Segítségkérés tekeréshez

Inkább egy pengével csinálj egyforma réseket. Az a lényeg, amikor izzítod, mindenhol egyforma piros legyen. A hézag, ha már van, legyen egyforma mindenütt.

2 kedvelés

Szia. Szerintem én is még meg fogom fizetni a tanulópénzt a claptonnal, de hátha nem. De mindig többre tekerem mint amennyinek szánom. Azután a mérés után, ha sok az ohm, visszaszedem, levágom. De mindig akkor lett tökéletesebb, ha már egyszer a kokszot is leégettem. Mert olyankor könnyebben alakítható, a nyers kanthal nagyon kemény. Kíváncsi vagyok a nikkeles claptonra, az milyen lesz?

2 kedvelés

Nem csináltam vele semmit sem, először 40watton izzitottam, videó közben pedig 30watton

8 kedvelés

szépen izzik az már 35w eleg lehet neki ha hajtod​:+1::slightly_smiling_face::wink:

4 kedvelés

várjál vele még kihűl aztán mehet bele a vatta is :slightly_smiling_face:

3 kedvelés

A nikkel könnyebben formálható mert alacsony az olvadáspontja, épp emiatt izzik hamar és nem kér sok wattot. :slightly_smiling_face:

6 kedvelés

Sziasztok!

@Zsanett_Dudas szerintem teljesen jó lett a tekerésed. :slightly_smiling_face: Ha ez az a huzal, akkor a 40w izzitáshoz szerintem kicsit sok, én 20-al szoktam. Nem az a lényeg izzitáskor, hogy egyből vörös legyen, hanem hogy szépen elő jöjjenek a “hot-spotok”. :slightly_smiling_face: Amúgy használni pedig szerintem 30-tol indulva nyugodtan próbálgatod. :slightly_smiling_face:

6 kedvelés

Igen-igen, én is annyit hajtom. :slightly_smiling_face:

3 kedvelés

nekem pl dl ben volt olyan is,hogy 0,30 ohm körüli single coilos tank claptonnal és 23-25w teljesen jó volt neki ízre gőzre nekem hozta.

3 kedvelés

Igen, de a Zsanett ugyanolyan tankba vett ugyanolyan huzalt, mint ami pont most is a kezemben van, ezért jócskán van vele tapasztalatom. :slightly_smiling_face:

4 kedvelés

ja meg én amikor dl tekerem meg ugye single be akkor sem megyek soha 30w fölé legalább is nem látom értelmét ennek egy 0,30 vagy 0,35 ohm tekeréshez.Ízre jó legyen meg gőzre az a lényeg.:wink:

3 kedvelés

0.17ohm lett a tekerésem :pensive:
Az előre tekertem az pedig 0.36volt

Ki kapcsoltam, utána vissza és ugyanaz az Ohm szám, most vettem észre mikor be liquideztem a vattát :pensive:

1 kedvelés

Ez milyen huzal?

2 kedvelés

ugyan ez van nekem is 5 menet 3 as magon a 0,30 0,35 ohm tekerés nekem.Vagy 6 menet.

3 kedvelés

Szia @Mefeca
Igen néztem Zoli videóját, az alapján építettem meg.

Köszönöm :slight_smile:

1 kedvelés

Lehet hogy akkor nekem csak 4.5 lett az 5 helyett?

2 kedvelés

Ott valami árulásnak kell lennie, mert 0.3 körüli ellenállás értéket kellene látnod. Ugyanezt a tekerést használom én 8s a legtöbb DL tankokban, és 0.28-0.32 között szokott kijönni ennyi menettel.

2 kedvelés
3 kedvelés

Csavarok meg vannak húzva? Moddal mérettél új ellenállást? Nincsen valahol egy láb darabka beakadva? Nem ér össze valahol a huzalon kívül a deck valami mással?
Nekem hirtelen ez jutott eszembe. A 4.5 menet ugyanannyi lenne majdnem, mint az 5.

2 kedvelés