészt rajta van a porin(a javasolt), másrészt igen hamar kialakul, hogy hány W az igény nálad :smiley:. Szélsőséges értékeket kerüld, ha égett szaga van, akkor nem jó :joy:

2 kedvelés

Nos ezek alapján megleszek a smart nélkül mert igazatok van, minden porira amit eddig láttam rá van írva a watt tartomány pl 12W-18W egy kisebbnél. Így gyerekjáték beállítani és a smart nem rossz de csak egy “kényelmi” funkciónak tűnik. Geekvape Aegis Legend 2 lesz, vagy lehet az elődje a Classic. Nagyon várom mert azt mondják a Z porlasztók kiválóan adják az ízeket ami nálam elsődleges szempont, csak a jó íz után fontos nekem a nagy gőz. Egy jó ideig biztos, hogy csak saját tankkal és saját porikkal fogom használni :slightly_smiling_face:

1 kedvelés

Menny pénzt akarsz abba a legend 2- be ölni? Láttam most cc.40€ körül​:thinking: Csak színre nem emlékszem… Mindjárt megkeresem

1 kedvelés

Az csak mod volt, bocsi… ‘PAPA’ kóddal -20%

Ingyen szállítós 30€ felett

Vagy a szokásos kit- Juin20 -20% jelenleg…:+1:

https://www.lepetitvapoteur.com/en/all-of-our-kits/10433-aegis-legend-2-lpv-edition-kit-geek-vape.html

Na nem turkászok a zsebedben, megyek melózni :disappointed_relieved::disappointed_relieved::disappointed_relieved:

1 kedvelés

Úgy 30 környékén, színt illetően fekete de láttam eggyet ami full fekete, mármint a bőr része is. Vagy fekete és barna bőr, de ha nem találok akkor Navy blue, ez ilyen acél kék szerűség. Imádom a feketét :upside_down_face:

LPV…FEKETE-kék, jó színe van,+2akku, ~22-23e postával :thinking:

Ilyen olcsón nem igazán láttam még sehol, főleg nem +2akkuval. :roll_eyes: Kit-ben kellene, hogy ne csak modom legyen, és ha lehet ne össze-vissza helyekről rendeljem. Amúgy most a Classic is piszkálja a fantáziámat. Abba mehet 2 x 21700-as aksik is ami már 5000mAh körül van, míg a 2 x 18650 csak 3500mAh körül azt hiszem. A Legend 2 és a Classic tankok-porik meg gondolom kompatibilisak egymással. Remélem nem mondtam sok hülyeséget… de nehéz a döntés. :neutral_face: Lehetőleg ujjat vennék, bár Classik nem nagyon van. De igazából lehet használtan is vennék, feltéve hogy nagyon megkímélt.

2x18650-ből simán összehozol 5-6000mAh-t. A 21700 szemrebbenés nélkül 8000​:grin:(Samsung 40T-ket használok, az 4000mAh/db).Viszont k…va nehéz csomag lesz!
Porikhoz nem értek, arról nem nyilatkoznék…:hugs:

1 kedvelés

Elég sokat kell tanuljak még. :joy: De akkor a 21700-as valóban megérné, plusz 2-3 ezer mAh sokat számít. Súly nem zavarna, ezt csak otthon illetve munkahelyen használnám. Közben néztem amit belinkeltél, valóban nem rossz az a fekete-kék, de gondolom bankkártyás fizetés, ami nekem nincs. Olyan oldalakon nézelődök, ahol átvételkor tudok fizetni. Mindkét készüléknek vannak kisebb előnyei-hátrányai a másikkal szemben. Majd nézegetek itt is mert felfedeztem, hogy van adok-veszek is az oldalon. :upside_down_face:

A porlasztós megoldások nem feltétlenül akkubarátok. Épített tankból fele teljesítménnyel ki lehet csikarni ugyanazt az eredményt íz- gőzt tekintve. Sose volt poris tankom… de én a teljesítménygörbe másik végét kapirgálom, a 40T hoz vagy 1200-1300 puffot, simán két nap.

1 kedvelés

Biztosan bele fogok majd ebbe is tanulni mert érdekel. Tekercselés, vattázás, de ez odébb lesz :wink:

1 kedvelés

Hát nem egy agysebészet, méltatlanul túlmisztifikált folyamat :sweat_smile:
Ha cipőfűzőt tudsz kötni, ez is menni fog…
Ha minimális érdeklődés van ez irányba, akkor ugorj neki nyugodtan. Egyetlen hátránya porihoz képest, hogy 5-10 percet foglalkozni kell vele, de innentől csak előnye van. Nem vagy korlátozva 2-3 féle kapható porlasztótípusra, nincs izgulás,honnan kapsz fél év múlva, mikor jön már meg a csomag és vagy 2 nagyságrenddel olcsóbb. És nincs gyári selejt. Csak felhasználóhiba, de az helyben javítható :grin: és mikor sz@r, tudod, ki batta el…

3 kedvelés